Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Realtek ALC892 + Onkyo 9050 - połączenie wzmacniacza z komputerem

czerrwiec 04 Sie 2017 14:07 510 10
  • #1 04 Sie 2017 14:07
    czerrwiec
    Poziom 5  

Witam, proszę o radę jak połączyć w/w sprzęt, planuje zakup Onkyo 9050, wzmacniacz posiada przetwornik cyfrowo analogowy wolfson, 2 wejścia koaksjalne i 1 optyczne, narazie miałby grać z tym Realtekiem ALC892, płyta główna asrock 970M pro3 , w przyszłości rozważę opcje dokupienia karty dzwiękowej. Jakaś sugestia który kabel kupić? (firma)

0 10
  • #2 04 Sie 2017 14:50
    barteksmrek
    Poziom 25  

Niestety ta płyta nie posiada wyjścia cyfrowego dźwięku. Opcja dla ciebie to dokupienie karty dźwiękowej z wyjściem cyfrowym coax lub optycznym które odpowiadają wejściom w Onkyo.
    Możesz podłączyć sygnałem analogowym i wtedy potrzebujesz kabla Jack 3,5mm - 2x Chinch L+R

0
  • #3 04 Sie 2017 15:06
    Polon_us
    Poziom 41  

barteksmrek napisał:
    Niestety ta płyta nie posiada wyjścia cyfrowego dźwięku.

Nie jest to do końca prawdą. Płyta posiada gniazdo (HDMI_SPDIF) z sygnałem cyfrowym audio.
    Generalnie służy ono do podłączenia cyfrowego audio do karty graficznej.
    Starsze model kart wymagają takiego podłączenia.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować tzw. "śledzia" i wyprowadzić ten sygnał na zewnątrz komputera - będzie to połączenie typu Coax.
    Tematów na Elektrodzie o tym rozwiązaniu jest dość sporo.
    Można poszukać.

Załączam instrukcję płyty - proszę rzucić okiem na stronę 30.

0
  • #5 04 Sie 2017 18:20
    czerrwiec
    Poziom 5  

Dzięki za odpowiedź Panowie.. kurde wszystko byłoby super ale ja mam 970M pro 3 a nie 970 . Załączam pdfa od mojej płyty, niestety tutaj oznaczone jest to jako "Front Panel Audio Header (HD_AUDIO1)" Wejście wygląda tak samo, jeszcze na płycie kondesatory Elna ale wygląda na to że lipa?? Eh.. szczerze mówiąc miałem właśnie brać tą 970 ale wtedy dostałem 970m w bardzo korzystnej cenie.

0
  • #6 04 Sie 2017 18:25
    barteksmrek
    Poziom 25  

Wygląda, że lipa z podłączenia cyfrowego.

0
  • #7 04 Sie 2017 18:32
    czerrwiec
    Poziom 5  

No nic, albo przeboleje na tym 2x cinch - jack, dopóki nie zmienię płyty z procesorem na Intela bo taki jest plan na później, albo trzeba rozważyć porządną kartę dźwiękową, i tak się przyda. Ale swoją drogą płyty tak podobne że prawie tego śledzia zmawiałem hehe. Dzięki za pomoc.

0
  • #8 04 Sie 2017 18:34
    Polon_us
    Poziom 41  

No tak, mój błąd, nie zauważyłem braku lej literki "M". Moja wina.

Do chwili,kiedy kolega kupi kartę audio, pozostaje tylko użycie sygnału analogowego.
    Kabel mini-jack stereo (gniazdo zielone w PC) -> 2 x CINCH (dow. Line In).

Rozumiem, że mówimy tu o wzmacniaczu Onkyo A-9050

0
  • #9 04 Sie 2017 18:44
    czerrwiec
    Poziom 5  

Tak, wzmacniacz Onkyo A-9050, pech z tą literką M, ale trzeba było wcześniej o tym pomyśleć i dopłacić do lepszej płyty, ta nie jest zła ale to model budżetowy. Kupie jakiś kabel, nie najtańszy i na razie musi wystarczyć. Pozdrawiam

0
  • #10 04 Sie 2017 18:52
    barteksmrek
    Poziom 25  

To nie jest tak, że płyta budżetowa. Ja składając komputer multimedialny kierowałem sie tym, że płyta musi mieć HDMI, karta grafiki na płycie, cyfrowe wyjście optyczne dźwięku, Kupiłem pod C2Duo i świetnie daje radę do filmów. Ale kupując taki wzmacniacz pewnie dla ciebie priorytetem jest dźwięk.

0
  • #11 04 Sie 2017 19:01
    czerrwiec
    Poziom 5  

No tak heh, ja nie potrzebowałem karty na płycie bo mam GTXa 780, więc raczej komputer pod gry, pecet nie będzie jedynym źródłem dźwięku wiec luz, ale pomyśleć o wyjściu cyfrowym trzeba było już wtedy, to po prostu większa funkcjonalność płyty.

0