Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podwójny kondensator silnik 1kW wyciągarka.

03 Sie 2017 23:49 2220 7
  • Poziom 17  
    Witam!
    Panowie mam pytanie odnośnie kondensatora we wciągarce Dedra silnik jednofazowy 1kW. Podczas użytkowania spuchnął i wyciągarka przestała działać. Po krótkich oględzinach widać na zdjęciu, że kondensator jest jakby podwójny
    R-rozruch (run) 30uF
    W-praca (work) 10uF
    Podjechałem do sklepu, pewny że bez problemu taki kondensator dostanę a tu zonk, jeden sklep, drugi, trzeci -ło Panie takiego nie mamy.
    Kupiłem kondensator rozruchowy na 30uf i wymiarami jest zbliżony do oryginału ale jest pojedynczy i nie mam miejsca na drugi. Skoro producent go tam wsadził to na pewno powinien być. Pytanie gdzie można dostać taki podwójny kondensator? tme nie widzę, allegro też tylko pojedyncze. Chyba, że jest inne wyjście z sytuacji?
    Pozdrawiam
    Podwójny kondensator silnik 1kW wyciągarka.
  • Poziom 21  
    k750i napisał:
    Witam!
    ..R-rozruch (run) 30uF W-praca (work) 10uF...

A może jest tak R -red 30 uF W- white 10uF ? Jako identyfikacje (kolorystykę) wyprowadzeń?
    Ja bym tak to odebrał?
    I po mojemu skoro wydęło Ci jeden kondensator to idzie sprawdzić który to jest czy 10 czy 30?
    Taki dołożyć, jako drugi. Swoją drogą widzę po dacie że to jest 2010 r więc nie jest takie bardzo stare, pewno idzie to gdzieś znaleźć w jakiś hurtowniach AGD?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    na obudowie od góry czerwone są zaznaczone na R a czarne na W, te kondensatory są ale na aliexpress .... jutro jeszcze podzwonię po hurtowniach może ktoś coś będzie wiedział.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    okazauje się, że kondensatory odpowiadają za pracę prawo, lewo, jak założyłem tylko jeden kondensator 30uF to wyciągarka działała tylko w jedną stronę (nie pamiętam którą) w przeciwną silnik buczał. Po dołożeniu kondensatora 12uF działa w obie strony prawidłowo.
    Moje pytanie brzmi- czy można zastosować kondensator pojedynczy 30uF z dwoma odczepami do sterowania prawo/lewo czy nie można tak zrobić?
  • Poziom 43  
    k750i napisał:
    okazauje się, że kondensatory odpowiadają za pracę prawo, lewo

Nic podobnego, LP jest realizowane zmianą zasilań uzwojeń.
  • Poziom 17  
    No też mi to nie pasowało, bo jak pamiętam za czasów szkoły (bardzo dawno temu) to właśnie obroty prawo, lewo to przez zmianę zasilania uzwojeń....
    W takim razie podtrzymuje pytanie
    Czy mogę jeden kondensator z30uF podłączyć równolegle tak jak były w oryginale dwa kondensatory?
  • Poziom 1  
    Żadne końskie kombinacje nie wchodza w grę .Muszą byc dwa kondy leden w lewo drugo w prawo .!!!! Miałem ten sam problem z wyciagarką YATO YT 5904 . Padł kondzio 29 +6 mikro . Niby proste do naprawy -wystarczy mieć oryginał .Oryginał jest /ale w serwisie YATO w Wrocławiu .Z robocizną !!! Zapomnijcie !! .Jak to ma byc na szybko to trzeba pokombinowac .Miejsca jest mało by upchać dwa kond. 6 i 29 mikro.Zrobiłem to tak połaczyłem równolegle maluchy 3x 2,2 mikro co dało 6.6 mikro .-małe sztuki dały mi przewage w upchaniu elementów .Ponieważ miejsca jest na 11 cm długosci to trzeba kupić taką 29 lub 30 mikro długą max 80 aby weszła reszta. Tak na marginesie szukam oryginału kondzia CBB 29+6 mikro #### Bo lubie oryginały .