Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace '89 - montaż tempomatu

NaczelnyFilozof 05 Aug 2017 20:20 744 0
    NaczelnyFilozof
    Level 8  
    Zabrałem się za montaż tempomatu do starego Espaca. Mam popularny tempomat z Opla Omegi wraz z manetką oraz krańcówką sprzęgła. Wszytsko podłączyłem według schematów. Czyli jest czujnik przy pedale sprzęgła i sygnał od "stopu"-hamulca.

Wiedziałem że największy problem będę miał z czujnikiem prędkości. Opel bierze sygnał z czujnika ABS - minimum 17 impulsów na obrót koła.

Espace nie ma ABS. Nie ma impulsometra w lince obrotów ani w desce rozdzielczej. Można na przegubie zamontować magnes i kontrakton -ale za mało obrotów do zadziałania tempomatu.

Na razie wpadłem na pomysł zastosowania czujnika położenia wału korbowego (mam trzy takie czujniki - Seicento, Niva oraz Honda) i nimi próbować uzyskać impulsy. Impulsy brać z łopatek alternatora ( jest dużo łopatek i alternator kręci się szybciej niż wał korbowy). Dobrze myślę? Skrzynia w okolicach 5tego biegu ma przełożenie bezpośrednie więc obroty by były wystarczające.

Czy może o czymś zapominam i taki układ się nie sprawdzi?

Czy może zakupić oryginalny czujnik abs Opla i zamontować go obok łopatek alternatora?