Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1.6 - Nie odpala. Kręci. Zgasł nagle.

Tomasz Downacki 13 Sie 2017 14:22 5943 33
  • #31 13 Sie 2017 14:22
    g107r
    Poziom 34  

To będzie najlepsze organoleptyczne rozwiązanie, psika z wtrysków, czy nie.
    I jak możesz, to sprawdź co zalega w listwie wtryskiwaczy, inne forum, inny samochód, ale utkwiła mi dość "śmieszna" wypowiedź o zielonej ? galarecie wypływającej z listwy 8-O , ot, wystarczyło to coś, by wszystkie wtryski nie działały.

Tomasz Downacki napisał:
    Problem w tym, że nie tryskają a pompa bije 3.4bar, na antyperspirancie (rexona, damski) odpala.
    Chyba że już to zrobiłeś, wtedy znajdź ten filtr za pompą, lub określ gdzie mierzyłeś te ciśnienie, na pompie, czy przy wtryskiwaczach. Moja dobra pompa może dać i 9bar, a ciśnienia ~3bar na listwie pilnuje regulator tam zamontowany.

Co do pomiarów, to tak, u mnie serwisówki na prosty pomiar miernikiem określają napięcia sterującą cewką na wartość do 2V. Tyle można zobaczyć zwykłym miernikiem kręcąc rozrusznikiem. Wtrysków tam nie określili, ale czy będzie, może być dużo więcej przy obrotach rozrusznika ?
    Dioda jest dobra do zobaczenia impulsów, natomiast sam wtryskiwacz pobiera więcej prądu niż te kilkadziesiąt mA potrzebnych diodzie. Żaróweczka 12V 1,2W nawet nie zdążała się rozżarzyć w widoczny sposób na wolnych obrotach, dopiero zwiększone obroty powodowały jakieś tam jej świecenie.

• Relpol
  • #32 13 Sie 2017 14:25
    jurekk55
    Poziom 35  

Tomasz Downacki napisał:
    czy tu rządzi sterownik tylko i wyłącznie?

Sprawdź w stanach czy sterownik rozblokowany

• Relpol
  • #33 19 Sie 2017 02:19
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Najwyraźniej masz uszkodzony sterownik silnika jeżeli nie ma żadnego zwarcia do masy na tym przewodzie od wtrysku.
    Co to za tryb awaryjny by podawać zasilanie na wtryskiwacz który będzie zalewał cylinder.
    Błąd sondy może być przez otwarty wtryskiwacz przez cały czas.
    Co było że nie gadał na początku a BSM niby sprawne?

Szukaj w 5mln produktów