Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zgrzewarka Leister - spalona część

pies86 08 Aug 2017 18:15 2343 8
    pies86
    Level 10  
    Witam. Upaliła mi się część jak na zdjęciu. Ta mała kostka z 3 nóżkami o oznaczeniu q720 mex m4( jest osadzona na pasie termicznej)

Czy ktoś może mi pomóc gdzie taką część mogę zakupić bo szukam, ale bez rezultatu
    pies86
    Level 10  
    No właśnie, tu jest problem bo wszystkie naklejki jakie na niej były już dawno przestały być widoczne.
    PtasiorWro
    Level 27  
    Poproszę zdjęcie całej opalarki.

Podejrzewam ze to jest ten zabytek
    Zgrzewarka Leister - spalona część

Te elektroniki są już nie osiągalne ale można założyć od nowszej wersji ale konieczna jest też wymiana czujnika zaraz przy grzałce w czarnym korpusie. Cena z tego co pamiętam coś koło 400zł :(.

Ja polecam wymontować całą białą płytkę ( zalana silikonem i fajnie schodzi ) do elektronika razem z potencjometrem (jego też wymienić bo po latach pracy przerywają ) i elektronik ogarnie Ci temat za ok 50zł. Sam tego nie zrobisz bo jak padł triak to dalej też poleciało.

Koniecznie do sprawdzenia szczotki 100,645 ok 20zł szt ( nie wkładaj żadnych zamienników bo nie pochodzi ) i dwa łożyska 626 RS C3. Do wyczyszczenia turbinki, Nowy filtr powietrza na tył obudowy i opalarka będzie chodzić kolejne 10lat jak nowa.
    pies86
    Level 10  
    Tak to ten zabytek. Wszystko już jest zregenerowane i właśnie przy próbnym odpaleniu oderwał się przewód od triaka dotknął drugiego i poleciało.
    Wymontowując rzeczy które podałeś o co konkretnie mam zapytać elektronika? o stworzenie nowego układu sterującego?
    PtasiorWro
    Level 27  
    Hej.
    Nie o stworzenie nowego tylko naprawę starego. Ten biały sylikon fajnie schodzi i nie ma problemu z dostaniem się do elektroniki.
    Zanieś, wytłumacz w jakim układzie pracuje i elektronik to naprawi.
    pies86
    Level 10  
    No tak, ale co z triakiem jeśli jest już nieosiągalny?
    PtasiorWro
    Level 27  
    z tego co pamiętam to można tam wstawić jakiegoś typowego triaka typu BTB . Dobry elektronik to ogarnie.
    pies86
    Level 10  
    ok, dzieki za pomoc będę kombinował