Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie regulatora pod silnik jednofazowy

07 Sie 2017 21:07 675 6
  • Poziom 3  
    Tak więc, chcę podłączyć regulator który kiedyś tam kupiłem, pod silnik jednofazowy, maksymalne parametry jakie może uciągnąć regulator mieszczą się spokojnie w parametrach silnika, pytanie tylko gdzie umieścić regulator? w przewodach idących od sieci czy może od kondensatora? Bo boje się o ten kondensator, nie wiem jak z zdj mi się uda i czy w ogole będzie cokolwiek widoczne. A nie chcę nic popsuć bo jeszcze nie moje.
    Silnik: 0.75kW 220V 2800obr 5.2A
    Kondensator: 20uF
    Regulator AR130:
    max prąd-12A
    max moc-2,5kW
    230V

zdj z tabliczką znamionową jest lipne bo to naklejka a nie wybita tabliczka...

Podłączenie regulatora pod silnik jednofazowy
    Podłączenie regulatora pod silnik jednofazowyPodłączenie regulatora pod silnik jednofazowyPodłączenie regulatora pod silnik jednofazowyPodłączenie regulatora pod silnik jednofazowyPodłączenie regulatora pod silnik jednofazowy

pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    To jest regulator do silników komutatorowych.
    Z tym silnikiem nie będzie współpracował...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    A jaki efekt kolega zamierza uzyskać? Proszę wziąć p[od uwagę, że jakakolwiek regulacja będzie polegała na zmienie poślizgu.
  • Poziom 3  
    Chcę poprostu regulować prędkościami, dostosować tak żeby mi palców nie powyrywało, równie dobrze mógłbym użyć trójfazówki z falownikiem, ale cena samego falownika, którego nie mam skutecznie odstrasza. Powoli chcę kompletować warsztacik, i znalazłem stary silnik, był kompletny miał wtyczke, jest CICHY- co mnie skusiło. Na szlifierke taśmową chyba się nadaje? bez stosowania udziwnień z przełożeniami na paski klinowe.

Dodano po 2 [minuty]:

any56 napisał:
    To jest regulator do silników komutatorowych.
    Z tym silnikiem nie będzie współpracował...

Okay :_; czyli potrzebny falownik?
    cena odrzuca ...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    pan Jakup napisał:
    czyli potrzebny falownik?
    No, niestety... Inne rozwiązania też są, ale mają wady większe niż cena falownika.
  • Poziom 3  
    Okay. No to poszukam pogmeram, szukać falownika do 1kW czy tak jak silnik ma 0.75kW. Nie wiem czy sam podołam programowaniu.
    A jak narazie to dziękuje za każdą odpowiedź.
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    pan Jakup napisał:
    Na szlifierke taśmową chyba się nadaje? bez stosowania udziwnień z przełożeniami na paski klinowe.

Nadaje się. Tym bardziej bez udziwnień w rodzaju regulacji prędkosci.

pan Jakup napisał:
    szukać falownika do 1kW czy tak jak silnik ma 0.75kW.

Do falownika potrzebujesz silnika trójfazowego 230/400V (Δ/Y)...