Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV i monitor podłączone do komputera - źle działają

pan Jakup 07 Sie 2017 17:48 483 2
  • #1 07 Sie 2017 17:48
    pan Jakup
    Poziom 3  

Przedstawię problem krótko, podłączyłem sobie pod komputer tv LG przez kabel hdmi do karty graf asus gtx1060 6gb, jako drugi monitor standardowo miałem hyundai, rozdzielczość tv- fullhd, a monitora niestandardowa -1680x1050, jakoś to działało, jako rozszerzenie na drugi ekran, były problemy z dźwiękiem bo da się ustawić tylko z tv albo tylko z głośników-ok rozumiem, ale teraz pojawił się inny problem który musze rozwiązać- przepinam sobie kabel od kompa do xboxa albo laptopa-zależy od sytuacji, ale dziś po korzystaniu z komputera na dwa monitory chciałem przepiąć na lapka (brat potrzebował komputera) i po odłączeniu kabla na monitorze odrazu pojawia się komunikat " za zakr. " i robi się czarny. Resetuje kompa wszystko działa po komunikacie powitania win10 ekran robi sie czarny i tyle, włącze tv i monitor się włącza. Na tv włącze jakikolwiek kanał albo sygnał z kabla, obraz na monitorze jest. Po wyłączeniu tv podłączonego do kompa monitor mi się wyłącza, trudne do zrozumienia, nie wiem co mam z tym zrobić bo nie widzi mi się zajmowania 2 urządzeń z których korzysta kilka osób z otoczenia

0 2
  • #2 07 Sie 2017 18:56
    witoldma
    Poziom 9  

To sprawa rozdzielczości, że jest poza zakresem podłączonego monitora.
    Dlatego wyciemnia.
    Należy ustawić rozdzielczości możliwie największe, w sprzęcie do którego podpinamy monitor z jego parametrów.
    Chodzi o ten który ma mniejszą rozdzielczość.
    Bo LD jeśli ma ful hd, to sobie na mniejszej rozdzielczości poradzi.
    Gorzej gdy ustawimy większą na LD, a drugi monitor jej nie może obsłużyć.

Inaczej bez tego ustawienia trzeba za każdym razem przed zmianą monitora, ustawiać rozdzielczość nie większą od obsługiwanej przez dany monitor który zamierzasz podpiąć.
    Co wolisz.
    Jedno ustawienie o rozdzielczości obsługiwanej przez oba monitory (tv).
    Bądź każdorazowe przestawianie rozdzielczości na maksa, w zależności od danego monitora jaką obsługuje.

Sam początek rozruchu kompa niech ciebie nie myli, bo on zwykle daje małą rozdzielczość, więc będzie swiecić dobrze na obu urządzeniach.

0
  • #3 07 Sie 2017 20:06
    pan Jakup
    Poziom 3  

Temat uznaje za rozwiązany, bawiłem się wielokrotnie z rozdzielczościami, bezskutecznie, ale po chwili odpoczynku zająłem się rozdziałkami w grze i ustawieniami nvidii i magicznie zadziałało, dziękuje za odpowiedź.

0