Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa głębinowa do studni czy kupić droższą?

krehhones 08 Aug 2017 23:02 4965 5
    krehhones
    Level 8  
    Panowie, jaką pompę głębinową kupić do domu jednorodzinnego. Mam studnię głębinową, taką z kręgów betonowych. Chciałbym tej wody używać do podlewania ogrodu. Na razie miałem pompę taką marketową coś za 800 zł, ale po prostu czuję, ze już niedomaga. Chciałbym zainwestować coś porządnego bo od początku walił ciśnieniem, znajomy mi wilo doradza. Firmę kojarzę, ale raczej od ogrzewania, mają też głębinówki?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    DiZMar
    Level 43  
    krehhones wrote:
    ... Mam studnię głębinową, taką z kręgów betonowych. ..

Głębinowa z kręgów? Coś mi tu nie pasuje.
    Link
    mnichu13
    Level 10  
    krehhones wrote:
    Panowie, jaką pompę głębinową kupić do domu jednorodzinnego. Mam studnię głębinową, taką z kręgów betonowych. Chciałbym tej wody używać do podlewania ogrodu. Na razie miałem pompę taką marketową coś za 800 zł, ale po prostu czuję, ze już niedomaga. Chciałbym zainwestować coś porządnego bo od początku walił ciśnieniem, znajomy mi wilo doradza. Firmę kojarzę, ale raczej od ogrzewania, mają też głębinówki?

Mają, moim zdaniem spoko całkiem. Używam wilo twi5”, odszukaj sobie w sieci, nie będę wstawiał linków żeby nie spamować. Kosztuje około 1,5 tysiąca złotych, ale moim zdaniem warto wydać, jak chcesz mieć sprzęt na dłuższy czas. Ma sporo plusów, nie rdzewieje, jest w zasadzie prosta obsłudze dla laika, można ją zanurzyć na 17 metrów i ma dość spory kabel ze 20 metrów chyba.
    jerry1960
    Level 35  
    Jaka jest głębokość tej studni , potrzebujesz to wiedzieć .by dobrać wysokość podnoszenia . Jaką potrzebujesz wydajność , jakie masz zasilanie . Jaka jest wydajność tej studni.
    mfeiboo
    Level 9  
    mnichu13 wrote:
    krehhones wrote:

Mają, moim zdaniem spoko całkiem. Używam wilo twi5”, odszukaj sobie w sieci, nie będę wstawiał linków żeby nie spamować. Kosztuje około 1,5 tysiąca złotych, ale moim zdaniem warto wydać, jak chcesz mieć sprzęt na dłuższy czas. Ma sporo plusów, nie rdzewieje, jest w zasadzie prosta obsłudze dla laika, można ją zanurzyć na 17 metrów i ma dość spory kabel ze 20 metrów chyba.

Pompa wymieniona przez ciebie jest okej. Jak masz ze 100-150 metów ogrodu marketówka nie da rady, słabe ciśnienie będzie, doatkowo jak wąż ogrodowy jest dłuższy to już w ogóle dramat. Generalnie wilo robi spoko rzeczy moim zdaniem, pompy też. Sam na przyszły rok planuję wymienić, bo moja pompa ma już ponad 12 lat, więc czas najwyższy – nie wiem czy dotrzyma ten sezon.
    tadgra
    Level 17  
    Panowie bez przesady. 15 lat temu kupiłem w Castoramie za 850 zł pompę głębinową jakiejś włoskiej firmy o symbolu TM 10M CE 20MT. Utopiona jest w studni głębinowej o średnicy 200mm na głębokości 24m. Napisane na niej było, że wysokość podnoszenia wynosi 80m, ale nigdy tyle nie dawała. Zasila hydrofor 300l posadowiony 17 m od lustra wody i spokojnie mogę go nabić do 3,8 atm. Zasilałem z tego cały dwukondygnacyjny dom dokąd nie podłączyli wodociągu. Teraz głównie służy do podlewania trawnika i awaryjnie przełączam na dom gdy nie ma wody z wodociągu co zdarza się kilka razy do roku. Mam wyjście ze studni na zewnątrz i podłączam 50 m węża do podlewania i na ciśnienie nie narzekam, chodzi nawet zraszacz kręcący się pod wpływem odrzutu wody z niego wylatującej.