Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG czy jednak Bosch?

09 Sie 2017 01:20 6120 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    Uprzejmie proszę pomoc w wyborze pralki. Pytam tu bo widzę wielu specjalistów z tej dziedziny obeznanych w tematyce i testujacych różne modele.
    Ja na szczęście już mam dwa do wyboru i tak cały czas się waham pomiędzy:
    LG F12U2TDN0 a Bosch WAN2426EPL...

Z tego co wiem w obu istnieje możliwość wymiany łożysk, bębny są skręcane, obydwa modele linię produkcyjne mają w Polsce.

Tylko różnicą (nie potwierdzone, może ktoś ma taki model LG), że jeśli w LG zapakuje prania np. na programie mieszanym powyżej nominalnej podanej w instrukcji wagi to program mi nie wystartuje. Jednym słowem muszę wyciągnąć nadmiar prania aby miał te 4kg wsadu na danym programie nie więcej.

Zaś w Boschu pomimo podanej ilości wsadu, mogę przekroczyć te kg i program ruszy, ale mogę być nie zadowolony z efektu końcowego prania. To tu się zastanawiam po co system ważenia wsadu?? Może kwestia doboru wody?? Ale i tak np. Program mix w Boschu podane ma w instrukcji 4kg max, waży sobie pranie i jest 6kg to program ruszy w LG już by to nie wystartowało. Może ktoś ma podobne doświadczenia z tymi modelami pralek?
    W/w info z infolinii obu producentów.
  • Poziom 10  
    low ground to nie Bosch. Czasem zajmuję się pralkami, hobbystycznie. I z LG bywają, jak by to..... Dziwne przypadki, a to coś się tu , albo tam np urwie/ przepali/.......
    A ważenie pokazuje dbałość też o łożyska. Tylko czy jest naprawdę dbałość, czy to jeszcze jeden trik.
    Oceń sam, bo będziesz może codziennie oglądał wybraną pralkę, i używał ją niewiele rzadziej ;)

PS mam Boscha ( inny model niż z twego pytania) a lubię Hotpoint Aqualtis i Dyson CR01 lub CR02 , bo piorą ślicznie w sensie fajnie to wygląda nawet w trakcie prania.
    Pozdrawiam

Ps jeżeli będziesz sypał badziewie z reklam ,zamiast koncentratów lub kulek piorących lub sam zrobisz skoncentrowany proszek ( borax+soda). I jeżeli będziesz łap płyn do płukania ( dużo) i masz twardą wodę to najlepsza była by pralka automatyczna typu " Tara" ;) bardzo oszczędna w magazynowaniu ;)
  • Poziom 2  
    Hmm... ciekawa wypowiedź,wnioskuję jednak że Bosch nie ma sobie równych ;)
    A co moglibyście powiedzieć jeszcze o marce Siemens?
    Czy silniki stosowane w obecnych Boschach i Siemensie są równie ciche i energooszczedne jak to ma się w LG??
  • Poziom 10  
    Czy pytasz o dźwięk DTS lub thx czy po po prostu o dźwięk mono jak yamaha orthodynamic headphones model HP-50A czy podobnych ;)
    Gdzie ja będziesz podłączał , jak masz stabilną sieć co mają sąsiedzi na linii ? Bo dajmy na to elektryczną mata do masowania potrafi uśmiercić nie jeden sprzęt i to jakoś dalej bo kilka metrów od niej a nie te okoliczne.
    Rozumiesz o czym piszę? Dla czego zamierzasz słuchać pralki? Bo tego brak , jak na razie ;) Ja czasem słucham, ale to inna sprawa , Hobbit i rozrywka. Organizm postawiony do wiernej i oddanej służby ;) , piękne są dźwięki kiedy pralka wchodzi na obroty, no i kiedy para syczy a ja wiem, że po 20 minutowym odświeżaniu wyjmę coś miękkiego i niemal puchatego , a to były tylko koszulki czy coś w tym stylu.
    Ale to czysta maszyna potrzebna bez powszednich "preparatów".

Ale bliżej do ... Im bardziej się " zabezpieczywszy" przed awarią czy usterkami tym bardziej się wqr...idź malutką ryską. A tamtego i tak nie osiągniesz. Bo już tak jest. Tytanika był budowany na niezatapialnego. Tu chodzi to tzw " dobrą rękę". Jeden ma poloneza , nim jeździ i jest zadowolony a inny ma mustanga i drży bo mu ktoś denta zrobi. Jeden jesz szczęśliwy a drugi ma ( jedynie)
    Pozdrawiam :)

Ps trzy tygodnie temu Siemens piekarnik mi padł a był naprawdę świetny. Teraz nie ma mikrofali i całej książki kucharskiej bo wyłącza się po 2sekundach , jest " tylko" piekarnik.
    Jak bym się z niego nie cieszył zbyt mocno to by sobie chodził spokojnie ale ..... ;)
    Ps widziałeś 30letnią+ wiatkę wp150 piorącą codziennie bez specjalnego serwisowania ? Czy myślisz że zależało to od super jakości komponentów? ;)
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat!

Postawiłem jednak na markę zupełnie inną, niż tę o którą pytałem o opienię!

Wybrałem Pralkę: SIEMENS WM12N26BPL i póki co bardzo trafny wybór! POLECAM ;)