Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon URMET 1132 sprzężenie, piszczy na klatce schodowej

Zawada 07 Sie 2017 16:51 1038 2
  • #1 07 Sie 2017 16:51
    Zawada
    Poziom 10  

Witam wszystkich
    Mam problem z domofonem taki że od dwóch dni piszczy przed klatką schodową z powodu mojej słuchawki.
    Lokatorzy mnie przeklinają bo powiedziałem że to coś z moją słuchawką (bo tak jest).
    Problem się zaczął po remoncie przedpokoju jak malarze ponadrywali przewody w tym unifonie (naprężone były strasznie), bo jak go wczoraj otworzyłem to pół przewodów odłączyło się a drugie pół ledwo się trzymało (ale jeszcze dział).
    Zmieniłem słuchawkę na starą i nie pomaga.
    Od razu mówię, że jest dobrze podłączony nie podlega dyskusji :D .
    Nie piszczy tylko w jednym przypadku jak podniosę słuchawkę a jak położę to niesie po całym osiedlu aż w drugim bloku słychać.
    jak jest na "czuwaniu" (czyli styk CA i 6 przez głośnik) piszczy w centralce bardzo mocno a jak mikrofon działa (styk 2 do masy przez mikrofon) to nie.
    Nie wiem co jest przyczyną.
    Może ktoś czegoś takiego doświadczył
    Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc

0 2
  • #2 08 Sie 2017 07:02
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Sam sobie odpowiedziałeś; "malarze ponadrywali". Prawdopodobna przerwa na którejś z żył ponadrywanego przewodu. Pewnie masa.

0
  • #3 08 Sie 2017 12:18
    karl102
    Poziom 27  

Zawada napisał:
    Od razu mówię, że jest dobrze podłączony nie podlega dyskusji :D .

I tutaj byłbym skłonny podyskutować jeżeli
    Zawada napisał:
    Nie piszczy tylko w jednym przypadku jak podniosę słuchawkę a jak położę to niesie po całym osiedlu aż w drugim bloku słychać.

Sprawdź jeszcze raz poprawność połączeń, gdyż przy odłożonej słuchawce czynny jest tylko obwód wywołania a on nie ma prawa powodować sprzężeń.

0