Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CBL 85 PL - Zatrzymanie programu przed płukaniem

Soberro 06 Sie 2017 18:28 252 2
  • #1 06 Sie 2017 18:28
    Soberro
    Poziom 4  

Witam,
    Jak w tamacie pralka w momencie skończenia prania i przejścia na płukanie wyłącza się. Świeci się tylko dioda od zasilania. Woda zostaje w pralce. Ustawiając samo płukanie lub wirowanie pralka robi co ma robić. Na początku przeczyściłem wszystkie kanały i filtry którymi płynie woda. Nie pomogło. Następnie sprawdziłem płytkę. Nie znalazłem żadnego zwarcia. Miernikiem sprawdziłem połączenia pomiędzy płytką a elementami wykonawczymi i czujnikami. Wszystko w porządku.

Na jednym z tematów było napisane żeby sprawdzić lub wymienić element Tr1 lecz nie zlokalizowałem go. Zliczenia zaczynają się od Tr2. Wygląda na to że problem występuje na płytce. Pytanie gdzie. Przekaźniki działają wnioskuje to przez słyszalny dźwięk z nich. Kondensatorow i tranzystorów nie sprawdziłem bo nie do końca wiem jak. Szukałem odpowiedzo też na forach lecz gdy znalazłem to co mnie interesowało to skończył się słowami, że wszystko już działa i koniec.
    Pozdrawiam,
    Łukasz

0 2
  • #2 06 Sie 2017 18:33
    Kenworth 18
    Poziom 25  

Sprawdź grzałkę na upłynność do masy.

0
  • #3 07 Sie 2017 10:14
    Gobro
    Poziom 27  

Trzeba przećwiczyć silnik pompy ponieważ on może być przyczyną usterki. Silnik pompy podłącz osobnym kablem , nalej wody do pralki i próbuj
    włączać go kilkanaście razy. Jeżeli za każdym razem woda z pralki będzie wyrzucana pod jednakowym ciśnieniem to silnik pompy jest dobry. Jeżeli woda będzie się wylewać raz mocniejszym strumieniem a raz słabszym to silnik pompy jest do wymiany.

0