Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo X220t - Usunięcie kleju z szybki + nowy klej

05 Sie 2017 01:07 1185 2
  • Poziom 16  
    Cześć,

mam Lenovo X220 Tablet, z którym ciężko mi się rozstać mimo 5 lat użytkowania ;) - w wersji Outdoor/Gorilla Glass. Zaczęła mi szwankować matryca** więc postanowiłem ją wymienić, kupiłem nową ale nie przewidziałem, że w tym wariancie* szyba jest przyklejona do matrycy na całej powierzchni.

Z demontażem (bez uszkodzenia szyby i dotyku) się udało - nagrzałem całość i sukcesywnie podważałem. Niestety szyba jest cała pokryta glutopodobnymi resztkami kleju.
    Czym najlepiej się ich pozbyć? Płyn do mycia naczyń, zmywacz do paznokci i IPA 99% nie dają zauważalnego efektu.
    Co potem zastosować jako zamiennik kleju i czy jest jakaś elegantsza opcja? Z tego co czytałem klej stanowi istotny element usztywniający i wzmacniający. Poprawcie jeśli się mylę.
    W jakiej kolejności zacząć klejenie, by uniknąć pojawienia się pęcherzyków powietrza i czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?
    Wybiorę się do znajomego i wykonam operację w komorze laminarnej, by żadne syfy mi się tam nie pojawiły :)

Mogę podesłać zdjęcia jeśli trzeba.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

* wersja Multitouch miała LCD osobno + szybę połączoną z digitizerem, obie wersje miały niezależnie od ekranu przyklejoną za LCD matrycę na pisak (chyba w technologii indukcyjnej)
    ** 1/3 ekranu pokazywała zakłócenia, które po ustawieniu matrycy pod odpowiednim kątem mijały po 20 minutach.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 29  
    Witam
    Ostatnio walczyłem z klejem pozostałym po okleinie samoprzylepnej. Gumką do ołówka robiłem koliste ruchy. Ładnie zeszło.
    Pozdrawiam.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 38  
    LeniVietz napisał:
    Czym najlepiej się ich pozbyć?

Zazwyczaj IPA daje radę ale trzeba nasączyć wacik i trzeć w ostateczności jak u mnie ipa nie dawała rady to pomagał detergent czyli proszek do prania z odrobiną wody a do ekstremalnych problemów i tu lepiej nie przesadzać i najpierw sprawdzić z patyczkiem higienicznym lekko nasączonym czy schodzi bo akurat ten środek ma to do siebie że czasem działa na tworzywa sztuczne rozpuszczając je trochę a mowa o ROZCIEŃCZALNIK RC-01 do wyrobów nitrocelulozowych ogólnego stosowania.