Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GPT w windows 7 - Inicjowanie GPT utrata danych

djadamspl 08 Aug 2017 18:41 1491 5
    djadamspl
    Level 2  
    Witam!
    Mam problem - przedstawię. Mam w komputerze 1 dysk SSD(MBR), 3 dyski po 2TB (MBR) i 6ty dysk 3TB(GPT) podłączony poprzez obudowę także do Sata na płycie.
    Dokupiłem następny dysk 3TB i zainicjowałem na GPT poprzez USB.
    Zachciało mi się zmienić dyski miejscami te 3TB (po wyciągnięciu z obudowy dysku 3TB i włożeniu do obudowy na USB dane zniknęły, a dysk na nowo chciał się zainicjować więć kliknąłem GPT, ale danych już nie było)
    Drugi dysk włożyłem do obudowy (ten wyciagnięty z obudowy usb). Dane także poszły w "las"
    Przełożenie ich z powrotem na swoje miejsca też nic nie dało - danych nie było, a dyski na nowo chciały się inicjować.
    Czy jest jakiś sposób, by nie gubić danych w Win 7
    Czy jak zrobię format dysku C i wgram 7 na MBR czy GPT system, je zobaczy, bo już zgłupiałem, a nie mopgę znaleźć podobnego tematu.
    Proszę o pomocną odpowiedź
    Adam
    User removed account
    User removed account  
    djadamspl
    Level 2  
    Czy można to wytłumaczyć w bardziej prosty sposób dla laika.
    z góry dziękuję
    Poprzednie Dane mniej ważne.
    Chciałbym wiedzieć czy po zainstaloweaniu np win 7 lub win 10 te dane na tych 3tb dyskach będą?
    bo już na nowo mam dane zapełnione a nie chcę ich ponownie stracić
    User removed account
    User removed account  
    djadamspl
    Level 2  
    Czyli dyk USB przed zapełnieniem muszę potraktować easy2boot, a potem na niego dane czy jak. Jakbyś opisał krok po kroku co mam robić
    Dodano po 7 [minuty]:
    Przywróciłem pliki za pomocą R-Studio, i mam je znów na tych dyskach ale trwało to bardzo długo, część się nie odzyskała .
    Teraz nie chodzi mi o odzyskiwanie tylko jak pod windows 7 tworząc partycję GPT mam wgrać pliki aby np po formacie nowy system je widział bądź po zmianie miejsca dysku z sata na usb nie chciał znów inicjować dysku.
    Czy jest jakaś opcja wgrać coś na dysk aby 7 nie usuwała partycji po zmianie miejsca dysku

Stworzona partyvcja 3TB na GPT na Sata dopiętym do płyty oraz wyciągnięcie tego dysku i podpięcie do obudowy zewn.USB oi podłączenie do tego samego windowsa = na nowo inicjacja dysku i utrata danych JAK TO POKONAĆ !!!!!!!
    User removed account
    User removed account