Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Somfy Dexxo pro 1000 - Nowy napęd i brak autotestu

igor_e 06 Sie 2017 17:39 381 7
  • #1 06 Sie 2017 17:39
    igor_e
    Poziom 15  

Witam

Napęd nowy, 3 dni temu zamontowany i nie mogę sobie poradzić z uruchomieniem. Pilota zaprogramowałem bez problemu. Po podłączeniu zasilania, na LCD napędu jest S1 - zgodnie z instrukcją instalacji, należy przytrzymać SET przez 2sec w celu uruchomienia autotestu, niestety u mnie to nie działa, Po przyciśnięciu na pilocie przycisku otwierania bramu, napęd mruga jak na załączonym filmie.

Somfy Dexxo pro 1000 - Nowy napęd i brak autotestu

Proszę kolegów o pomoc

0 7
  • #2 06 Sie 2017 18:31
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Podpowiem tylko, że pewne zaciski np. STOP, SEC (foto)... są typu NC (muszą być zwarte). Czasem można wyłączyć je programowo, a czasem trzeba zrobić "fizyczny" mostek...

0
  • #3 06 Sie 2017 19:12
    igor_e
    Poziom 15  

Marek J. napisał:
    Podpowiem tylko, że pewne zaciski np. STOP, SEC (foto)... są typu NC (muszą być zwarte). Czasem można wyłączyć je programowo, a czasem trzeba zrobić "fizyczny" mostek...

W zaciskach STOP zwora jest, w SEC nie ma, zatem zewre takze SEC, mam nadzieje ze masz racje

0
  • #4 06 Sie 2017 19:16
    grzechotnik
    Poziom 22  

igor_e napisał:
    Witam
    zgodnie z instrukcją instalacji, należy przytrzymać SET przez 2sec

Gdybyś doczytał do końca, bo zacząłeś dobrze, toby nie było problemu.

A zwory fabrycznie są pozakładane.

0
  • #5 07 Sie 2017 09:08
    igor_e
    Poziom 15  

Założyłem zworę także w SEC - ale to niestety nie zmienia sytuacji:(

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

Problem rozwiązany - okazało się, że włączona jest funkcja blokady programowania, po przyciśnięciu jednocześnie "SET", "+" i "-" blokada została wyłączona i można uruchomić autotest

pozdrawiam

0
  • #6 07 Sie 2017 12:06
    Marek J.

No to coś namieszałeś w ustawieniach lub źle przeprowadzasz procedurę programowania.
    Wykonaj wg instrukcji reset do ustawień fabrycznych i rozpocznij raz jeszcze z instrukcją w dłoni krok po kroku (patrz też na rysunki)...Pierwszym punktem powinno być nauczenie położeń krańcowych bramy (autoset). Po wciśnięciu SET na ponad 2 sekundy na wyświetlaczu powinien pojawić się symbol S2, itd...

0
  • #7 07 Sie 2017 12:10
    igor_e
    Poziom 15  

Tak naprawdę to napęd montował partner handlowy SOMFY, w dzień montażu nie mieli za bardzo czasu, i się pewnie pospieszyli. Powiedzieli, że coś nie działa i że przyjadą w inny dzień, na spokojnie zamontować - i słuch po nich zaginął, więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce no i udało się to uruchomić. Nie będę się ich prosił (szkoda że zapłaciłem z góry)

Jeśli mogę się jeszcze poradzić - mam zamontowany przycisk na ścianie w garażu do otwierania bramy bez pilota. jak go podłączyć? Pod które zaciski?

0
  • Pomocny post
    #8 07 Sie 2017 12:17
    Marek J.

Zaciski "START"

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo