Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RL55VQBRS - Nie chłodzi, ale zamraża

birut 08 Aug 2017 19:25 5841 1
 • #1
  birut
  Level 21  
  Ostatnio często się resetuje tak jakby wyłączyli prąd. Od wczoraj po otwarciu drzwi lodówki poczułem nieprzyjemny zapach i wyższą temperaturę niż zawsze.
  Włączyłem wakacje czyli lodówka wyłączona. Już tak mocno się nie grzeje z boku, ale agregat cały czas chodzi. Temperatura w zamrażalniku jest w granicach normy, termometr pokazuje -22,8°C i cały czas spada przy ustawionej -22°C. Kiedy zmienię temp. na -14°C też agregat pracuje. Czy jest możliwe, że komputer się zawiesił? Lodówka z wyświetlaczem kolorowym z systemem Windows CE Core 5. Czy te lodówki posiadają modę do testowania czujników "auto test". Podejrzewam czujnik temperatury przegrody zamrażalnika. Mimo niskiej temperatury w zamrażalniku elektronika nie wykrywa tej temperatury i pompuje non stop. chłodziarka nie włączy się kiedy zamrażalnik nie osiągnie odpowiednio niskiej temperatury.
  Czy ten czujnik jest do wymiany, gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić.
  Po 20 godzinach wyłączonej lodówki prawie odmrożona i można działać.
  OK. już opanowane czujniki, jeden w tyle zamrażarki na parowniku a drugi w komorze zamrażarki z lewej strony wentylatora i za białą obudową. Oba termistory maja rezystancję w temperaturze pokojowej około 4,8 k Ohm. Wentylator kręci. W zamrażalniku za dolną szufladą było mnóstwo lodu (około 2 litrów wody) i to prawdopodobnie było przyczyną awarii chłodziarki. Umyte i wypachnione teraz czekam na efekt. Temperatura już spadła w zamrażalniku do 15 st. C w ciągu 30 min.