Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVBT Antena Telmor Digit Activa nie działa

Marsi1985 07 Sie 2017 19:13 2403 26
  • #1 07 Sie 2017 19:13
    Marsi1985
    Poziom 5  

Witam serdecznie

Mój problem polega na tym ze nie działa antena. Od roku nie mogę nic poradzić. Próbowałam na wiele sposobów. Zakupiony nawet został nowy telewizor Philips model 32PFH4101/88. Nie wiem czy to kwestia złego podłączenia anteny czy też jakiegoś zwarcia bo nie pali się zielone światełko we wzmacniaczu niekiedy. Nie ma obrazu ani dźwięku. Mieszkam w odległości ok 80 km od Szczecina. Antena jest zamontowana na strychu pod dachem. Jednak jak miałam stary telewizor działała. Zysk anteny 28dB. Załączam zdjęcia jak wygląda obraz na telewizorze oraz jak są podlaczone poszczegolne elementy. Podlaczalam do niej dwa rozne telewizory i nic. Czy przyczyną może być złe ustawienie anteny? Krece nia w różne strony i jeśli już cokolwiek łapie to pojawia się tylko napis danego kanału i zaraz znika. Czasem jakiś przerywany głos się zdarzal. Do zestawu był dołączony jakiś separator i jest to zamontowane. Niby wszystko zgodnie z instrukcją ale problem ciągle występuje. Proszę o jakiekolwiek wskazówki co można zrobić. Dziękuję.

0 26
  • #2 07 Sie 2017 20:02
    LeDy
    Poziom 43  

Cytat:
    Od roku nie mogę nic poradzić

Przez ten rok nie przyszło ci na myśl, żeby wezwać kogoś co się zna?

0
  • #3 07 Sie 2017 20:07
    antek1cza
    Poziom 29  

Witam

Marsi1985 napisał:
    Czy przyczyną może być złe ustawienie anteny?
    Jak najbardziej + nierówny poziom niektórych kanałów.
    Marsi1985 napisał:
    Do zestawu był dołączony jakiś separator i jest to zamontowane.
    Gdzie w którym miejscu i co to jest ?
    Marsi1985 napisał:
    czy to kwestia złego podłączenia anteny czy też jakiegoś zwarcia bo nie pali się zielone światełko we wzmacniaczu niekiedy
    Jak światełko-LED czasami gaśnie w zasilaczu to winą tego jest źle zaprawiony kabel we wtyczce którą wkłada się do TV.
    Proponuję :
    1. Wyciągnąć ten zasilacz z sieci , rozebrać wtyczkę i jeszcze raz obrobić kabel usuwając nadmiar ekranu który jest najczęstszą przyczyną zwierania zasilacza.
    Jak zasilacz nie będzie chodził to wzmacniacz umieszczony w samej antenie też nie będzie działał a dodatkowo prędzej czy później padnie również zasilacz mimo zabezpieczenia przeciwzwarciowego.
    2. Dodatkowo zanim zostanie podłączona antena warto sprawdzić czy sam telewizor nie podaje zasilanie do wzmacniacza antenowego. Jeżeli tak to należy je wyłączyć programowo.
    3. Przy wyszukiwaniu programów trzeba szukać DVB-T a nie analogowe lub z kablówki. W różnych TV jest to inaczej pokazane.

0
  • #4 07 Sie 2017 20:20
    2426530
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 07 Sie 2017 21:16
    Marsi1985
    Poziom 5  

LeDy napisał:
    Cytat:
    Od roku nie mogę nic poradzić

Przez ten rok nie przyszło ci na myśl, żeby wezwać kogoś co się zna?

Nie zadawalabym takiego pytania tu na forum gdybym nie wyczerpała wszystkich środków. Nie mieszkałam przez ten rok w domu bo studiuje i mieszkałam ponad 500 km od domu. A teraz w wakacje chciałam pomóc dziadkowi rozwiązać wreszcie ten problem. Niestety mieszkamy w małym miasteczku (nieco ponad tysiąc mieszkancow) i jedyny elektryk w miasteczku odmówił bo stwierdził że mu się nie opłaca przychodzić do takiej blahej wg niego sprawy. Obdzwonilam wielu "fachowcow" z okolicy i nikt nie przyjął zlecenia lub też obiecywali że przyjada co nigdy nie nastąpiło i co świadczy jedynie o poziomie takich firm i usług oferowanych. Wszystkie osoby które chciały coś tam pomóc mam na myśli kuzynów wujkow itp. rozkladali ręce więc postanowiłam sama coś zadziałać. Pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

antek1cza napisał:
    Witam
    Marsi1985 napisał:
    Czy przyczyną może być złe ustawienie anteny?
    Jak najbardziej + nierówny poziom niektórych kanałów.
    Marsi1985 napisał:
    Do zestawu był dołączony jakiś separator i jest to zamontowane.
    Gdzie w którym miejscu i co to jest ?
    Marsi1985 napisał:
    czy to kwestia złego podłączenia anteny czy też jakiegoś zwarcia bo nie pali się zielone światełko we wzmacniaczu niekiedy
    Jak światełko-LED czasami gaśnie w zasilaczu to winą tego jest źle zaprawiony kabel we wtyczce którą wkłada się do TV.
    Proponuję :
    1. Wyciągnąć ten zasilacz z sieci , rozebrać wtyczkę i jeszcze raz obrobić kabel usuwając nadmiar ekranu który jest najczęstszą przyczyną zwierania zasilacza.
    Jak zasilacz nie będzie chodził to wzmacniacz umieszczony w samej antenie też nie będzie działał a dodatkowo prędzej czy później padnie również zasilacz mimo zabezpieczenia przeciwzwarciowego.
    2. Dodatkowo zanim zostanie podłączona antena warto sprawdzić czy sam telewizor nie podaje zasilanie do wzmacniacza antenowego. Jeżeli tak to należy je wyłączyć programowo.
    3. Przy wyszukiwaniu programów trzeba szukać DVB-T a nie analogowe lub z kablówki. W różnych TV jest to inaczej pokazane.

Tak właśnie zrobie spróbuję na nowo obrobic kabel. Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

telper napisał:
    No to trochę zdrowia straciłeś przez ten rok, bo takie przygody z odbiorem strasznie denerwują.
    Kup sobie nową antenę:
    http://www.dipol.com.pl/antena_asp-8w_lux_ze_wzmacniaczem_lna-177_A0024.htm
    i nowy kabel, zmontuj to poprawnie, dokładnie, powoli,
    i ustaw na nadajnik. jak nie wiesz w jakim kierunku, to (według woli) napisz w PW adres - miejscowość, ulicę i numer domu, to ci odeślę fotkę z kierunkiem na nadajnik.
    Prościej jest zamontować nowe, niż walczyć ze starym.
    Twoje kanały to 6, 34, 41, 48

pozdrawiam

Wysłałam wiadomość na PW. Dziękuję i pozdrawiam

0
  • #7 07 Sie 2017 23:28
    _kli_
    Poziom 33  

Marsi1985 napisał:
    Mieszkam w odległości ok 80 km od Szczecina
    W linii prostej do nadajnika w Kołowie masz ok. 45 km.

Marsi1985 napisał:
    Antena jest zamontowana na strychu pod dachem. Jednak jak miałam stary telewizor działała
    I to może być jeden z powodów Twoich kłopotów. Z czego wykonane jest pokrycie dachowe? Stary tv czyli jaki ? Analogowy? Na tej samej antenie?

Marsi1985 napisał:
    Do zestawu był dołączony jakiś separator i jest to zamontowane
    antek1cza napisał:
    Wyciągnąć ten zasilacz z sieci , rozebrać wtyczkę
    Do anten Telmora dołączany jest zasilacz + zwrotnica z separatorem ZZA-7 i nie trzeba jej rozbierać. Montuje się ją na kablu tak jak złącze F, czyli nakręca się ją na odpowiednio przygotowaną końcówkę kabla. Trzeba zwrócić uwagę na dobrą jakość połączenia. Jeżeli dioda gaśnie to znaczy ze kabel w separatorze jest źle zamontowany. Zwróć także uwagę na jakość połączenia kabel - gniazdo antenowe i czy to gniazdo przepuszcza napięcie do anteny. Nie można tez wykluczyć złego połączenia kabla z anteną lub uszkodzenia wzmacniacza.

antek1cza napisał:
    Przy wyszukiwaniu programów trzeba szukać DVB-T a nie analogowe lub z kablówki.
    telper napisał:
    W LG wybierz źródło sygnału DTV i użyj opcji "Strojenie ręczne" (nie automatyczne). Ustawiaj antenę obserwując paski sygnału na w/w kanałach.

Marsi1985 napisał:
    Obdzwonilam wielu "fachowcow" z okolicy i nikt nie przyjął zlecenia

???

0
  • #8 08 Sie 2017 11:06
    TELMOR_PL
    Poziom 28  

Wszystkie powyższe uwagi są trafne i radziłbym z nich skorzystać.
    Odnośnie do samej anteny:
    - jest to antena zewnętrzna i jako taka powinna być montowana na zewnątrz budynku a nie w jego wnętrzu. Konstrukcja dachu, materiał użyty do jego pokrycia (np. blacha) ma tu kolosalne znaczenie, nie pomnąc na lokalizację okien (jeśli są) względem nadajnika.
    - antena DIGITactiva to konstrukcja sprawdzająca się doskonale w warunkach gorszego odbioru ze względu np. na zagęszczenie budynków - słaba widoczność nadajnika - dobrze zbiera fale odbite. Ale 80 km dla tego typu anteny nawet ze wzmacniaczem to już spory dystans i przy przeszkodach "po drodze" tłumiących sygnał topografia terenu, bloki, mury pomieszczenia) mogą występować zakłócenia w odbiorze.
    - zysk anteny to 4,5dB - 28dB to zysk + wzmocnienie (skuteczność)

0
  • #9 08 Sie 2017 14:05
    Marsi1985
    Poziom 5  

_kli_ napisał:
    Marsi1985 napisał:
    Mieszkam w odległości ok 80 km od Szczecina
    W linii prostej do nadajnika w Kołowie masz ok. 45 km.

Marsi1985 napisał:
    Antena jest zamontowana na strychu pod dachem. Jednak jak miałam stary telewizor działała
    I to może być jeden z powodów Twoich kłopotów. Z czego wykonane jest pokrycie dachowe? Stary tv czyli jaki ? Analogowy? Na tej samej antenie?

Marsi1985 napisał:
    Do zestawu był dołączony jakiś separator i jest to zamontowane
    antek1cza napisał:
    Wyciągnąć ten zasilacz z sieci , rozebrać wtyczkę
    Do anten Telmora dołączany jest zasilacz + zwrotnica z separatorem ZZA-7 i nie trzeba jej rozbierać. Montuje się ją na kablu tak jak złącze F, czyli nakręca się ją na odpowiednio przygotowaną końcówkę kabla. Trzeba zwrócić uwagę na dobrą jakość połączenia. Jeżeli dioda gaśnie to znaczy ze kabel w separatorze jest źle zamontowany. Zwróć także uwagę na jakość połączenia kabel - gniazdo antenowe i czy to gniazdo przepuszcza napięcie do anteny. Nie można tez wykluczyć złego połączenia kabla z anteną lub uszkodzenia wzmacniacza.

antek1cza napisał:
    telper napisał:
    W LG wybierz źródło sygnału DTV i użyj opcji "Strojenie ręczne" (nie automatyczne). Ustawiaj antenę obserwując paski sygnału na w/w kanałach.

Marsi1985 napisał:
    Obdzwonilam wielu "fachowcow" z okolicy i nikt nie przyjął zlecenia

???

Dokładnie do tej anteny był dołączony zasilacz i zwrotnica z tym separatorem ZZA-7 i to jest zamonotwane tak jak napisałeś widać zresztą na 2 zdjęciu. Jeśli chodzi o stary TV to był jeszcze taki telewizor duże pudło tak zwane na pewno wiesz o jaki mi chodzi. Do niego byl zakupiony dekoder DVBT i antenę miałam siatkę wtedy. Potem antena się zepsuła kupiłam ta właśnie Telmor Digit Acitva bo tak mi doradzil Pan w sklepie ze na pewno będzie działać. Dach pokryty jest dachówka nowa 4 lata temu był wymieniany. Od zawsze antenę mielismy na strychu pod dachem i działało. Póki co probuje przyłączyć nową siatkową i zobaczymy czy na niej zadziała czy nie.

0
  • #10 08 Sie 2017 19:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A to gniazdko w ścianie to co to dokładnie jest?
    Być może to ono nie przepuszcza zasilania do anteny (albo jest uszkodzone).
    Gniazdko trzeba by zdemontować by je wykluczyć.

Antena na strychu - pytanie, czy "łapie" tam w ogóle jakikolwiek sygnał?

Sprawa nie jest błaha (jak twierdzą osoby z Twojego postu) - gdyby tak było, wpadł by jeden z drugim i skasował Cię na stówkę za pół godzinki pracy.

0
  • #11 08 Sie 2017 20:31
    Marsi1985
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    A to gniazdko w ścianie to co to dokładnie jest?
    Być może to ono nie przepuszcza zasilania do anteny (albo jest uszkodzone).

Antena na strychu - pytanie, czy "łapie" tam w ogóle jakikolwiek sygnał?

Sprawa nie jest błaha (jak twierdzą osoby z Twojego postu) - gdyby tak było, wpadł by jeden z drugim i skasował Cię na stówkę za pół godzinki pracy.

Otóż to dokładnie elektryk tak stwierdził że za 100 zl to mu się nawet nie opłaca przychodzić i takich robót na tak niskie kwoty nie robi nawet a założył ze to by była tego typu praca pół godzinki i po sprawie. Tak samo wszyscy inni których prosiłam. Jeśli chodzi o gniazdko w scianie to zrobił je elektryk bo robilismy remont tego starego mieszkania wymieniana była cała sieć i od razu zrobił to gniazdko. W ścianie jest kabel. Na strychu owszem kiedyś lapalo wszystkie kanaly potem lapala eska i trwam i jakieś muzyczne Ale coś tam było. A teraz nie ma nic. Dzisiaj na nowo zarobilam kabel z dwóch stron podlaczylam nowa antenę siatkowa i nadal nic. Czy jest tu może na forum osoba z moich okolic (tak do 30 km) a mianowicie Trzcińsko Zdrój, Dębno, Myślibórz lub wioski która mogłaby się podjąć naprawy wykrycia usterki tego oczywiscie za odpłatnością? Jeśli tak proszę pisać na priv. Bo ja powoli tracę już wszelkie pomysły. Jedyne co to mogę jeszcze spróbować jakoś zamontować ja na zewnątrz co będzie ciężkie bo nie mam ani masztu ani drabiny i lęk wysokości.

0
  • #12 08 Sie 2017 20:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Marsi1985 napisał:
    Dzisiaj na nowo zarobilam kabel z dwóch stron podlaczylam nowa antenę siatkowa i nadal nic

Ale nadal przez to gniazdko?
    Co dokładnie zrobiłaś - opisz to.
    KOCUREK1970 napisał:
    Gniazdko trzeba by zdemontować by je wykluczyć

0
  • #13 08 Sie 2017 21:02
    Marsi1985
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    Marsi1985 napisał:
    Dzisiaj na nowo zarobilam kabel z dwóch stron podlaczylam nowa antenę siatkowa i nadal nic

Ale nadal przez to gniazdko?
    Co dokładnie zrobiłaś - opisz to.
    KOCUREK1970 napisał:
    Gniazdko trzeba by zdemontować by je wykluczyć

Kabel koncentryczny - ucielam kawałek wywinelam oplot i zdjelam folie - tak było na filmiku w necie instrukcja twierdzi że folie należało wywinac - potem ucielam 2mm i nawinelam to na ten wkręt. To samo zrobiłam z drugiej strony. Później podlaczylam do tego gniazdka w ścianie a druga końcówkę do telewizora. Na strychu zamontowalam antenę siatkowa. Nie wyszukalo ani jednego kanału. Ciągle pojawia się komunikat kanał niezainstalowany. Następnie wyjęłam antenę z telewizora wyjęłam ten wtyk podlaczylam kabel do zwrotnicy z separatorem ZZA-7 i to podlaczylam do telewizora A na strychu zmieniłam antenę na Telmor Digit Activa z powrotem i nadal nic. Międzyczasie obie anteny dziadek wystawił przez okno na chwilę i też 0 kanałów znaleziono. Dodaję zdjęcia komunikatów.

0
  • #14 08 Sie 2017 21:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To może jeszcze raz :)

KOCUREK1970 napisał:

Proszę zacząć od tego!
    Bez eliminacji tego elementu kręcimy się w kółko.

Połączyć przewód od tv z przewodem idącym na strych takim zestawem:
    1 sztuka tego:

2 sztuki tego:

Czy gdzieś ten przewód idący do anteny od tego gniazdka jest jeszcze rozdzielony na inne pokoje?

0
  • #15 09 Sie 2017 10:27
    antek1cza
    Poziom 29  

W związku z powyższymi informacjami proponuję koleżance prostsze rozwiązania :

1. Zabrać telewizor na strych tam połączyć bezpośrednio kablem koncentrycznym antenę z TV, uwzględniając zasilacz jeżeli siatkowa ma też wzmacniacz.
    Antenę wystawić tymczasowo za oknem z pomocą np.jakiejś rurki lub kija (choćby od szczotki) i ustawiać jak piszą koledzy

_kli_ napisał:
    antek1cza napisał:
    telper napisał:
    .
    2. Jeżeli powyższe metody nie pomogą to popytać sąsiadów tam gdzie mieszkasz czy możesz przyjść z Twoim TV do nich gdzie działa antena telewizyjna.
    Jeżeli tak to wówczas po podłączeniu TV zainstaluj na nim wszystkie możliwe programy, zapisz je i wróć do domu.
    Po powrocie TV na strych obrócony tak żeby było widać ekran , włączasz w menu ustawianie anteny gdzie na nim wyświetla się poziom i jakość sygnału.
    Podłączasz antenę tak jak napisałem w p.1 i powoli ją obracasz - oczywiście wystawioną poza okno.

UWAGI:
    a) reakcja TV na pojawienie się sygnału nie jest natychmiastowa trzeba odczekać od sekundy do kilku sekund (zależy od TV) żeby wskaźnik poziomu i / lub jakości zareagował.
    b) zrób niezależne próby na antenie siatkowej i telmora,
    c) nie wyszukuj od nowa żadnych programów bo skasujesz wcześniej wgrane i znowu będzie problem.
    d) warto zobaczyć jak z grubsza jest skierowana antena sąsiada któremu programy chodzą i w tym samym kierunku ustawić na początku swoją.
    e) po złapaniu nawet przerywanego odbioru zapamiętać położenie anteny (załóżmy , że to zerowe) i od tego ustawienia obracasz powoli w lewo patrząc równocześnie na wskaźniki a potem w prawo (od położenia zerowego) szukając największego wzmocnienia i jakości.
    Dopiero jak zrobisz w.w. czynności to opisz wyniki choć wydaje mi się, że już będziesz wiedziała o co chodzi .

0
  • #16 09 Sie 2017 18:55
    Marsi1985
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    To może jeszcze raz :)
    KOCUREK1970 napisał:

Proszę zacząć od tego!
    Bez eliminacji tego elementu kręcimy się w kółko.

Połączyć przewód od tv z przewodem idącym na strych takim zestawem:
    1 sztuka tego:

2 sztuki tego:

Czy gdzieś ten przewód idący do anteny od tego gniazdka jest jeszcze rozdzielony na inne pokoje?

Kabel od anteny ze strychu idzie w ścianę w której jest na stałe zamurowany i wychodzi w pokoju w postaci tego gniazdka które zrobił nam elektryk do którego należy podłączyć drugi kabel koncentryczny. Nie znam sie na tym więc tłumacze tak jak ja to wszystko widzę. Te wtyki kojarzę w tym gniazdku które mam w pokoju to dodatkowo mamy przedluzke bo inaczej by się tego nie podlaczylo. Kabel oprawilam założyłam wtyk typu F bo tylko taki wedle instrukcji się zakłada jeden koniec do zwrotnicy (swoją drogą kabel jest gruby i ledwo tam wchodzi) drugi koniec z przedluzka do gniazdka. Rozumiem ze musiałabym zdemontować gniazdko i połączyć tymi elementami które mi pokazałeś na obrazkach tylko ze gniazdko było robione przez elektryka więc zakładam że fachowiec nie mógł zrobić zle i to połączył.

Dodano po 8 [minuty]:

antek1cza napisał:
    W związku z powyższymi informacjami proponuję koleżance prostsze rozwiązania :

1. Zabrać telewizor na strych tam połączyć bezpośrednio kablem koncentrycznym antenę z TV, uwzględniając zasilacz jeżeli siatkowa ma też wzmacniacz.
    Antenę wystawić tymczasowo za oknem z pomocą np.jakiejś rurki lub kija (choćby od szczotki) i ustawiać jak piszą koledzy
    _kli_ napisał:
    antek1cza napisał:
    telper napisał:
    .

2. Jeżeli powyższe metody nie pomogą to popytać sąsiadów tam gdzie mieszkasz czy możesz przyjść z Twoim TV do nich gdzie działa antena telewizyjna.
    Jeżeli tak to wówczas po podłączeniu TV zainstaluj na nim wszystkie możliwe programy, zapisz je i wróć do domu.
    Po powrocie TV na strych obrócony tak żeby było widać ekran , włączasz w menu ustawianie anteny gdzie na nim wyświetla się poziom i jakość sygnału.
    Podłączasz antenę tak jak napisałem w p.1 i powoli ją obracasz - oczywiście wystawioną poza okno.

UWAGI:
    a) reakcja TV na pojawienie się sygnału nie jest natychmiastowa trzeba odczekać od sekundy do kilku sekund (zależy od TV) żeby wskaźnik poziomu i / lub jakości zareagował.
    b) zrób niezależne próby na antenie siatkowej i telmora,
    c) nie wyszukuj od nowa żadnych programów bo skasujesz wcześniej wgrane i znowu będzie problem.
    d) warto zobaczyć jak z grubsza jest skierowana antena sąsiada któremu programy chodzą i w tym samym kierunku ustawić na początku swoją.
    e) po złapaniu nawet przerywanego odbioru zapamiętać położenie anteny (załóżmy , że to zerowe) i od tego ustawienia obracasz powoli w lewo patrząc równocześnie na wskaźniki a potem w prawo (od położenia zerowego) szukając największego wzmocnienia i jakości.
    Dopiero jak zrobisz w.w. czynności to opisz wyniki choć wydaje mi się, że już będziesz wiedziała o co chodzi .

Dzisiaj była wystawiana przez okienko w dachu ponad dach i nie zlapalo nic. Później wyszukalo 8 kanałów zrobiłam test odbioru i wyszło ze natezenie sygnału dobre ale jakoś zła. Efektem była wielokolorowa tęcza w tv która przedstawiam na załączonym zdjęciu. Sąsiedzi wszyscy mają satelity. Jedna Pani z naprzeciwka to jej tak samo nie odbiera wzywala kogoś ktoś przyjeżdżał z jakiejś tam kontroli i powiedzieli że nie wiedzą o co chodzi i ze jak nie odbiera to trudno. A może ja mieszkam w totalnym dole komunikacyjnym bez sygnału w XXI wieku bo już mi ręce opadają z ta antena. Spróbuję jeszcze zanieść TV na strych i zastosować się do tych wskazówek aczkolwiek antene nakrecamy zgodnie z kierunkiem i podobnie jak mają inni ustawiona.

0
  • #17 09 Sie 2017 21:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Marsi1985 napisał:
    Rozumiem ze musiałabym zdemontować gniazdko i połączyć tymi elementami które mi pokazałeś na obrazkach tylko ze gniazdko było robione przez elektryka więc zakładam że fachowiec nie mógł zrobić zle i to połączył.

Nie ma znaczenia kto zakładał, może być nawet Św. Piotr - jeśli owo gniazdo nie działa prawidłowo, to i 300 lat możesz do niego podłączać przewody i nadal nic tv nie odbierze. Mógł tego gniazdka i w ogóle do żadnego przewodu nie podłączyć (założył i tyle).
    Dlatego musisz to gniazdko zdemontować, by wykluczyć jego winę (przesyłanie napięcia z zasilacza do wzmacniacza w antenie).
    Marsi1985 napisał:
    aczkolwiek antene nakrecamy zgodnie z kierunkiem i podobnie jak mają inni ustawiona.

Tylko, że nadajnik może być z drugiej strony domu.
    Marsi1985 napisał:
    Jedna Pani z naprzeciwka to jej tak samo nie odbiera wzywala kogoś ktoś przyjeżdżał z jakiejś tam kontroli i powiedzieli że nie wiedzą o co chodzi i ze jak nie odbiera to trudno

Panowie byli z UKE (Urzędu Komunikacji Elektronicznej).
    Marsi1985 napisał:
    Sąsiedzi wszyscy mają satelity.

I pewnie w Waszym przypadku na tym się skończy.

Bez miernika, bez wiedzy jaki nadajnik, bez dobrania odpowiedniej anteny tego nie uruchomisz (i szkoda kasy na eksperymenty).
    Zainstalujcie sobie CP z minimalnym pakietem.

0
  • #18 09 Sie 2017 21:17
    LeDy
    Poziom 43  

I tyle pisaniny aby doradzać polsat? Chyba taniej wyjdzie wezwać kogoś co ma pojęcie , a nie tylko chęci i umiejętność pisania, niż wiązać się wieloletnią umową i płaceniem?

0
  • #19 09 Sie 2017 21:29
    Marsi1985
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    Marsi1985 napisał:
    Rozumiem ze musiałabym zdemontować gniazdko i połączyć tymi elementami które mi pokazałeś na obrazkach tylko ze gniazdko było robione przez elektryka więc zakładam że fachowiec nie mógł zrobić zle i to połączył.

Nie ma znaczenia kto zakładał, może być nawet Św. Piotr - jeśli owo gniazdo nie działa prawidłowo, to i 300 lat możesz do niego podłączać przewody i nadal nic tv nie odbierze. Mógł tego gniazdka i w ogóle do żadnego przewodu nie podłączyć (założył i tyle).
    Dlatego musisz to gniazdko zdemontować, by wykluczyć jego winę (przesyłanie napięcia z zasilacza do wzmacniacza w antenie).
    Marsi1985 napisał:
    aczkolwiek antene nakrecamy zgodnie z kierunkiem i podobnie jak mają inni ustawiona.

Tylko, że nadajnik może być z drugiej strony domu.
    Marsi1985 napisał:
    Jedna Pani z naprzeciwka to jej tak samo nie odbiera wzywala kogoś ktoś przyjeżdżał z jakiejś tam kontroli i powiedzieli że nie wiedzą o co chodzi i ze jak nie odbiera to trudno

Panowie byli z UKE (Urzędu Komunikacji Elektronicznej).
    Marsi1985 napisał:
    Sąsiedzi wszyscy mają satelity.

I pewnie w Waszym przypadku na tym się skończy.

Bez miernika, bez wiedzy jaki nadajnik, bez dobrania odpowiedniej anteny tego nie uruchomisz (i szkoda kasy na eksperymenty).
    Zainstalujcie sobie CP z minimalnym pakietem.

Mamy już w drugim pokoju satelitę i nie chcemy płacić dwóch pakietów. Próbowaliśmy dziadka podłączyć pod nasz telewizor ale powiedzieli że nie mogą tego wykonać (wszystkie usługi Internet tv telefon mamy z Orange) - jak dla mnie śmieszne ze nie da się podłączyć telewizora z 2 pokoju tak byśmy płacili jakiś jeden pakiet a nie dwa osobne i dwa osobne talerze montować jak już jeden jest. Nawet jeśli zdemontuje gniazdko to nie wiem czy będę umiała określić czy działa prawidłowo czy nie. Szkoda ze nie ma na forum nikogo z okolicy bo chetnie bym zleciła komuś naprawienie tego. Pokombinuje jeszcze bo gorzej nie będzie skoro i tak nie działa.

Dodano po 11 [minuty]:

LeDy napisał:
    I tyle pisaniny aby doradzać polsat? Chyba taniej wyjdzie wezwać kogoś co ma pojęcie , a nie tylko chęci i umiejętność pisania, niż wiązać się wieloletnią umową i płaceniem?

Uwierz mi że gdybym tylko mogła już dawno bym to zrobiła. Najpierw wzywalismy miejscowego elektryka jak wspominałam jedyny w miasteczku - stwierdził że się nie opłaca i takich robót nie bierze. Potem wzywalismy Pana który ma działalność taka od tv i obiecywał 6 razy ze przyjedzie (Pan z Chojny odległość zaledwie 12 km) i nie przyjechał a potem przestał odbierać w ogole telefony. Podobnie było z wszystkimi innymi osobami które próbowaliśmy wezwać. A z rodziny nikt sie nie zna na tyle by to zrobić. I dlatego powoli dochodze do wniosku ze jedynym wyjściem będzie związanie się z jakimś Polsatem. Sprobuje jeszcze paru rzeczy z tych które mi tutaj sa doradzane na tym forum.

0
  • #20 09 Sie 2017 22:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Marsi1985 napisał:
    dla mnie śmieszne ze nie da się podłączyć telewizora z 2 pokoju tak byśmy płacili jakiś jeden pakiet a nie dwa osobne i dwa osobne talerze montować jak już jeden jest.

Oczywiście, że się da - nazywa się to MR (multiroom), ale niestety wymaga dodatkowej opłaty.
    Problemem nie jest, że się nie da, tylko wymaga to drugiego dekodera z kartą kodową - a to sprzedaje tylko operator.
    Może być też jeden talerz - trzeba tylko wymienić konwerter przy antenie na twina (konwerter podwójny) i poprowadzić przewód do dziadka (można skorzystać z tego już zamurowanego w ścianie).

0
  • #21 09 Sie 2017 22:35
    Marsi1985
    Poziom 5  

Dzwonilam do Orange i uparcie twierdzą że multiroomu nie podłącza. Niezależnie od opłaty chcieliśmy to wykonać no i odmówili. Tłumaczyli że nie da się i koniec.

0
  • #22 09 Sie 2017 23:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

http://www.orange.pl/kid,4004242099,id,400428...itle,Jak-podlaczyc-multiroom,helparticle.html
    Co prawda macie Orange przez satelitę, ale z tego co pamiętam, to ten sam dekoder co do IPTV (telewizji przez internet) - może by wystarczyło zmienić rodzaj świadczonej usługi z sat na IPTV (internet wszak od nich macie, odpowiedni router też).

A jeśli nadal się nie da - wziąć sobie najtańszy pakiet w CP (dla starszej osoby to wystarczy), podłączyć do anteny sat co już macie (zmieniając tylko konwerter i podłączyć to pod wspomniany zatynkowany przewód) i kichać na Orange.

0
  • #23 09 Sie 2017 23:54
    _kli_
    Poziom 33  

Wrzuć fotkę gniazda antenowego z odłączonym kablem, byśmy mogli zobaczyć rodzaj gniazda. Na kablu masz chyba dwie przejściówki i może któraś dobrze nie łączy. Jesteś pewna że kabel ze strychu nie jest podłączony do tego drugiego wejścia w gnieździe?

Marsi1985 napisał:
    Rozumiem ze musiałabym zdemontować gniazdko i połączyć tymi elementami które mi pokazałeś na obrazkach
    Najlepiej rozbierz gniazdo i sprawdź jakość połączenia. Ewentualnie - jak radzi @Kocurek1970 - zrób połączenie kabli przy pomocy beczki.

Marsi1985 napisał:
    gniazdko było robione przez elektryka więc zakładam że fachowiec nie mógł zrobić zle i to połączył
    Spotkałem się raz z małą instalację na kilka gniazd, gdzie w jednym gnieździe nie było sygnału. Okazało się że instalator zapomniał doprowadzić do niego kabla.

Marsi1985 napisał:
    ktoś przyjeżdżał z jakiejś tam kontroli i powiedzieli że nie wiedzą o co chodzi i ze jak nie odbiera to trudno
    Trzcińsko ma całkiem niezłe pokrycie sygnałem wszystkich mux-ów z Kołowa. Ale lokalne warunki mogą utrudnić odbiór.

Marsi1985 napisał:
    Szkoda ze nie ma na forum nikogo z okolicy bo chetnie bym zleciła komuś naprawienie tego.
    Chętnie bym Ci pomógł, ale mam do przejechania ... 700 km (x2)! :D

0
  • #24 12 Sie 2017 11:29
    Marsi1985
    Poziom 5  

_kli_ napisał:
    Wrzuć fotkę gniazda antenowego z odłączonym kablem, byśmy mogli zobaczyć rodzaj gniazda. Na kablu masz chyba dwie przejściówki i może któraś dobrze nie łączy. Jesteś pewna że kabel ze strychu nie jest podłączony do tego drugiego wejścia w gnieździe?

Marsi1985 napisał:
    Rozumiem ze musiałabym zdemontować gniazdko i połączyć tymi elementami które mi pokazałeś na obrazkach
    Najlepiej rozbierz gniazdo i sprawdź jakość połączenia. Ewentualnie - jak radzi @Kocurek1970 - zrób połączenie kabli przy pomocy beczki.

Marsi1985 napisał:
    gniazdko było robione przez elektryka więc zakładam że fachowiec nie mógł zrobić zle i to połączył
    Spotkałem się raz z małą instalację na kilka gniazd, gdzie w jednym gnieździe nie było sygnału. Okazało się że instalator zapomniał doprowadzić do niego kabla.

Marsi1985 napisał:
    ktoś przyjeżdżał z jakiejś tam kontroli i powiedzieli że nie wiedzą o co chodzi i ze jak nie odbiera to trudno
    Trzcińsko ma całkiem niezłe pokrycie sygnałem wszystkich mux-ów z Kołowa. Ale lokalne warunki mogą utrudnić odbiór.

Marsi1985 napisał:
    Szkoda ze nie ma na forum nikogo z okolicy bo chetnie bym zleciła komuś naprawienie tego.
    Chętnie bym Ci pomógł, ale mam do przejechania ... 700 km (x2)! :D

Wrzucam fotkę gniazdka. Czy możecie mi podać jak fachowo nazywają się te wtyki z których można zrobić tą beczkę? Nie mam takich wtykow a chciałabym wiedzieć co zamówić. Spróbuję zrobić takie połączenie. W gniazdku zrobione były dwa wejścia. Jedno na naziemna a drugie podobno na satelitę.

0
  • #25 12 Sie 2017 12:20
    _kli_
    Poziom 33  

Nie znam tego gniazda, ale istnieje prawdopodobieństwo że jego część odpowiedzialna za odbiór TV nie przepuszcza napięcia do wzmacniacza.

Marsi1985 napisał:
    Czy możecie mi podać jak fachowo nazywają się te wtyki z których można zrobić tą beczkę?

Podał Ci juz @Kocurek1970 -> 2 x złącze F + 1 szt. tzw. beczka https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16631967#16631967
    Demontujesz gniazdo i odkręcasz od niego kabel idący ze strychu. Montujesz na jego końcu złącze F, wkręcasz beczkę i z drugiej strony podłączasz F-ką kabel od tv z zasilaczem.
    http://4.bp.blogspot.com/-zlWAMpAUA18/UUn47n9gyyI/AAAAAAAABAM/lv6m_pwLFp0/s1600/ppp.jpg
    https://dvbsklep.pl/userdata/gfx/56cb5db99be21362006e8a4ad982f999.jpg
    Bez demontażu gniazda także możesz to sprawdzić. Przepinasz kabel ant. z podłączonym zasilaczem do drugiego gwintowanego gniazda (SAT), a odbiornik podłączasz do gniazda TV za pomocą kabla z końcówkami wtyk - gniazdo
    Dzięki jednemu i drugiemu połączeniu powinnaś uzyskać zasilanie wzmacniacza w antenie.

0
  • #26 12 Sie 2017 14:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

_kli_ napisał:
    Bez demontażu gniazda także możesz to sprawdzić. Przepinasz kabel ant. z podłączonym zasilaczem do drugiego gwintowanego gniazda (SAT),

Tam w tym gniazdku raczej nie ma żadnego gwintu - to NIE wygląda na SAT?

0
  • #27 12 Sie 2017 15:24
    Marsi1985
    Poziom 5  

Problem został już rozwiązany. Przyjechał w końcu ten Pan od anten. Okazało się ze po pierwsze ta antena to szmelc nie sprawdzający się w ogole w naszych warunkach. Od razu założył nową. Po drugie tu nie chodziło o to gniazdo tylko o drugie które jest w drugim pokoju. Wyszło na to że tam jest jakaś rozdzielnia i tam był spalony zasilacz. Ja nawet nie wiedziałam ze kabel idzie przez 2 pokój i ze tam jest coś co rzutowalo na ten 1 pokój. Ponadto te wtyki były tez złe założył beczkę. I cos bylo nie tak z gniazdkiem. Ogólnie to zapłaciłam 240 zl za wszystko. Przy okazji wyszło ze pilot od tv jest też popsuty i do wymiany. Sama nie zlokalizowalabym tych problemów. Mimo wszystko dziękuję za wsparcie i wszelką pomoc mi tu okazaną na forum. Sporo wskazówek okazało się trafnych.

0
  Szukaj w 5mln produktów