Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Tecumseh nie pali ! -

koxx1938 06 Aug 2017 21:00 4158 8
 • #1
  koxx1938
  Level 8  
  Kosiarka Tecumseh nie pali ! -Kosiarka Tecumseh nie pali ! -


  Witam. Powiem że 1x mam styczność z kosiarkami. Posiadam kosiarkę ze złomu po generalnym czyszczeniu i malowaniu, więc kosiarka nie paliła od samego początku. Po zmocowaniu całości nie paliła bo próbowałem ją odpalić bez noża. Później dokręciłem noż, dalej nie paliła. Wymieniłem świecę, kosiarka odpaliła, chodziła bardzo nierówno i strzelała. Po zgaszeniu więcej nie odpaliła. Wymieniłem klin, dalej nie pali, testowałem 2 takie same gaźniki, tylko 1 z uszkodzoną pompką, ale dociskając tłok strzykawki próbowałem efekt zassania paliwa robić, dalej nic. Iskra na 1 cewce była w miarę, wymieniałem 2 cewkę, iskra jest taka sama. Po zalaniu do świecy benzyny kosiarka coś postrzela, ale nie pali. Po odkręceniu obudowy od tłoka widać jakby podczas kręcenia że jakby nie podawało benzyny. Co to może być?
 • #2
  jarek225
  Level 20  
  Sprawdź jeszcze raz ten gaźnik pod kątem szczelności i drożności.
  Pisz bardziej zrozumiale bo ciężko zrozumieć o czym piszesz.
 • #3
  koxx1938
  Level 8  
  Gaźnik zdaje się być OK. Dziś próbowałem wlać benzyny na tłok, zdaje mi się że powinna odpalić, choć na chwilę, a nie odpaliła. W ogóle dymek lekko z wydechu tylko.
 • #5
  wojtek1234321
  Level 35  
  E8600 wrote:
  Kiedy były zawory regulowane?

  Przy tych silnikach dolnozaworowych to raczej jakiejś prostej (śrubą) regulacji zaworów się nie doszukasz, najwyżej (chyba) tylko szlifowanie trzonka zaworu (skrócenie). Pierwsze co bym zrobił to na początek to sprawdził czy ten silnik ma jeszcze jakąś kompresję wystarczająca do tego aby odpalił.
 • #6
  koxx1938
  Level 8  
  Niby jak tam rozkręcałem miskę olejową to zawory pracowały. Co do szczelności to nie wiem, ale jak kręcę koło to słychać dźwięk tak jakby ssania. Mam jeszcze 2 kosiarkę, która czasem pali, tzn odpalała raz na jakiś czas, jak chce. :D Tylko linki wymienić trzeba, może by do tej obudowy silnik pasował.
  Kosiarka Tecumseh nie pali ! -
 • #7
  wojtek1234321
  Level 35  
  Silnik to być może i by pasował, mocowania silników to jest raczej standard, nie wiem jak w Tecumsekach, ale Briggsy to raczej mają to samo. Jeżeli masz to w domu to wystarczy pomierzyć. Byle by pasował na miejsce mocowania, a otwory mocujące to zawsze można w obudowie wywiercić. Tylko w takim wypadku to najważniejsza jest długość wału który wystaje z silnika pod spodem. Chodzi o to aby była taka sama jak w silniku "oryginalnym", albo jak najbardziej zbliżona (różnica kilku milimetrów nie zrobi ogromnej różnicy, ale najlepiej jak najbardziej taka sama długość). w inny wypadku może być problem z wysokością koszenia i "odbiorem" skoszonej trawy.
 • #8
  koxx1938
  Level 8  
  Przełozylem silnik z tej 2 zielonej linki poprzekladalem i kosiara smiga troszke głosno ale od 1 kopa
 • #9
  jarek225
  Level 20  
  No to super ,zostało Ci teraz tylko koszenie bo przez ten czas trawa urosła.