Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T - po podłączeniu anteny wyłącza AV

06 Sie 2017 13:27 762 18
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem z dekoderem DVB-T, kanały się wyszukują, natomiast po zapisaniu kanałów wyłącza AV i jest zwykla linia tv. Bez anteny AV działa i można włączyć ustawienia dekodera, tylko zbliże antenę od razu ucieka z AV na zwykłe tv... Telewizor starego typu, podłączenie kablem euro.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    Patlun napisał:
    Witam, mam problem z dekoderem DVB-T, kanały się wyszukują, natomiast po zapisaniu kanałów wyłącza AV i jest zwykla linia tv. Bez anteny AV działa i można włączyć ustawienia dekodera, tylko zbliże antenę od razu ucieka z AV na zwykłe tv... Telewizor starego typu, podłączenie kablem euro.

Z jakiego AV dekoder ucieka? Co oznacza zwykłe tv? Dekoder nie jest TV tylko "pośrednikiem" między anteną a TV. Nie dociera do mnie ten opis. Co jest na ekranie TV gdy antena nie podłączona do dekodera a co jak podłączysz antenę do dekodera? Po czym stwierdzasz, że "ucieka z AV na zwykłe tv"?
  • Poziom 4  
    Wybacz niespójność ale zwyczajnie nie jestem w temacie takich rzeczy.. bez anteny w DVB-T działa podłączenie do telewizora. Działa połączenia AV. Gdy tylko podłącze antenę do dvbt znika połączenie z telewizorem.
  • Poziom 43  
    Patlun napisał:
    Wybacz niespójność ale zwyczajnie nie jestem w temacie takich rzeczy.. bez anteny w DVB-T działa podłączenie do telewizora. Działa połączenia AV. Gdy tylko podłącze antenę do dvbt znika połączenie z telewizorem.

Trochę dziwne. Popatrz w ustawieniach dekodera (bez anteny) co masz ustawione jako wyjście sygnału AV czy RGB czy może HDMI?
  • Poziom 4  
    Zmienilam na RGB - teraz się nie wylacza, ale za to zaczął ekran cały latać, pewnie teraz to kwestia samej anteny. 😫
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    Patlun napisał:
    Zmienilam na RGB - teraz się nie wylacza, ale za to zaczął ekran cały latać, pewnie teraz to kwestia samej anteny. 😫

To raczej kwestia, że TV nie łapie synchro po RGB. Może zmień kabel EURO na pełny 21 pinowy.
  • Poziom 43  
    Może masz włączone zasilanie anteny w dekoderze a w antenie symetryzator i dekoder ci się wyłącza a ty piszesz o wyłączaniu AV?
  • Poziom 4  
    Mam kabel 21pinow pełny.. dalej lata obraz. Widać co nieco program, że odnalazło np. TVP1, ale całkiem lata ekran i nie ma dźwięku.
  • Poziom 43  
    Patlun napisał:
    Mam kabel 21pinow pełny.. dalej lata obraz. Widać co nieco program, że odnalazło np. TVP1, ale całkiem lata ekran i nie ma dźwięku.

Czy w dekoderze nie ma innego wyboru wyjścia poza AV i Euro? Dźwięku brak, bo obaz lata (brak synchro). Jak będzie obraz stabilny to i dźwięk pojawi się.
  • Poziom 4  
    Niestety nie ma.. z wielką chęcią podłączyła bym HDMI, ale brak wyjścia 😋
  • Poziom 43  
    Sprawdź z innym dekoderem np.pożyczonym a najlepiej z identycznym. Jeżeli to nówka to reklamuj. Jeżeli kupiony w markecie to powinieneś od ręki mieć wymieniony lub zwróconą gotówkę. Zazwyczaj nikt nie sprawdza czy usterka występuje. Przerabiałem to wielokrotnie swego czasu gdy hurtowo montowałem dekodery DVB-T.

Dodano po 25 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie. Czy po podłaczeniu anteny do dekodera a TV przejdzie z AV na TV to nie da mu się wymusić AV przyciskiem na pilocie lub na klawiaturze lokalnej?
  • Poziom 43  
    Pewno liczy na automatyczne przełączenie na AV a to trzeba zrobić pilotem.
  • Poziom 4  
    LeDy to, że jestem kobietą nie zwalnia mnie z myślenia... Pilota obsługiwać potrafię.
    Próbowałam milion razy pilotem, w różnych ustawieniach z dekoderem i dalej bez zmian. Jutro wymieniam dekoder.. może jednak jest uszkodzony..
  • Poziom 43  
    Patlun napisał:
    ...może jednak jest uszkodzony..

Warto by zobaczyć zachowanie innego TV0 (jezelijest taka możliwość) z tym dekoderem. Jeżeli już dojdzie do pozytywnie załatwionej reklamacji to radzę zaopatrzyć się w inny model dekodera, bo dany model z tym akurat TV może zachowywać się podobnie w przypadku kolejnych egzemplarzy.
  • Poziom 4  
    Dekoder sprawny, sprawdzone na nowszym tv z anteną pokojową. Czyli problem tkwi albo w antenie kierunkowej albo w samym tv :) dziękuję za dotychczasową pomoc :)
  • Poziom 43  
    Na pewno nie jest to wina anteny. Z innym TV ten dekoder będzie "współpracował". Inny dekoder z tym TV też będzie "współpracował". Mówiąc kolokwialnie ten dekoder i Twój TV "nie lubią się". Nie czas i miejsce aby tutaj dokładnie wyjaśniać szczegóły techniczne takiego przypadku. Coś jak konflikt serologiczny pary małżeńskiej. Tak czasami bywa.
  • Poziom 43  
    Myślisz, że bycie kobietą cię usprawiedliwia? Dlaczego nie odpowiadasz na zadawane pytania? Co z tym zasilaniem z dekodera? Jaki TV , jaki dekoder?
  • Poziom 4  
    Jeśli nie chcesz pomóc, to nie musisz.. Nic na siłę. Mnie bycie kobietą nie zwalnia z myślenia, a Ciebie bycie facetem nie zwalnia z kultury...
    Dekoder pozostawał włączony- nie wyłączał się - numery kanałów dalej się wyświetlały. Po zmianie ustawień na RGB nie zmienia się sygnał z AV. Zostaje dalej na AV, ale za to obecnie ekran ciągle lata. Spróbuje podłączyć inny dekoder do tego samego tv.
  • Moderator
    To nie jest sprawa kultury. Podanie większej ilości danych poprawia możliwości pomocy.
    LeDy napisał:
    Jaki TV , jaki dekoder?