Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór modułu GSM do centrali Integra.

tyszek 04 Sie 2017 12:52 783 14
  • #1 04 Sie 2017 12:52
    tyszek
    Poziom 17  

Witam wszystkich :)

Właśnie jestem na etapie poszukiwania modułu powiadamiania GSM do centrali Integra.

Szukałem różnych opisów ale informacje jakie znalazłem są trochę za ogólne.
    Nie mam możliwości sprawdzić w praktyce który by pasował do mojego systemu, więc liczę na Waszą pomoc :)

Interesuje mnie moduł ze sterowaniem SMS wejścia/wyjścia.
    Z tego co widziałem w necie to rozważam trzy modele modułów:

GSM-4 oraz GPRS-T4 i GPRS-T6

Wiem że wersje GPRS nie mają szczegółowego powiadomienia o alarmie (która czujka), moduł GSM-4 ma taką funkcję ale jest droższy.

Czy przez moduł GPRS-T4 lub GPRS-T6 będę w stanie dostać się przez NET aby uzyskać informację która czuja wywołała alarm? Lub przez aplikację na smartphona dedykowaną do integry??

Wiem że to banalne pytanie ale wolę spytać niż odsyłać moduł który nie spełnia oczekiwań.

Z góry dzięki za pomoc !!!
    Pozdrawiam i miłego dnia życzę :D

• #2 04 Sie 2017 17:10
    paszczakq
    Poziom 16  

Żaden z tych modułów nie da informacji o dokładnym źródle alarmu . Jeśli chcesz podgląd i zarządzanie przez smartfona to ETHM-1 lub ETHM-1 plus . Wersja plus przyda się przy zmiennym zewnętrznym IP .

• #3 04 Sie 2017 18:06
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Dzien dobry

Polecam Panu modul chwalebny GSM-X z Apka GX Control bedzie Pan wiedzal wszystko o alarmie.

pozdr

• #4 04 Sie 2017 21:36
    tyszek
    Poziom 17  

paszczakq napisał:
    Jeśli chcesz podgląd i zarządzanie przez smartfona to ETHM-1 lub ETHM-1 plus

Wiem że przez ethm się da ale szukam alternatywy gdy net nie działa. Wtedy zarządzanie i podgląd zdarzeń przez moduł GSM by się przydał.

SMDmaniak napisał:
    GSM-X z Apka GX Control

Czy o ten moduł chodzi??
    http://www.conrad.com/ce/en/product/199285/GS...dc-24-Vdc--------GX110--------Function-Notify

• #5 04 Sie 2017 23:10
    paszczakq
    Poziom 16  

Ja mam ETHM-a podłaczonego pod router z modemem 3G . W sumie nie testowałem jeszcze konfiguracji gdzie modem 3G jest łączem zapasowym .

Ten moduł za 1000 zł to chyba umie tyle co polski PX200N z EBS-a . Albo ROPAM a i tak nie poda dokładnie skąd alarm był tylko ogólnie . Tyle samo umie GPRS-T2 .

• #6 05 Sie 2017 00:05
    SMDmaniak
    Poziom 23  

paszczakq napisał:
    Ja mam ETHM-a podłaczonego pod router z modemem 3G . W sumie nie testowałem jeszcze konfiguracji gdzie modem 3G jest łączem zapasowym .

Ten moduł za 1000 zł to chyba umie tyle co polski PX200N z EBS-a . Albo ROPAM a i tak nie poda dokładnie skąd alarm był tylko ogólnie . Tyle samo umie GPRS-T2 .

Dobry wieczor

Ale to rozwiazanie ma ten mankament ze nie wysteruje sie wyjsciem SMS`em a to jest bardzo chwalebna funkcja. Wyglada na to ze bedzie bazowal na telefonie SIM900 od perfecty.

http://www.satel.pl/pl/art/477,SATEL%20na%20IFSEC%202017

pozdr

• #8 05 Sie 2017 05:49
    marek216

Poziom 43  

Coś sie uparł na Satela?
    EBS model PX200 - masz symulację, masz dodatkowe wejścia wyjścia, masz możliwość sterowania SMSem.

• #9 05 Sie 2017 08:52
    paszczakq
    Poziom 16  

GPRS-T2 też ma sterowanie SMS .

Pełne info o alarmie to jak na szybko patrzyłem ma 128 WRL . Sterowanie pewnie też dało by się zrobić tylko już na śpiąco patrzyłem na program .

• #10 05 Sie 2017 13:03
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Jako że dyskusja wymyka się spod kontroli, to w ramach sprostowania:

- GSM-X jeszcze nie jest dostępny (to tylko zapowiedź, kiedy będzie nie wiadomo)
    - Perfecta nie jest oparata na SIM900 (Satel już nie robi na Simcomach.. mało kto robi).

Jak zwykle, nie przepadam do wrzucania linków do firmy, w której pracuję (wiele osób widzi w tym reklamę, ale nie o to chodzi), ale mimo to polecam autorowi zapoznać się z krótkim artykułem, który powinien dać przynajmniej ogólny pogląd na dostępne moduły Satela.
    Link: https://www.montersi.pl/wsparcie/porada/ktory-modul-gsm-satel-wybrac/

• #11 05 Sie 2017 14:49
    marek216

Poziom 43  

paszczakq napisał:

Ale nie powie z którego wejścia. W wielu przypadkach sama informacja "włamanie" to zbyt mało.

• #12 05 Sie 2017 15:19
    SMDmaniak
    Poziom 23  

"- Perfecta nie jest oparata na SIM900 (Satel już nie robi na Simcomach.. mało kto robi)."

Tak jest pomylilem producentow sorry. Na Perfectcie jest (QUECTEL) ktory jest wiecej komunikatywny. Trzymam kciuki za GSM-X. Mozna wprowadzic rozna ilosc sterowan w zaleznosci od plyty.

pozdr

• #13 06 Sie 2017 15:17
    paszczakq
    Poziom 16  

marek216 napisał:
    paszczakq napisał:

Ale nie powie z którego wejścia. W wielu przypadkach sama informacja "włamanie" to zbyt mało.

No niestety nie . Pozostaje rozwiązanie z wbudowanym modułem GSM

• #14 06 Sie 2017 15:44
    bercikmk
    Poziom 16  

To zależy jeszcze ile tych wejść masz np GSM-8 od Genevo ma 8 wejść 8 wyjść i fajną prostą aplikacje.

Tylko z tego co podaje producent PX200 ma DWA aż dwa wyjścia. Jedno sabotażowe drugie sterowalne. Do tego kolejna obudowa bo przecież zasilany jest z oddzielnego trafa i powinien mieć swój akumulator. No po prostu bajeczka. Zapomniałbym jeszcze o programowaniu, przydał by się jeszcze kabelek. Support producenta też niczego sobie. Miałem z nimi do czynienia na etapie PX100 brak słów. Pozdrawiam

• #15 06 Sie 2017 17:47
    marek216

Poziom 43  

bercikmk napisał:
    To zależy jeszcze ile tych wejść masz np GSM-8 od Genevo ma 8 wejść 8 wyjść i fajną prostą aplikacje.

Kolejny geniusz. I co, każdemu wyjściu osobno przypiszesz alarm z konkretnego wejścia na centrali ( zakładamy, że faktycznie ma tylko 8 czujników ).

Podałem rozwiązanie któremu żaden Satel czy jego "klon" ( czyli genevo ) nie dorównuje. Po kiego czorta upieracie się przy połowicznych rozwiązaniach, skoro podano coś co spełnia oczekiwania pytającego?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo