Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budżet 7 tys. i mętlik w głowie. Proszę o radę.

HB1983 06 Aug 2017 16:53 1002 7
 • #1
  HB1983
  Level 2  
  Dzień dobry,

  Zdaję sobie sprawę, że podobne pytania padały tu nieraz i użytkownicy mogą być już trochę tym zmęczeni. Jednak bardzo potrzebuję Waszej pomocy, ponieważ im dłużej czytam na temat wzmacniaczy i ogólnie systemów hifi, tym jestem coraz bardziej w kropce, bo nie wiem co wybrać.

  Mój budżet, to tak jak w tytule +/- 7 tys.
  Pokój 17m2
  Rodzaj muzyki - pop/rock, muzyka instrumentalna
  preferowany rodzaj kolumn - podstawkowe (może trudno w to uwierzyć, ale nie wcisnę podłogowych, nad czym ubolewam).  Zestaw będzie moim pierwszym, ale pewnie też i "ostatnim", dlatego zleży mi by był jak najbardziej przyzwoity. Nie biorę pod uwagę sprzętu używanego, bo nie mam na jego temat wystarczającej wiedzy by w razie co wychwycić wady, no i nie będzie mnie stać na kolejny.
  Mieszkam w małym mieście gdzie nie ma salonów hifi, dlatego porównywanie sprzętu jest bardzo utrudnione.

  Lista wzmacniaczy, które rozważam, to:
  - Yamaha a-s701 (jedyny wzmacniacz słuchany w salonie, było ok, ale czegoś brakowało, więc nie skreślam go, bo być może kolumny były złe)
  - Rotel A12
  - Cambridge Audio CXA60 (wiem ,że nie można do niego bezpośrednio podłączyć gramofonu, co w sumie jest wadą, choć zawsze można kupić przedwzmacniacz)
  Wiem też, że bardzo chwalone są NADy, ale mimo wszystko ich design w ogóle do mnie nie przemawia, dlatego nie biorę ich pod uwagą (wiem... liczy się dźwięk, ale chcę by to jeszcze jakoś wyglądało).

  Mam sporą kolekcję CD i winyli, dlatego w przyszłości dokupię też transport CD. Oprócz tego na komputerze znajduje się duża kolekcja muzyki, dlatego transmisja z komputera obowiązkowa.

  Czy mogę prosić o Wasze zdanie. Pozdrawiam serdecznie :)
 • #3
  HB1983
  Level 2  
  W życiu ;) Może trochę brak precyzji w mojej wypowiedzi. Te pieniądze muszą starczyć na wzmacniacz i kolumny przynajmniej.
 • #4
  karolark
  Level 42  
  HB1983 wrote:
  W życiu ;) Może trochę brak precyzji w mojej wypowiedzi. Te pieniądze muszą starczyć na wzmacniacz i kolumny przynajmniej.


  Jak bym miał taką gotówkę to tez miałbym mętlik :D
 • #6
  s4home
  Level 20  
  kolumny: Monitor Audio Silver 2 lub Studio 16Hz Canto Grand. Pierwsze to cieplejsze głośniki o mocnym basie, szczegółowej średnicy i górze. Canto są bardziej szczegółowe, bas twardszy punktowy.
  Nie podoba Ci się nad, ale gra bardzo dobrze i sprawdził by się w gatunkach które preferujesz.
  CXA60 to dość neutralna elektronika.
  Warto odsłuchać sprzęt przed zakupem. Pamiętaj że zawsze możesz go wypożyczyć na testy do domu.
 • #7
  HB1983
  Level 2  
  Dzięki serdeczne za podpowiedzi. Poczytam na temat kolumn. No właśnie z tym odsłuchem jest kiepsko, bo mieszkam w małej mieścinie, gdzie w ogóle nie ma salonów ze sprzętem (no może Media Expert, ale to przecież "market" i wyboru tam nie ma). Najbliższy salon gdzie mogę coś odsłuchać znajduje się 2,5h ode mnie :/

  Ok, wykluczam CA. A czy możecie powiedzieć coś o Rotelu? Czy to firma warta uwagi? Abstrahując już od wyglądu NAD, niestety te wszystkie moduły są pioruńsko drogie (DAC, wejście gramofonowe).

  Pozdrawiam!
 • #8
  RMS.pl

  Level 26  
  Skoro nie chcesz neutralnego brzmienia Cambridge, to Rotel także odpada.