Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AQSD 129 - Rozwalony Triak

04 Sie 2017 09:19 771 4
  • Poziom 14  
    Witam. Mam pytanie dotyczące wyżej wymienionej pralki. Gdy ją otrzymałem, miała do wymiany elektronikę przednią, (powód nic nie świeci) na elektronice tylnej głównej był uszkodzony triak, podmieniłem go na używanego z elektroniki innej pralki, którą miałem na części. Podłączyłem, żeby sprawdzić (używając do sprawdzenia elektroniki z innego Aqualtisa) wszystko zadziało, więc zakupiłem oryginalną elektronikę przednią. Po zamontowaniu wszystkiego wyświetlacz działa. Jednak po włączeniu w celu wytestowania poprawnego działania szybkiego wirowania , silnik na początku zaczął dziwnie zrywać i hamować, natychmiast błysło i okazało się, ze wybuchł ten triak, którego wymieniłem, odpadł całkowicie i zostały same nóżki. I teraz pytanie czy w tym miejscu ma być triak, bo zdaje mi się że on steruje przekaźnikiem, którego w tej wersji nie ma (sądzę, że grzałka suszarki lub wentylator, do końca nie wiem), czy jednak trzeba go wymienić, i co by mogło być powodem wybuchu?

Ps: Załączam zdjęcie, miejsca gdzie występuje ten triak.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    No właśnie proszę o pomoc w określeniu czym steruje ten triak.
  • Poziom 14  
    Z pomiarów wynika, że służy on do wysterowania blokady drzwi, ponieważ jedna nóżka łączy się z jednym przewodem blokady (czerwonym) który sadzę zasila cewkę, blokującą w blokadzie. Dziwne jest to, że drzwi zablokowały się a dopiero po chwili triak poszedł z dymem i wielkim błyskiem. Może to wada wstawionego przeze mnie używanego triaka? A może to wina warystora, zamontowanego obok którego nie zmieniałem? Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
  • Użytkownik usunął konto