Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usunięcie lini pomiaru odległości z kamery cofania w ramce tablicy

Nick2 06 Sie 2017 11:26 8265 4
  • Usunięcie lini pomiaru odległości z kamery cofania w ramce tablicy
    Dostępne na rynku kamery cofania ładnie wpasowane w ramkę tablicy rejestracyjnej mają w większości przypadków pomocnicze linie wyznaczające odległość przy cofaniu.
    Jakiś czas temu kupiłem tez taką kamerę, którą miałem zamontowaną w swoim aucie. Kamera była podłączona do radia multimedialnego.
    Po sprzedaży radia postanowiłem zaadoptować kamerę do innych celów - wstawić ją na tył do ciągnika. To bardzo użyteczna sprawa, ponieważ zwalnia operatora podczas pracy od ciągłego odwracanie się do tyłu i spoglądania na maszynę. Jako że tablica rejestracyjna w moim ciągniku jest zamontowana na środku dachu kamera w ramce pasowała idealnie.
    Pozostał jedynie problem linii pomiaru odległości oraz migającego napisu STOP na dole, które w tym przypadku były niepotrzebne.
    Do wytworzenia dodatkowego obrazu linii w kamerach jest stosowany odrębny układ scalony.
    Po rozkręceniu płytka kamery wyglądała tak jak na zdjęciu poniżej:
    W przypadku mojej kamery był to procesor z rodziny ATMEL. Aby usunąć linie pomocnicze należało odlutować jedno z wyprowadzeń jego układu od płytki. Na rysunku poniżej zaznaczyłem o którą nogę chodzi.
    Jak widać poniżej po takim zabiegu mamy już sam obraz z funkcją MIRROR, na którym mi zależało.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Nick2
    Poziom 13  
    Specjalizuje się w: aparatura elektroniczna
    Nick2 napisał 137 postów o ocenie 74, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Hajnówka. Jest z nami od 2004 roku.
    bodzio667
    Poziom 18  
    No dobra, a dało by się taką kamerę zastosować jako przednią do anglika ?
    gromleon
    Poziom 33  
    Sprawdzales kamerę w boju podczas prac polowych. Jak oceniasz jej obraz, czy widzisz szczegóły pracy maszyny, czy też tylko możesz uznać że np pług jeszcze jest obecny i w sumie tyle😀. Jestem ciekaw i myślałem o kamerze bo muszę obserwować dwie maszyny jedna na przednim a druga na tylnym tuzie jednocześnie
    Nick2
    Poziom 13  
    Nie jest to to co HD ale obraz jest dosc dobrej jakosci. Przy monitorze 6 calowym widac bylo jak z pługa odkłada sie skiba ziemi wiec w miare ok. Najgorzej jak słonce swieci bezposrednio w kamere. Niestety żadna z takich kamer nie ma filtra. Za takie pieniądze moim zdaniem warto