Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki monitor? A może jednak TV?

janeg 05 Sie 2017 10:59 330 7
  • #1 05 Sie 2017 10:59
    janeg
    Poziom 5  

Witam. Potrzebuję do gier, filmów i nieraz drobnej grafiki. Rozpatruję : SAMSUNG S24F350FHUX i IIYAMA GE2488HS-B2 A może jakiś ew inny? Zastanawiam się nad rozwiązaniem , aby też oglądać TV w nim. Czyli ew nad czymś dużym. Mam tv cyfrową, więc niejako tuner mi nie potrzebny. Ew. gdy skończy się umowa, być może zrezygnuję z tv cyfrowej. Ale myślałem też ew. nad m.in. smartem, czy innymi opcjami, bo nie zawsze komputer i tv na raz muszą być włączone. Ale czy to ma sens? Słyszałem, że monitor jest jednak the best jako monitor, a tv nigdy nie będzie mógł konkurować z monitorem. Penie chodzi o czasy reakcji i Hz. Mógłbym odczekać z zakupem i doinwestować w TV. Ale właśnie czy to ma sens? I ew. który z tych monitorów uważacie, że będzie lepszy dla mnie. A może inny tyle, że sam monitor do 1000 zł raczej? Dziękuje za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

0 7
  • #2 05 Sie 2017 11:34
    barteksmrek
    Poziom 25  

Monitor 144Hz na przykład BenQ, Asus.

0
  • #3 05 Sie 2017 22:34
    janeg
    Poziom 5  

Czyli sugerujesz, że żaden z tych podanych przeze mnie? Jaki konkretnie model szukać ew?

0
  • #4 06 Sie 2017 08:46
    barteksmrek
    Poziom 25  

Widzę,że celujesz w 24cale. Ja mam dwa 27 i 24. Do gier i do filmów polecałbym ci 27 cali.

0
  • #5 06 Sie 2017 15:57
    iron64
    Spec Overclocking

Jeżeli jesteś maniakalnym graczem w gry typu cs:go to zdecydowanie monitor i to 144Hz.
    Jeśli natomiast gry to dla ciebie margines lub grasz w szachy czy gry gdzie nie liczy się czas reakcji, a zdolność myślenia to tv będzie zdecydowanie lepszym wyborem. raz, że wielkość, dwa, że jak wspomniałeś smart tv to całkiem fajne rozwiązanie i co nieco można zrobić nawet bez komputera, a trzy, cztery i pięć to wielkość, wielkość i wielkość. Nie można tego pomijać, bo zupełnie inaczej ogląda się filmy na np 55 calach niż na takim pierdziołku 24 cale ;)
    Tak więc, sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, czy jesteś maniakalnym fps-iarzem, czy to pomijasz? A jak na to odpowiesz sobie to będziesz wiedział co wybrać.

0
  • #6 07 Sie 2017 19:06
    janeg
    Poziom 5  

Dzięki za wszelkie sugestie. Gram w lola w sumie raz , dwa dziennie (nie co dzień), a grafika dla mnie nie ma tu w tym przypadku aż takiego znaczenia jak rozdzielczość (obszar widoczności planszy). Chodzi miteż o oglądanie filmów dvix i innych, też net typu youtube i ogólnie internet. Nieraz obróbka zdjęć (jestem amatorem). Czy możecie zasugerować jakieś konkretne modele? Spytałem na początku o te 2 modele - nikt się nie wypowiedział. A jeśli nawet 27 " - to przeraża mnie ew. obraz 21 na 9 czy 10. Bo ew. też myślałem o czymś takim.

Czy moglibyście zasugerować jakiś TV czy monitor (tv kupię później wówczas bo w zasadzie mało oglądam a mam dekoder z wifi ) . I wypowiedzieć się ew. który z tych monitorów ew. jest lepszy?

Za wszystko już dziękuję i czekam na ew. dalsze sugestie ( tyle tego jest , że się gubię :( )

0
  • #7 08 Sie 2017 10:54
    punkwsieci
    Poziom 20  

Jak dla mnie obraz z tv jest nie do przyjęcia, każdy sensowny monitor na matrycy TN jest lepszy, 27 cali powinno Cię zadowolić. Skoro nie grasz w strzelanki czy wyścigi to 144Hz raczej nie potrzebujesz i celowałbym w matrycę IPS/AH-IPS ewentualnie AMVA+.
    Z tych dwóch które podałeś samsung ma za dużo opinii o migotaniu obrazu, a Iyama to znowu matryca TN. Zdecyduj najpierw jaki chcesz rozmiar, czy potrzebujesz pivot to coś Ci podrzucę

0
  • #8 08 Sie 2017 13:55
    janeg
    Poziom 5  

Nie potrzebuję pivot i 24 " może nawet wystarczy, ale 27 w dobrej cenie też . Gdy naprawdę byłby ten 27 " tak dużo lepszy od 24 " to mogę przyjąć ramy cenowe ok 1000 - 1200 zł ( możne być ew nawet używany na gwarancji). Choć monitor mam dość blisko oczu - ok. 40 - 60 cm najczęściej. Tyle, że boję się też obrazu 21:9 czy 10 bo nie wiem jak to w rzeczywistości się ma do patrzenia i zniekształceń. Ale jeśli już 27" to chyba mógłby być ten 21:9 czy 10 ( tyle, że jak napisałem mam obawy, że to jakoś płasko wszystko będzie). Stąd 16:9 celowałem bardziej. Ale też nie miałem nigdy innego (pomijam 4:3 :) )

0
  Szukaj w 5mln produktów