Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FAAC s418 centrala E024S - powolne skrzydło

virtualizer 08 Aug 2017 15:05 2013 3
 • #1
  virtualizer
  Level 13  
  Witam
  Mam problem z zestawem FAAC s418 z centralą jak w tytule. Zamontowany rok temu zestaw zaczął się dziwnie zachowywać - raz na kilka otwarć jedno skrzydło działa z prawidłową prędkością a drugie z b. małą prędkością. To samo dzieje się przy zamykaniu, w efekcie czego brama się zakleszcza. Nie zależy to od trybu pracy - na A, EP jest tak samo. Po zamianie wtyczek od silników "wolny" silnik idzie szybko a "szybki" wolno, czyli na mój gust usterka nie ma nic wspólnego z siłownikami czy kablami. Centrala, jako że wszystko jest na gwarancji, została zdemontowana i wysłana do serwisu FAAC-a, gdzie nie stwierdzono usterki. Po zamontowaniu centrali usterka dalej występuje z podłączonymi fotokomórkami i bez.
  Czy któryś z kolegów spotkał się z podobnymi objawami i jak zakończyła się naprawa? Jak zainteresować serwis, że usterka - choć nieregularna - jest.
  Czy jest to wina centrali, czy może jeszcze czegoś innego?
 • #2
  janek ie
  Level 13  
  Witam sprobowalbym zamienić cewki na silownikach,jeżeli wnolna będzie pracowała z normalną prędkością to może być przyczyną powodzenia
 • #3
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Cóż - pozostaje walka z serwisem FAAC - a z autopsji wiem że jak usterka jest nieregularna to dostaniesz i 10 razy z rzędu sprzęt wadliwy jako sprawny. Ja molestowałem telefonicznie - ale i tak w jednym przypadku wrobili mnie w płatną naprawę - i od razu jak ręką odjął.
 • #4
  virtualizer
  Level 13  
  Wymiana na inną automatykę.