Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka elektryczna działa przez niedługi okres czasu

05 Sie 2017 19:17 1905 4
  • Poziom 2  
    Cześć
    Mam kosiarkę elektryczną, która ma na pewno ponad 20 lat jak nie dużo więcej. Ostatnio przestała działać, więc został wymieniony kondensator. Kosiarka działa teraz przez około godzinę do półtorej po pierwszym uruchomieniu(jak postoi przez noc w garażu). Gdy "kończy się czas", buczy(ostrze się nie obraca), więc odstawiam ją do garażu i po 2 godzinach można nią pokosić(próbowałem odczekać godzinę, ale to dla niej za krótko), ale czas znacznie się skraca, np: pierwsze koszenie 1,5 godziny, drugie godzina, trzecie z 40 minut. I teraz pytanie, czy to problem tego nowego kondensatora? Czy może on mieć jakieś ograniczenie na temperaturę, że automatycznie wyłączy mi kosiarkę?
    (Jeżeli to zły dział, przepraszam)
  • Poziom 39  
    Witam
    Jeżeli kondensator jest nowy i prawidlowo dobrany ,to sprawdziłbym łożyska ,a raczej gniazda łożysk w obudowach.Należy sprawdzić czy nie ma znacznych luzów.
    Silniki jednofazowe są uczulone na taki stan,złe ułożenie stojana względem wirnika (nie centryczne ,wirnik zbliżony w jedną lub drugą część stojana),mogą w taki sposób się objawiać.
  • Poziom 43  
    Kondensator wstawiony tej samej pojemności? Jeżeli tak to czy napewno ma zakładaną pojemność? Jeżeli ma zaniżoną pojemność to silnik przegrzewa się i działa zabezpieczenie termiczne. Oczywiście przyczyna przegrzewania się silnika może byc inna chociażby słąbe chłodzenie (zapchane otwory wentylacyjne) czy przytarte łożyska.
  • Poziom 37  
    Co to dokładnie za kosiarka, jakieś zdjęcie?
    Zacznij od sprawdzenia czy po długim koszeniu i stanięcia silnika można obrócić nóż/silnik ręcznie ręką.
  • Poziom 2  
    W poniedziałek do niej zajrzę, to wtedy dam jakieś lepsze informacje, nóż na pewno można obrócić ręką, co do kondensatora nie jestem pewny, więc go dokładnie sprawdzę. Z chłodzeniem nie powinno być problemu bo kosiarka była rozebrana i wyczyszczona. Jeżeli to też nie będzie wina łożysk, to wstawię zdjęcia. Dziękuję za nakierowanie, które elementy należy sprawdzić. W razie dalszych problemów jeszcze się odezwę