Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budżet 7 tys. i mętlik w głowie. Proszę o radę.

HB1983 06 Aug 2017 16:53 1002 7
    HB1983
    Level 2  
    Dzień dobry,

Zdaję sobie sprawę, że podobne pytania padały tu nieraz i użytkownicy mogą być już trochę tym zmęczeni. Jednak bardzo potrzebuję Waszej pomocy, ponieważ im dłużej czytam na temat wzmacniaczy i ogólnie systemów hifi, tym jestem coraz bardziej w kropce, bo nie wiem co wybrać.

Mój budżet, to tak jak w tytule +/- 7 tys.
    Pokój 17m2
    Rodzaj muzyki - pop/rock, muzyka instrumentalna
    preferowany rodzaj kolumn - podstawkowe (może trudno w to uwierzyć, ale nie wcisnę podłogowych, nad czym ubolewam).

Zestaw będzie moim pierwszym, ale pewnie też i "ostatnim", dlatego zleży mi by był jak najbardziej przyzwoity. Nie biorę pod uwagę sprzętu używanego, bo nie mam na jego temat wystarczającej wiedzy by w razie co wychwycić wady, no i nie będzie mnie stać na kolejny.
    Mieszkam w małym mieście gdzie nie ma salonów hifi, dlatego porównywanie sprzętu jest bardzo utrudnione.

Lista wzmacniaczy, które rozważam, to:
    - Yamaha a-s701 (jedyny wzmacniacz słuchany w salonie, było ok, ale czegoś brakowało, więc nie skreślam go, bo być może kolumny były złe)
    - Rotel A12
    - Cambridge Audio CXA60 (wiem ,że nie można do niego bezpośrednio podłączyć gramofonu, co w sumie jest wadą, choć zawsze można kupić przedwzmacniacz)
    Wiem też, że bardzo chwalone są NADy, ale mimo wszystko ich design w ogóle do mnie nie przemawia, dlatego nie biorę ich pod uwagą (wiem... liczy się dźwięk, ale chcę by to jeszcze jakoś wyglądało).

Mam sporą kolekcję CD i winyli, dlatego w przyszłości dokupię też transport CD. Oprócz tego na komputerze znajduje się duża kolekcja muzyki, dlatego transmisja z komputera obowiązkowa.

Czy mogę prosić o Wasze zdanie. Pozdrawiam serdecznie :)
    HB1983
    Level 2  
    W życiu ;) Może trochę brak precyzji w mojej wypowiedzi. Te pieniądze muszą starczyć na wzmacniacz i kolumny przynajmniej.
    karolark
    Level 42  
    HB1983 wrote:
    W życiu ;) Może trochę brak precyzji w mojej wypowiedzi. Te pieniądze muszą starczyć na wzmacniacz i kolumny przynajmniej.

Jak bym miał taką gotówkę to tez miałbym mętlik :D
    s4home
    Level 20  
    kolumny: Monitor Audio Silver 2 lub Studio 16Hz Canto Grand. Pierwsze to cieplejsze głośniki o mocnym basie, szczegółowej średnicy i górze. Canto są bardziej szczegółowe, bas twardszy punktowy.
    Nie podoba Ci się nad, ale gra bardzo dobrze i sprawdził by się w gatunkach które preferujesz.
    CXA60 to dość neutralna elektronika.
    Warto odsłuchać sprzęt przed zakupem. Pamiętaj że zawsze możesz go wypożyczyć na testy do domu.
    HB1983
    Level 2  
    Dzięki serdeczne za podpowiedzi. Poczytam na temat kolumn. No właśnie z tym odsłuchem jest kiepsko, bo mieszkam w małej mieścinie, gdzie w ogóle nie ma salonów ze sprzętem (no może Media Expert, ale to przecież "market" i wyboru tam nie ma). Najbliższy salon gdzie mogę coś odsłuchać znajduje się 2,5h ode mnie :/

Ok, wykluczam CA. A czy możecie powiedzieć coś o Rotelu? Czy to firma warta uwagi? Abstrahując już od wyglądu NAD, niestety te wszystkie moduły są pioruńsko drogie (DAC, wejście gramofonowe).

Pozdrawiam!
    RMS.pl

Level 26  
    Skoro nie chcesz neutralnego brzmienia Cambridge, to Rotel także odpada.