Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Constructa Viva C80 - Nie wiruje i nie spuszcza wody.

zxcvbnm99 05 Sie 2017 19:04 354 7
  • #1 05 Sie 2017 19:04
    zxcvbnm99
    Poziom 3  

Witam, mam taki problem z pralką Constructa Viva C80, pralka nie chce prać, nie wiruje i nie spuszcza wody. Czasem zakręci bębnem, ale chwile pokręci i przestaje. Stoi i pstryka w niej tylko jakiś przełącznik. Silnik działa, pasek jest ok, Wodę pobiera normalnie.

0 7
  • #2 05 Sie 2017 20:37
    Piko
    Poziom 19  

zxcvbnm99 napisał:
    ... pralka nie chce prać, nie wiruje i nie spuszcza wody. Czasem zakręci bębnem ale chwile pokręci i przestaje. Stoi i pstryka w niej tylko jakiś przełącznik. Silnik działa, pasek jest ok, Wodę pobiera normalnie.

Jak nie wypuszcza wody to na 99,9% zabity filtr lub zablokowana pompa? W tym przypadku jeśli jest woda w środku i stan odpowiedni to pralka powinna wykonywać funkcję prania bądź płukania i właśnie parę razy obróci bębnem taka jest jej prawidłowa reakcja.
    Nie doszukiwałbym się tu rzeczy nadprzyrodzonych ;)
    Pozdrawiam.

0
  • #3 05 Sie 2017 21:08
    zxcvbnm99
    Poziom 3  

No właśnie chciałem oczyścić filtr z tym, że tutaj nie ma takiego filtra odkręcanego na dolnej listwie z frontu. Jest tam tylko taki gumowy wężyk chyba do spuszczania wody. Nie wiem gdzie tego filtra szukać :/

0
  • #4 06 Sie 2017 00:32
    Kenworth 18
    Poziom 23  

Niektóre ze starszych modeli pralek nie miały typowego filtra, który się wykręca i czyści.
    Zamiast tego był stosowany "odstojnik" czyli gumowy wąż w którym miały się zbierać zanieczyszczenia i ciała obce.
    Jeżeli w tej pralce występuje tego typu rozwiązanie to należy zdemontować ów odstojnik i wyczyścić jak również sprawdzić stan silnika pompy spustowej.

0
  • #5 06 Sie 2017 15:48
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Filtr jest, tylko wewnątrz zbiornika. Otwórz klapę i odchyl drzwiczki do środka to zobaczysz. Poświeć latarką to odkryjesz w jaki sposób go wyciągnąć ;)

0
  • #6 06 Sie 2017 16:56
    zxcvbnm99
    Poziom 3  

Znalazłem, oczyściłem ale nadal nie chce prać :/ tylko pstryka. Teraz przy włączeniu prania leci woda ale nie chce się rozpocząć pranie.

0
  • #7 07 Sie 2017 16:24
    zxcvbnm99
    Poziom 3  

Albo może ktoś wie gdzie jest hydrostat w takiej pralce?

0
  • #8 07 Sie 2017 17:25
    zxcvbnm99
    Poziom 3  

Hej, pytanie jak w temacie, komora jest na dole. Nie bardzo wiem jak to wykonać w tej pralce. Ciężko się tam dostać, a na razie przedmuchałem wężyk.

0