Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Thalia - Zakup klucza do kół

marekwodniak 05 Sie 2017 09:00 1032 17
  • #1 05 Sie 2017 09:00
    marekwodniak
    Poziom 15  

Potrzebuje kupić dobry mocny klucz do kół 17 .Co polecicie koledzy.

0 17
  • #3 05 Sie 2017 09:55
    marekwodniak
    Poziom 15  

Dziękuje będę szukał .Kupiłem jakieś badziewie za 30 zł i ukręciłem .

0
  • #4 05 Sie 2017 10:59
    Cobrat
    Poziom 21  

Te rękojmie łamane fajnie się łamią w tych przegubach ;).

0
  • #5 05 Sie 2017 16:40
    kortyleski
    Poziom 41  

Moment dokręcania srob koła to około 110 Nm. Tu nie potrzeba wymyślnych narzędzi by odkręcić.

0
  • #6 05 Sie 2017 17:01
    g107r
    Poziom 33  

Najwyżej jeszcze z metr rury po dokręcaniu u gumiarza :)
    Po każdej takiej wizycie u jakiegoś "specjalisty", proponuję osobiście sprawdzić sobie czy odkręcimy koło. Lub pilnować i pytać jak można. Niejeden już się przejechał na dokręcaniu śrub pneumatem ustawionym za mocno.

0
  • #7 05 Sie 2017 17:05
    carrot
    Moderator Samochody

Cytat:
    Moment dokręcania srob koła to około 110 Nm

Zgadza się, dopóki wulkanizator nie dowali pneumatem ile fabryka dała.
    Dzisiaj odkręcałem koło w Saabie, nasadka 17, redukcja 1/2-3/4, grzechotka 3/4 o długości ramienia 0,5 m. Ważę 74 kg, skakałem po niej, 0 efektu, rura 0,5 m dalej nic, dołożyłem 1,5m rurę i powiesiłem się na niej, śruby puściły dopiero jak kumpel pchał z drugiej strony.
    Nie widzę żadnej możliwości odkręcenia tego koła w przypadku kapcia na drodze

0
  • #8 05 Sie 2017 19:54
    marekwodniak
    Poziom 15  

Mam auto od 7 lat obecnie dałem córce śruby się zapiekają dawałem odpowiedni smar i dalej tak jest .Ja mam klucz stalowy cztero ramienny stalowy jeszcze z PRL i daję rady .Jej kupiłem taki teleskopowy nic nie warty i od razu go ukręciłem ale dałem około 30 zł .

0
  • #9 05 Sie 2017 20:09
    enhanced
    Poziom 38  

Ja latam na krzyżakowym z wzmocnieniem - plus jeden na nasadkę bo się przydaje. Żadne łamane/składane/fajkowe etc. Więcej miejsca zajmuje ale za to robi swoje i w razie czego jest miejsca na jakiś inny klucz dzięki nasadce. Tyle że ja nie korzystam z niczego innego ani usług wulkanizatorów co szaleją z pneumatami. Któryś rok jest i się trzyma.
    http://allegro.pl/klucz-do-odkrecania-kol-krzyzak-17-19-21-1-2-i6692029041.html

Renault Thalia - Zakup klucza do kół

0
  • #10 05 Sie 2017 21:02
    JaKotlinka
    Poziom 14  

Klucz z starego malucha do kół. To była jakość,mam taki od malucha i od poldka i nie ma sobie równych. Taki klucz jest do zdobycia jeszcze na auto złomach

0
  • #11 05 Sie 2017 21:26
    ociz
    Moderator Samochody

Cobrat napisał:
    Te rękojmie łamane fajnie się łamią w tych przegubach .

Ostatnio wziąłem taką z Hans'a w carsie i powiedziałem żeby dali mi od razu ze 2 zapasowe końcówki, bo wcześniej na innym warsztacie średnio raz na miesiąc taki innej marki łamałem, to zrobili wielkie oczy bo jeszcze nikt o takie rzeczy nie pytał. Jak w końcu uda mi się go połamać to na gwarancji wymienią. :)

0
  • #12 06 Sie 2017 08:31
    marekwodniak
    Poziom 15  

Byłem na auto złomie ale gościowi nie chciało się szukać i zbył mnie .Miał ale końcówka sześciokątna a taka do alufelg nie wchodzi .Mam jeszcze inny szrot ale nie po drodze kiedyś tam podjadę .W sklepach nic porządnego nie mają .

0
  • #13 06 Sie 2017 13:48
    g107r
    Poziom 33  

Klucz kluczem, musi być dobry, ale odkręcasz szarpnięciem, nie przez naciskanie ?

marekwodniak napisał:
    odpowiedni smar
    To pomaga po np 4 latach ? Jaki byłby odpowiedni ?
    marekwodniak napisał:
    Miał ale końcówka sześciokątna a taka do alufelg nie wchodzi
    To nie sześciokąt winny, tylko średnica tamtej nasadki, znajdź dobry sklep z narzędziami, i tam kup pasującą nasadkę.

0
  • #14 06 Sie 2017 20:52
    Cobrat
    Poziom 21  

ociz napisał:
    Cobrat napisał:
    Te rękojmie łamane fajnie się łamią w tych przegubach .

Ostatnio wziąłem taką z Hans'a w carsie i powiedziałem żeby dali mi od razu ze 2 zapasowe końcówki, bo wcześniej na innym warsztacie średnio raz na miesiąc taki innej marki łamałem, to zrobili wielkie oczy bo jeszcze nikt o takie rzeczy nie pytał. Jak w końcu uda mi się go połamać to na gwarancji wymienią. :)

No może akurat te jakieś wytrzymalsze, osobiście nic z Hans'a nie testowałem. Jakiś klocem ubitym nie jestem, wręcz przeciwnie, ale tyle rzeczy (nieumyślnie oczywiście) co jak naukręcałem... Teraz po prostu jak widzę marne szanse na powodzenie jakiegoś przedsięwzięcia, to zwyczajnie zwiększam kaliber ;)

0
  • #15 06 Sie 2017 21:04
    robokop
    Moderator Samochody

carrot napisał:
    Ważę 74 kg, skakałem po niej, 0 efektu, rura 0,5 m dalej nic, dołożyłem 1,5m rurę i powiesiłem się na niej, śruby puściły dopiero jak kumpel pchał z drugiej strony

Albo ważysz znacznie mniej, albo w ogóle nie masz siły w rękach? Półtorametrową rurą to się nakrętki 30mm przegubów odkręca.
    Tak z doświadczenia powiem że musi być ciasna nasadka, łamana pokrętka 1/2" 40cm (Np. Yato YT-1242. Mam takie, póki co nie rozerwałem nawet przy przegubach) - jak dostanie kopa (dosłownie) nie ma cudów żeby szpilka nie puściła - większym problemem przy wymianie na drodze są przyspawane korozją felgi do piasty.
    enhanced napisał:
    Tyle że ja nie korzystam z niczego innego ani usług wulkanizatorów co szaleją z pneumatami

To nie gwint tak trzyma, tylko stożek łba. Dokręca się tak, żeby to on zakleszczył. A jak jeszcze wda się rdza na styku to często aż trzeszczy i skrzypi przy kręceniu.

0
  • #16 06 Sie 2017 21:25
    enhanced
    Poziom 38  

Tak zapieczone śruby miałem przy odkręcaniu alufelg w corsie c - tylne koło przekręciłem (na trawie nie podniesione) ale w końcu poszło. Ale tym kluczem co podałem bez dodatków.

Normalnie to zmieniam w stalufelgach 2x do roku opony więc odkręcają sie lekko i pewnie nie mają takiego efektu zapieczenia jak przy alufelgach.

A i oczywiście że wiem że to stożek "trzyma" a nie sam gwint w tym przypadku.

0
  • #17 06 Sie 2017 21:36
    ociz
    Moderator Samochody

U wulkanizatorów to swego czasu modne było smarowanie smarem miedziowym. To najlepsza metoda żeby aluminiowego koła nie dało się potem odkręcić.

g107r napisał:
    Jaki byłby odpowiedni ?

Żaden. Ma być czyste i suche.

0
  • #18 08 Sie 2017 08:44
    marekwodniak
    Poziom 15  

Może żle opisałem o kluczu jako sześciokąt chodziło mi że jak z zewnątrz klucz ma kanty to nie wchodzi do alufelg bo jest za ciasno .Musi być okrągły..z zewnątrz.

0