Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace '89 - montaż tempomatu

NaczelnyFilozof 05 Sie 2017 20:20 663 0
    NaczelnyFilozof
    Poziom 8  
    Zabrałem się za montaż tempomatu do starego Espaca. Mam popularny tempomat z Opla Omegi wraz z manetką oraz krańcówką sprzęgła. Wszytsko podłączyłem według schematów. Czyli jest czujnik przy pedale sprzęgła i sygnał od "stopu"-hamulca.

Wiedziałem że największy problem będę miał z czujnikiem prędkości. Opel bierze sygnał z czujnika ABS - minimum 17 impulsów na obrót koła.

Espace nie ma ABS. Nie ma impulsometra w lince obrotów ani w desce rozdzielczej. Można na przegubie zamontować magnes i kontrakton -ale za mało obrotów do zadziałania tempomatu.

Na razie wpadłem na pomysł zastosowania czujnika położenia wału korbowego (mam trzy takie czujniki - Seicento, Niva oraz Honda) i nimi próbować uzyskać impulsy. Impulsy brać z łopatek alternatora ( jest dużo łopatek i alternator kręci się szybciej niż wał korbowy). Dobrze myślę? Skrzynia w okolicach 5tego biegu ma przełożenie bezpośrednie więc obroty by były wystarczające.

Czy może o czymś zapominam i taki układ się nie sprawdzi?

Czy może zakupić oryginalny czujnik abs Opla i zamontować go obok łopatek alternatora?