Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płukanie nagrzewnicy Nubira 1.6

07 Aug 2017 23:03 1854 9
  • Level 4  
    Mam problem z ogrzewaniem. Jak rok temu kupiłem samochód to ogrzewanie działało bardzo dobrze. Później wymieniłem profilaktycznie płyn chłodniczy i po tej wymianie ogrzewanie zaczęło słabo działać. Później wymieniłem termostat i niewiele to pomogło. Cały czas z nawiewów leci letnie powietrze.
    I dlatego mam pytanie w jaki sposób najlepiej przepłukać nagrzewnice?
    Słyszałem o jakiś płukankach do układu chłodzenia, ale nie mam pewności czy to zadziała.
  • Level 14  
    Może masz zapowietrzony układ, skoro stało się to po wymianie płynu.
  • Level 15  
    Kolego taka "płukanka" może tylko zaszkodzić tak starej nagrzewnicy, wiem to z autopsji :(
    Stawiał bym raczej na źle odpowietrzony układ po wymianie płynu chłodzącego.
  • Level 4  
    Raczej niemożliwe żeby układ był zapowietrzony zwłaszcza że od wymiany płynu minęło 14 tysięcy km.
  • Level 15  
    Płyn wymieniałeś sam czy robił to fachowiec?
  • Level 4  
    adam1411 wrote:
    Płyn wymieniałeś sam czy robił to fachowiec?

A co to za różnica? Wymieniałem sam.
  • Level 15  
    Więc na pewno nie zaszkodzi mu próba odpowietrzenia, odradzam ewentualną płukankę bo wymiana nagrzewnicy w tym aucie nie jest łatwa ;)
  • Level 14  
    Piotrekcy wrote:
    Raczej niemożliwe żeby układ był zapowietrzony zwłaszcza że od wymiany płynu minęło 14 tysięcy km.

A co to za różnica ile miesięcy masz zapowietrzony :D Otwórz zawory nagrzewnicy na full, zlej płyn, póżniej przy otwartych zaworach nagrzewnicy zalej jeszcze raz, tylko pomału lej żeby nie zamknąć powietrza w układzie i powinno być git :D Jak będzie git to nie zapomnij dać łapki w górę :D
  • Level 43  
    Po zlaniu płynu podłacz normalny wąż do podlewania do rurek nagrzewnicy. Przelej ja porządnie obie strony.
  • Level 38  
    Klapka zimno/ciepło domyka się ? Pokrętło samo nie odbija ?
    W nagrzewnicy nic nie stuka na wybojach, nierównościach ?
    Grzejnik w lanosach trzyma plastykowy klips, potrafi pęknąć, ta opada, i tyle z grzania... a że w nubirze nie rozbierałem... :?:
    Czym zasilany jest parownik, drożnymi trójnikami ? ?
    Ja płukałem 2L octu na resztę wody, ale chłodnica była nowa, a grzejnik prawdopodobnie też.
    3 dni jazdy, i później ok 30L wody na wypłukanie tej mieszanki.
    W bloku pozostaje ok 2L płynu nie do spuszczenia, także trzeba go rozwodnić odpaleniem silnika, wymieszaniem, i dopiero spuszczać. Pamiętaj o tym, czymkolwiek byś nie odszlamiał układu.
    I szczerze mówiąc, to układ sam się odpowietrza, a jak już, to stań pod ostrą górkę, żeby grzejnik był w tym momencie najniżej.