Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RL55VQBRS - Nie chłodzi, ale zamraża

birut 08 Aug 2017 19:25 6840 1
 • #1
  birut
  Level 21  
  Ostatnio często się resetuje tak jakby wyłączyli prąd. Od wczoraj po otwarciu drzwi lodówki poczułem nieprzyjemny zapach i wyższą temperaturę niż zawsze.
  Włączyłem wakacje czyli lodówka wyłączona. Już tak mocno się nie grzeje z boku, ale agregat cały czas chodzi. Temperatura w zamrażalniku jest w granicach normy, termometr pokazuje -22,8°C i cały czas spada przy ustawionej -22°C. Kiedy zmienię temp. na -14°C też agregat pracuje. Czy jest możliwe, że komputer się zawiesił? Lodówka z wyświetlaczem kolorowym z systemem Windows CE Core 5. Czy te lodówki posiadają modę do testowania czujników "auto test". Podejrzewam czujnik temperatury przegrody zamrażalnika. Mimo niskiej temperatury w zamrażalniku elektronika nie wykrywa tej temperatury i pompuje non stop. chłodziarka nie włączy się kiedy zamrażalnik nie osiągnie odpowiednio niskiej temperatury.
  Czy ten czujnik jest do wymiany, gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić.
  Po 20 godzinach wyłączonej lodówki prawie odmrożona i można działać.
  OK. już opanowane czujniki, jeden w tyle zamrażarki na parowniku a drugi w komorze zamrażarki z lewej strony wentylatora i za białą obudową. Oba termistory maja rezystancję w temperaturze pokojowej około 4,8 k Ohm. Wentylator kręci. W zamrażalniku za dolną szufladą było mnóstwo lodu (około 2 litrów wody) i to prawdopodobnie było przyczyną awarii chłodziarki. Umyte i wypachnione teraz czekam na efekt. Temperatura już spadła w zamrażalniku do 15 st. C w ciągu 30 min.