Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dipolowe kolumny na bazie Eminence

06 Sty 2019 21:57 19401 120
  • #121 06 Sty 2019 21:57
    pawel83
    Poziom 11  

kborowiec napisał:
    Jednak postanowiłem jeszcze sprawdzić OB. Kupiłem więc STX W. 30.300.8.MC, którego parametry z grubsza pasują do OB (Ef 94dB/W, qts 0.58, fs 35Hz) i do tego dechy z Castoramy 40x120 cm. Po złożeniu całości i zasilenia ze zwrotnicy cyfrowej osobnym wzmacniaczem dla każdego głośnika byłem pod wrażeniem różnorodności basu i jego swobody.
    W jakiej konfiguracji to zagrało u Ciebie?? (Mam na myśli ile głośników niskotonowych zastosowałeś).
    kborowiec napisał:
    Oczywiście nie ma zejścia do najniższych tonów, ale to co jest wyżej z głośnika za niecałe 100 zł bije jakością wszystko co miałem do tej pory w domu, a miałem również TL, tuby i BR.
    Moje zdanie co do jakości basu z OB jest podobne. Naturalność basu i jego swoboda jest mistrzowska i najlepsza. Fakt faktem, sprawność takiego rozwiązania jest niska wskutek zwarcia akustycznego (szczególnie w zakresie basu i subbasu) - ale w sumie jakie to ma znaczenie?? W domu, w pokoju na kilku metrach kwadratowych?? Dla mnie osobiście żadne. Co do jakości basu z Tuby i BR (które też zrobiłem dla głośników 15/18") to uważam, że OB daje w efekcie najmniej zniekształcony dźwięk. Tuby mają bardzo wysoką sprawność ale w warunkach domowego odsłuchu poczynając od średnic 10" nadwyżka mocy pozostanie zawsze niewykorzystana... A jaki gabaryt hmmm (kolos). Obudowy typu BR i dużych średnicach zawsze grają mulącym basem niezależnie od tego jaki głośnik się zastosuje i jaki przepotężny napęd - niestety. Wracając do OB to wszystkie niezbędne korekcje wykonuje przy pomocy mikrofonu pomiarowego i oprogramowania "Dirac Live". W efekcie OB na basie i nie tylko grają nie tylko jak powinny ale tak jak lubię :)

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.