Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA - fotel pneumatyczny nie trzyma wysokości.

grzesiek660 09 Sie 2017 00:54 2643 9
  • #1 09 Sie 2017 00:54
    grzesiek660
    Poziom 16  

Witam.
    Ustawiam fotel kierowcy na najniższą wysokość, a on co chwila delikatnie się dopompowuje, żeby za chwile spuścić powietrze i opaść. To jakaś typowa usterka, łatwa do usunięcia?

0 9
  • Pomocny post
    #2 09 Sie 2017 21:43
    darfur5
    Poziom 30  

Usterka może typowa ale potrzeba więcej opisu , czy wysokość fotela można ustawić bez problemu a potem dzieją się cuda . Jaki to fotel Isri czy Grammer.Pewnie "krzyżak" jest wytłuczony lub linki do regulacji.

0
  • #3 10 Sie 2017 18:49
    klika60
    Poziom 15  

Mogą być też wytarte ślizgacze i też nie będzie trzymał wysokości. Trzeba zdjąć siedzisko i sprawdzić

0
  • Pomocny post
    #5 10 Sie 2017 23:50
    dare23
    Poziom 18  

Witam. Po zdemontowaniu siedzenia będzie więcej wiadomo. Czasami linki wymagają regulacji a czasami powodem tego stanu rzeczy mogą być duże luzy w mechanizmach fotela. Jeśli to grammer to może przyda się mała instrukcja:

2
  • #6 27 Cze 2018 20:47
    grzesiek660
    Poziom 16  

Fotel to ISRI. Wysokość da się wyregulowac na wysokość , ale non stop się dopompowuje i spuszcza powietrze. Jak zdjąć siedzisko? Może jakaś instrukcja do ISRI? Mam wrażenie, że ustawienie twardości też jest uszkodzone bo coś za luźno chodzi ta manetka do ustawiania.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Cze 2018 13:43
    kakibara
    Poziom 28  

Czyli nie wymieniłeś pompki? Kosztuje grosze, i to od niej się zaczyna chyba że słychać uciekające powietrze polaczenie zawór lub jeżeli masz tylną duża poduszke może być uszkodzoną delikatnie przetarta.
    Siedzenie przesuń maksymalnie do przodu (oczywiście siedzisko) do ręki dlugi plaski mocniejszy wkretak - wsadź go miedzy stelaż siedzenia, a rączkę za która przesuwales siedzisko do przodu zobaczysz płaskownik z prostokątnymi otworami - naciśnij wkretak o stelarz aby podnieść plaskownik do góry pociagnij siedzisko do przodu razem z napierajacym wkretakiem. Reszta kostek lub linka do regulacji do odkrecenia ale chyba z tym sobie poradzisz?
    Powodzenia.

0
  • #8 28 Cze 2018 21:29
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Jeśli masz taki zawór to go wymień i ciągłe podnoszenie i opuszczanie delikatne zniknie.
    sprzedajemy.pl/zawor-regulacji-wysokosci-i-poziomu-fotela-volvo-scania-man-blachownia-2-6bea9f-nr53184141

1
  • #9 28 Cze 2018 21:47
    grzesiek660
    Poziom 16  

kakibara napisał:
    Czyli nie wymieniłeś pompki? Kosztuje grosze, i to od niej się zaczyna chyba że słychać uciekające powietrze polaczenie zawór lub jeżeli masz tylną duża poduszke może być uszkodzoną delikatnie przetarta.
    Siedzenie przesuń maksymalnie do przodu (oczywiście siedzisko) do ręki dlugi plaski mocniejszy wkretak - wsadź go miedzy stelaż siedzenia, a rączkę za która przesuwales siedzisko do przodu zobaczysz płaskownik z prostokątnymi otworami - naciśnij wkretak o stelarz aby podnieść plaskownik do góry pociagnij siedzisko do przodu razem z napierajacym wkretakiem. Reszta kostek lub linka do regulacji do odkrecenia ale chyba z tym sobie poradzisz?
    Powodzenia.

Z fotela nie uchodzi powietrze. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem- wkrętak mam wsadzić poziomo nad tą rączką do wysuwania fotela, zaprzeć się o metalowy spód siedziska, popychać w dół i wyciągać do przodu? Pompka w którym miejscu się znajduje? Dostane ją w sklepie typu SUDER?

1
  • #10 28 Cze 2018 22:12
    kakibara
    Poziom 28  

Masz podnieść profil z otworami do góry i siedzisko ciągnąć do przodu czyli w strone deski rozdzielczej.
    Nie wiem czy tam kupisz możesz przexiesz się zapytać.

0