Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka do okien Karcher WV Classic - nie ładuje

sliver1 04 Aug 2017 12:27 16236 2
    sliver1
    Level 22  
    Mam problem z myjką Karcher WV Classic. Po jej rozebraniu okazało się, że silniczek ma bardzo duży luz na tulejce, jest pokryty nalotem rdzy a na płytce z elektroniką są w kilku miejscach białe naloty lub oznaki rdzy. Wymieniłem tulejki w silniczku, oczyściłem płytkę i poprawiłem luty.

Myjkę można włączyć, silniczek pracuje ale jest nadal problem z ładowaniem - po podłączeniu zasilacza (daje 5,2V) akumulator przez kilkanaście sekund zaczyna się ładować, miga czerwona kontrolka po czym zapala się światłem ciągłym i jest koniec ładowania.

Po kilku próbach udało mi się naładować AKU z 2,8 do 3,3V, ale teraz po podłączeniu zasilacza od razu pali się światło ciągłe i nie ładuje. Od czego zacząć sprawdzanie? Może ktoś miał podobny problem bo sądząc po innych wpisach na elektrodzie to karcher się nie popisał z tym produktem...
    Myjka do okien Karcher WV Classic - nie ładujemyjka.jpg Download (976.35 kB)
    jarobond
    Level 12  
    Miałem podobny przypadek i zastosowałem osobny układ do ładowania akumulatora w moim przypadku (LTH7).
    sliver1
    Level 22  
    U mnie jednak pomogło dokładne wyczyszczenie płytki plus poprawienie wszystkich podejerzanych lutów.