Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polar/PDH-885/Pralka - Blokada drzwi

06 Aug 2017 08:48 1836 8
  • Level 10  
    Witam,

W trakcie prania "wyskoczył korek". Po jego włączeniu wszystko pranie dokończyło się prawidłowo, ale nie można było już otworzyć drzwiczek. Przycisk otwarcia można wcisnąć tak jak zwykle.

Dzięki wskazówkom na forum zdjąłem pokrywę i widać, że cięgno od przycisku otwarcia jest pociągane.

Uwagi na forum sugerują wyłamanie blokady. Jak to najlepiej zrobić: ciągnąć za rączkę drzwiczek, wsunąć coś płaskiego w szparę mieðzy drzwi i obudowę od zewnątrz czy może jeszcze jakoś inaczej (od wewnątrz?).

Czy potem trudno jest wymienić blokadę w tym modelu? W innej pralce (Philips) miałem możliwość zdjęcia całej przedniej ścianki. W tym Polarze scianka przednia oraz boczne są z jednego kawałka blachy.

Przy okazji: czy "wybicie korka" mogło mieć związek z blokadą? (zwarcie na elemencie grzejnym?)

Pozdrawiam, Marcin
  • Helpful post
    Level 40  
    Witam.
    Radziłbym próbować odblokować drzwi od środka pralki ponieważ podważanie np. śrubokrętem drzwi od frontu może spowodować uszkodzenie drzwiczek.
    Zwarcie mogła spowodować blokada, ale przed montażem nowej blokady doradzam sprawdzenie grzałki bowiem najczęściej uszkodzona grzałka powoduje tego typu usterki.
  • Level 10  
    Właśnie od środka chciałbym otworzyć drzwiczki, ale jak to zrobić?
    Pokrywa górna zdjęta, ale jak się dostać do blokady skoro między bębnem, a przednią ścianką szczelina parę cm i trudno tam cokolwiek wcisnąć. Od dołu?
  • Helpful post
    Level 40  
    Myślę, że lepiej będzie od góry.
    Pomiędzy zbiornik a obudowę pralki włożyć np. drewniany klocek by zbiornik cofnął się maksymalnie do tyłu i to powinno wystarczyć by włożyć dłoń i móc śrubokrętem popychać język dzwiczek do skutku.
  • Level 10  
    Tak własnei zrobiłem: odciągnąłem bęben i ręką pociągnąłęm za czarną część blokady (tą z przewodami). Wyłamało się bez problemów. Popukałem na około i zamek puścił.

Dzwoniłem do dużego sklepu z częściami AGD i powiedzieli, że od dłuższego czasu nie mają już blokady "z linką". Proponowali "automat". Czy można go użyć jako zamiennik, czy szukać dalej blokady z linką?

W mojej pralce nie ma klamki, otwierało się tylko za pomocą przycisku.

Pozdrawiam, Marcin
  • Level 28  
    Wpisz model pralki dopisz blokada drzwi za ok.50 zł masz z dostawą na miejsce.
  • Level 10  
    Polar 885 Dalia
  • Helpful post
    Level 28  
    Bez obrazy. Nie tu tylko w wyszukiwarce. PDH-885 blokada drzwi.
  • Level 10  
    Tak jak w opisach na forum: pochylić pralkę plecami do dołu (żeby odchylił się bęben i zwiększyła się szczelina między pomiędzy bębnem i przednią ścianką), wcisnąć rękę, chwycić za blokadę tam gdzie wchodzą przewody, pociągną, wyrwać, otworzyć.

Łatwo idzie, projektant chyba to przewidział.

Pozdrawiam, Marcin.