Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolorowa drukarka do sporadycznego drukowania

Stefan_2000 08 Aug 2017 21:31 3246 7
    Stefan_2000
    Level 19  
    Hejka,
    szukam drukarki:
    - do domu
    - kolorowa
    - atramentowa
    - częściej w czerni, sporadycznie w kolorze, sporadycznie zdjęcia
    - sporadycznie używana

Problem polega na tym, że o ile w czerni drukuję coś powiedzmy raz na tydzień, tak w kolorze dużo rzadziej i aktualnie przy próbie wydrukowania czegoś w kolorze zawsze jest walka, czyszczenie kartridża itd.
    Mam nieprzyjemne wrażenie, że mam dwie opcje:
    - dodać do schedulera drukowanie w kolorze raz na tydzień (albo czyszczenie głowic) i wtedy po pół roku jak faktycznie będę coś chciał kolorowego wydrukować to się dowiem, że skończył mi się tusz
    - nie robić nic i jak chcę coś wydrukować w kolorze to wkładać nowy kartridż.

Czy da się lepiej? Moje aktualnie doświadczenia dotyczą drukarki HP F2280, ale może współczesne drukarki nie mają tego problemu. Nie mam problemów z wydaniem trochę więcej pieniędzy na drukarkę, tylko chciałbym nie musieć za każdym razem walczyć ze złośliwą materią.

pozdrówki,
    sw
    goldi74
    Level 43  
    A może kolorowy laser? Tu przy sporadycznym drukowaniu nie wystąpi nigdy problem, że coś się nie chce wydrukować tak jak trzeba. Oczywiście jakość druku zdjęć będzie gorsza niż w atramentówce, ale coś za coś.
    ksu72
    Level 12  
    Ja używam do drukowania canon'a MG3051 wczreśniej MP210 (tusze droższe ale niezawodne jeśli używamy oryginałów; przez ponad 10 lat sie nie zawiodłem (wg mne to japońskie mercedesy). Ja osobiście polecam Canon.
    vodiczka
    Level 43  
    ksu72 wrote:
    Ja osobiście polecam Canon.
    Popieram. mam starego Canona MP190, druk raz na poł roku to żaden problem, nieważne kolor czy cz-b ale te ceny kartridży :!: :cry:
    Sztandar18
    Level 26  
    Mam od 2 lat HP DeskJet 3635, w kolorze drukuje z raz na pół roku, w czerni raz na miesiąc. Nic mi nie zasycha.
    kacha36
    Level 23  
    Witam.
    To może ja tez dorzucę mój typ. Kupiłam kilkanaście miesięcy temu Canon`a MG5750. Używam drukarki do drukowania kilku faktur raz w miesiącu - w kolorze i czarno-białe. Nie mam czyszczenia w tym czasie, po prostu włączam do sieci i działa. W stosunku do mojej starej laserówki ma piękny wydruk. Nic nie zasycha, oczywiście oryginalne pojemniki w tuszem kończą się , drukarka "drze się" o wymianę na nowe, ale ciągle drukuje.
    Pozdrawiam.
    Kaśka.
    Stefan_2000
    Level 19  
    Laserowa byłaby najlepsza, ale nawet drogie modele nie będą w stanie przyzwoitych zdjęć wydrukować.

Canon PIXMA MG3051 ~200 PLN, atrament pigmentowy

Canon PIXMA MP210 cena nieznana, atrament pigmentowy

Canon PIXMA MP190 cena nieznana, głowica w kartridżu, chyba atrament pigmentowy

HP Deskjet Ink Advantage 3635 ~230 PLN, chyba atrament pigmentowy, ale nie jestem przekonany

Canon Pixma MG5750 ~290 PLN, atrament nie wiem jaki

HP Deskjet F2280 ~180 PLN, atrament barwnikowy

Nie jestem pewien podziału pigmentowy czy barwnikowy, miejscami wujek google nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć. Czy w takim razie mogę wyciągnąć wniosek, że pigmentowy atrament lepiej się sprawdza przy sporadycznym drukowaniu?
    zbyszek_k007
    Level 12  
    Ja mam starego HP photosmarta c5180 i tusz mi nie zasychał nawet po pół roku (ale był oryginalny i drogi). Jakbym miał raz na pół roku drukować kolor to kupił bym... HP LaserJet P1102w, a zdjęcia drukował na lepszym sprzęcie w punkcie ksero.