Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Stone NT308 - PXE-E61 media test failure

03 Sie 2017 21:58 1248 29
  • Poziom 6  
    Podczas próby zresetowania do ustawień fabrycznych laptopa Stone NT308 wystąpił problem i się nie udało zresetować. Potem podczas próby włączenia pokazuje się logo stone i nic pojawia się i znika. Potem udało mi się wejsc do biosu i dalem tam podstawowe ustawienia i podczas właczania mam komunikat (zdjęcie)
  • Poziom 43  
    Dysk jest widoczny w biosie?

Ustaw poprawnie bootowanie.
  • Poziom 15  
    PXE-E61 media test failure to ten komunikat się pojawia prawie zawsze
    definitywnie masz problem z dyskiem ... nie czyta z niego danych dlatego się nie uruchamia
  • Poziom 6  
    Dysk jest widoczny.
  • Spec od komputerów
    W takim razie zostaje Ci reinstalacja systemu.
  • Poziom 6  
    Próbuje wykonać instalację z pendrive (windows 10 mediacreationtool ) i nic.
  • Spec od komputerów
    Potrafisz podac jakies szczegoly czy "nic" to juz szczyt Twoich mozliwosci?
  • Spec od komputerów
    Instalator systemu sie uruchamia? System sie instaluje? Wykrywa poprawnie dysk?
  • Poziom 25  
    Przed podjęciem jakichkolwiek działań proszę o odczytanie SMART dysku twardego. Najlepiej - za pomocą bardzo bezpiecznego programu - MHDD.
    Dopiero wówczas będzie można cokolwiek wyrokować.
    Wróżki się na urlop zaudały, dlatego miarodajne narzędzia pozostały.
  • Poziom 15  
    Spróbuj zmienić w Biosie SATA Mode z AHCI na IDE
  • Poziom 6  
    A jak mam to w biosie zmienić. Na yt są same poradniki jak robić to na zainstalowanym windowsie .
  • Spec od komputerów
    Przeciez sam zamiesciles screen z opcja Sata Mode, zmien i sprawdz czy cos sie zmienilo (w co watpie).

Jednak instalator W10 powinien sie uruchomic i nie ma to zwiazku z ta opcja. Czym utworzyles nosnik z W10? Po ustawieniu Sandisk na pierwszym miejscu nadal sie nie uruchamia?
  • Poziom 6  
    Dalej się nie otwiera pomimo dania na 1 miejscu Sandisk
  • Poziom 15  
    Zjedź strzałką na Sata Mode i kliknij enter. Powinne pojawić Ci się opcje do wyboru i kursorem wybierz IDE i zatwierdź
  • Poziom 6  
    Zrobiłem juz yo i tak nie działa.
  • Spec od komputerów
    > Czym utworzyles nosnik z W10?
  • Poziom 6  
    Chodzi o pendriva czy o co ?
  • Poziom 6  
    Na pendrive mam tylko windows 10 mediacreationtool .
  • Spec od komputerów
    Utworzyles pendrive z W10 przy pomocy Media Creation Tool czy nagrales program Media Creation Tool na pendrive?

Na innym komputerze uruchamia sie z niego poprawnie czy tez nie?
  • Poziom 6  
    Po prostu skopiowalem program na pendrive. I program działa na innym urządzeniu.
  • Spec od komputerów
    Robisz sobie zarty?

Program nalezy uruchomic i przy jego pomocy utworzyc bootowalny nosnik z ktorego nalezy zainstalowac system.

Masz to podane po polsku na stronie MS:
    https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
    Wystarczy sie wysilic i przeczytac ze zrozumieniem.

Rozumiem, ze mozna nie myslec ale bez przesady...
  • Poziom 25  
    Jeżeli kolega ustawił w BIOS-ie możliwość uruchamiania OS z zewnętrznego nośnika (USB) to każde ponowne uruchomienie będzie skutkować zatrzymaniem procedury ładowania kiedy brakuje nośnika zewnętrznego z sektorem rozruchowym dla żądanego/właściwego Systemu. Chociaż i to nie jest do końca takie pewne, bo wszystko jednak zależy od BIOS-u konkretnego komputera. W Pecetach możliwe jest ustawienie zatrzymania procedury ładowania danych dla BIOS kiedy zaistnieje jakikolwiek błąd/nieporozumienie podczas odczytu peryferiów.
    Poza tym samo „kopiowanie” to chyba za mało. Z pewnością kolega utworzył coś w rodzaju obrazu na zewnętrznym nośniku. Zwykłe kopiowanie nie daje możliwości przeniesienia sektora startowego na kolejny nośnik. Chyba, że ten został wcześniej przygotowany pod tym kątem.
    W ten sposób można kolegę „ciągnąć za język” nawet i przez dwa tygodnie…
  • Poziom 6  
    Wszystko jest cacy, ale jest jeszcze jeden problem. Nie mam klucza do windowsa bo juz nie wydają przy lapkach, a windows karze mi go podać.
  • Poziom 25  
    Napiszę bez ogródek. Wobec takiego dictum daje kolega do zrozumienia, że gdzieś tam zabrakło legalności w działaniu.
    Nie przeczę, że wiem jak obejść takie schody, ale na tym forum kolega raczej się nie doczeka właściwej odpowiedzi. Pomagamy – to prawda! Nie kradniemy – to prawda!
    Nie pałam wielką miłością do Majkrosoftu, ale legalnie korzystam i koledze nie pomogę w dalszej ciągłości :D
  • Spec od komputerów
    Wczesniej tez miales W10 czy inny system? Jezeli inny to zostaje Ci zakup oryginalnej wersji W10.
  • Poziom 6  
    zainstaluje Linuxa

Dodano po 47 [sekundy]:

I dziękuję za pomoc!!