Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch, Samsung, Beko - Zapytanie o doradztwo w zakupie

lpat 06 Aug 2017 19:59 1590 4
 • #1
  lpat
  Level 9  
  Witam
  Zwracam się z pytaniem do użytkowników, którzy w temacie lodówek w obecnych technologiach mogą doradzić jaką kupić.
  Wstępnie oscyluje to w markach Bosch, Samsung, Beko. Cena zakupu w przedziale 2-3 tys. Nie mam pojęcia, jakie kryteria przyjąć i na co się zdecydować przy zakupie takiego sprzętu. Pozdrawiam i będę wdzięczny za wskazówki, ponieważ zakup jest pilny.
 • Helpful post
  #2
  tomek_321
  Level 2  
  Proponuję Ci, abyś na pewno z listy wywalił Samsunga, nie mam z tymi sprzętami dobrych wspomnień. Krótko po utracie gwarancji sprzęty Samsunga się psuły, więc radze Ci szukać modeli Bosch albo Beko.
 • Helpful post
  #3
  qs300
  Level 32  
  Lodówki Samsung mają jeszcze jedną wadę, a mianowicie w przypadku awarii elektroniki, mało który serwis chce podjąć się jej naprawy. Pozostaje jedynie autoryzowany serwis, ale wiadomo, wizyta takiego serwisanta kosztuje połowę lodówki.
 • Helpful post
  #4
  Felini
  Moderator
  Po moich doświadczeniach z lodówkami marki Bosch, proponuję nie brać pod uwagę tej firmy. Lodówka psuła się na gwarancji 3-4 razy, po gwarancji zewnętrzny serwis odmówił naprawy, ponieważ nie mógł poradzić sobie z elektroniką (prawdopodobnie wada konstrukcyjna).

  Od kilku lat używam sprzętu LIEBHERR - lodówka i zamrażarka - i na razie nie mam z nimi najmniejszych problemów. Bardzo dobrym rozwiązaniem w lodówkach tej firmy jest system BioFresh, warzywa i owoce przechowywane w szufladach są znacznie dłużej świeże (nie więdną, nie wysychają tak szybko). Szuflady są "wilgotne" i "suche", można w nich ustawiać poziom wilgotności i temperaturę (w pewnym zakresie), niezależnie od części głównej lodówki.
 • #5
  pio_n
  Level 10  
  BOSCH - to śmieć, mój rozszczelnił się w pianie po 2,5 roku, serwis nie uznał, lodówka do śmieci . odradzam każdemu.