Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Cordoba 2001 - przepustnica brak pracy.

elektronik321 05 Aug 2017 23:31 1224 6
    elektronik321
    Level 22  
    Samochód seat cordoba 2001 1,6 ALM. W tym samochodzie problemy z silnikiem z falowaniem były od dłuższego czasu. Parę dni temu zauważyłem wolne obroty ok 500 i gasł, jednak przy odpaleniu i lekki pedał gazu to utrzymywał sztucznie jakieś obroty. teraz zauważyłem brak pracy przepustnicy jakby była całkowicie martwa. Silnik działa 500-600 obrotów nawet jak odłączam sterowanie przepustnicą dalej pracuje. Wywaliło sporo błędów na vcds, skasowałem jednak nowych brak. Czy w tym silniku vcds będzie pokazywać awarie przepustnicy czy tylko organoleptycznie wywnioskuje że jest padnięta. Przy teście podzespołów nie słychać adaptacji. Błędy są pewnie wynikiem odłączenia sterowania przepustnicą. Może być tak że komputer silnika jest uszkodzony a przepustnica sprawna?
    00518 - Throttle Position Sensor (G69)
    30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
    00530
    00516
    00561 - Mixture Adaptation
    00-00 - -
    01249
    01250
    01251 - Fuel Injector for Cylinder 3 (N32)
    01252 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    01247 -
    00282 - Throttle Position Actuator (V60)
    36-10 - Open Circuit - Intermittent
    nomiko
    Level 2  
    witam a jak czujnik temperatury silnika
    elektronik321
    Level 22  
    Czujnik temperatury ok. Dzis wykręciłem przepustnicę rozebrałem ją zdjąłem pokrywę mechanizmu nic ciekawego nie widziałem tam, podpiąłem na ludzie do samochodu i zaczęła adaptować się to wkręciłem w kolektor. Silnik ruszył ustabilizowała obroty ale przy kolejnej próbie odpalenia już nie działała i musiałem pedałem wystartować silnik i na spoczynku miał 500 obrotów, dotknąłem się przepustnicy i uruchomiła się dając 800 obrotów. W czasie pracy odłączyłem sterowanie przepustnicy i spadło do 500 obrotów, podłączyłem spowrotem to ustabilizowało się do 800. Kolejna sprawa- przepustnica była wymieniana jakieś 5 lat temu na dosyć kosztowną bo dałem ponad 600 zł i w niej ztarły się dwa ząbki na zębatkach od silniczka. Jest tam duży luz i te ząbki zawieszają się miedzy drugą zębatkę i stopka pozycji zera nie dochodzi do końca. Odpiąłem sterowanie to kąt otwarcia trzymał się na tych zblokowanych zębatkach. Zębatki przesmarowałem smarem teflonowym ale nic nie pomogło. Przepustnica w sobie nie ma żadnej elektroniki, wszystkie kabelki od styków, silniczka i potencjometrów idą do kostki połączeniowej. Myślę nad wymianą przepustnicy z szrotu koszt niewielki w porównaniu z sklepowym drogim badziewiem. Kolejna sprawa cały komputer sterujący czy to nie jego wina bo problemy z nierówną pracą na jałowym ciągną się od dłuższego czasu.
    g107r
    Level 40  
    Może była i kosztowna, ale mało trwała gdy blokuje się na zębatkach.
    elektronik321 wrote:
    Przepustnica w sobie nie ma żadnej elektroniki, wszystkie kabelki od styków, silniczka i potencjometrów idą do kostki połączeniowej
    To połączenie jest dobre ? Podoginaj styki, bo oprócz ząbków, to ruszasz też wtyczką. Któryś przewód nie jest złamany, ma ukrytą przerwę w dobrej izolacji ?
    nomiko
    Level 2  
    panie elektronik 321 będzie cieszko znaleźć dobrą używke .mój majster mnie nauczył nie diagnozuje się na używanych częściach.ale może podmiana ze sprawnego auta kolegi
    elektronik321
    Level 22  
    Od godzin przedpołudniowych jak grzebałem się do teraz jest wszystko ok trzyma obroty nie szarpie. Przepustnica automatycznie chodzi w niewielkim zakresie paru ząbków i właśnie te najmocniej obciążone są ztarte widać na czarnych elementach biały pył. Nie mam nikogo do podmiany takiej samej sztuki. Styki i przepustnicy i komputera przeczyściłem kontakt S i kontakt U Ale to wcześnie nic nie pomogło. Zawężyłem krąg do przepustnicy i komputera. Odżałować i kupić na szrocie niż kolejną przepustnice w sklepie.
    nomiko
    Level 2  
    a teraz błędów przepustnicy nie ma w pamięci