Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40J5200AW - Zbita matryca V400HJ6-PE1 szukam zamiennika

forix 05 Sie 2017 09:35 804 6
  • #1 05 Sie 2017 09:35
    forix
    Poziom 11  

Witam. Mam potłuczony TV Samsung UE40J5200AW z matrycą V400HJ6-PE1 szukam matrycy ewentualnie zamiennika w sumie nie wiem czy warto się bawić, na internecie ciężko coś sensownego wygooglować, będę wdzięczny za pomoc.

0 6
  • #2 05 Sie 2017 09:52
    mirex
    Poziom 43  

forix napisał:
    na internecie ciężko coś sensownego wygooglować,

Naprawdę?
    Tylko na tym forum widzę 7 stron tematów pod hasłem "pęknięta matryca".
    Ale czytanie pewnie jest bezsensem.

0
  • #3 05 Sie 2017 09:58
    barteksmrek
    Poziom 26  

Samsung sam sobie robi matryce i nie ma zamienników.
    mirex tu się zgodzę. Żeby to było płatne ....no dobra. Ale darmocha jest tylko trochę zaangażowania.

0
  • #4 05 Sie 2017 15:59
    forix
    Poziom 11  

mirex faktycznie 7 stron na tym forum o V400HJ6-PE1 ale może według ciebie trzeba przeczytać wszystko o poszukiwanych matrycach nawet tych telefonicznych i tabletowych po to aby dobrać się do matrycy 40" człowieku nie pisz bzdur tak jak w innych postach gdy ludzie o coś pytają. Co ty zaliczasz punkty czy co? Jestem w podgrupie "TV Szukam" więc zadaję pytania i szukam nie oczekuję na tym forum prowadzenia za rączkę ale głupich odpowiedzi też nie oczekuję.
    Nie widzę w sprzedaży na polskim rynku tych matryc więc szukam czegoś do zastąpienia, nie chcę sprowadzać czegoś co może trafić w kawałkach, dlatego pytam się czy warto wbijać się w naprawę.

0
  • #5 05 Sie 2017 16:46
    mirex
    Poziom 43  

forix napisał:
    mirex faktycznie 7 stron na tym forum o V400HJ6-PE1 ale może według ciebie trzeba przeczytać wszystko o poszukiwanych matrycach

Dokładnie tak - wszystko.
    A jeśli nie pomoże, nie zrozumiesz, to ewentualnie załóż temat.
    forix napisał:
    nawet tych telefonicznych i tabletowych po to aby dobrać się do matrycy 40"

Możesz czytac wszystko, bo zasada jest z grubsza taka sama. No może poza opłacalnością, bo uszkodzonych tabletów, laptopów ze sprawnymi matrycami do diabła i trochę. W przeciwieństwie do TV.
    Ale możesz sobie odfiltrować wyniki tylko do działu TV Serwis. I o tych stronach pisałem, a nie o wszystkich na całym forum.
    forix napisał:
    człowieku nie pisz bzdur

Ja nie piszę bzdur. #W przeciwieństwie do ciebie i tobie podobnym leniom, którym się nic nie chce. A najlepiej gdyby im nie tylko znaleźć, ale i za friko usługę wykonać. ;)
    forix napisał:
    Jestem w podgrupie "TV Szukam"

To sobie sprawdź, do czego służy podgrupa TV Szukam!
    forix napisał:
    Nie widzę w sprzedaży na polskim rynku tych matryc więc szukam czegoś do zastąpienia, nie chcę sprowadzać czegoś co może trafić w kawałkach, dlatego pytam się czy warto wbijać się w naprawę

Na podobne pytania padło już na forum wiele odpowiedzi. Niestety czytanie boli. Dajcie mi już, bo ja chcę. ;)
    Ale zadaj sobie bolesny trud przeanalizowania, dlaczegóż to na naszym rynku nie ma dystrybutorów matryc. ;)
    Mam nadzieję, że to nie za trudne zadanie. ;)

0
  • Pomocny post
    #6 05 Sie 2017 23:11
    lisek
    Spec od monitorów

V400HJ6-PE1 / CY-DH040BGNV ( lub T390HVD03.0), LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pins
    datasheet dostępny
    T-con (CM2801C, CM508, US5507P, CM603) zintegrowany z matrycą.

Tutaj masz np. cenę za nową Link_ Price: $339.76 + deposit_$.62
    Total $.402
    Drogo bo to Innolux (1920x1080)

p.s

W Chinach trzeba kupić min. 100szt, aby było tanio.
    Czasem sprzedaja po 10 pcs.

0
  • #7 06 Sie 2017 00:13
    forix
    Poziom 11  

lisek dzięki :) tak jak myślałem straszna cena i na horyzoncie nic z wtórnego rynku, szkoda.

0