Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modernizacja ogrzewania obiekt ok 360m^2

fotzsyzrk 09 Aug 2017 01:36 504 1
Bosch
 • #1
  fotzsyzrk
  Level 12  
  Witam!

  Muszę zmodernizować instalacje C.O jak i C.W.O

  Obecnie zasilany jest kotlem weglowym, instalacja grawitacyjna górnego zasilania. 3 pietra, instalacja jest nie wydajna, a dom ma wielkie straty ciepla.

  Obecnie chce zrobić 1 piętro uzytkowe, ok 90m^2 resztą za kilka miesięcy mam nadzieję że nie lat :(

  Na pierwszy ogień ma iść ostatnie piętro nad nim strych, piętro ma wysokość 2,41m więc podłogowka raczej odpada, na piętrze znajdują się 4 pok. 13,5m^2, 9m^2 i 2 po 22m^2 resztą to korytarz kuchnia łazienk.
  Niższe pietra mają wysokość 2,7 więc tam w przyszłości planuje założyć podłogowe ogrzewanie.
  Na piętrze chce założyć rozdzielacz i do każdego grzejnika poprowadzić zasilanie rura pex lub pp. Zasilać na razie ma zamiar tym samym piecem tylko dołączyć do tego bufor wody plus wymiennik C.W.O, plus w przyszłości solary. Jako paliwo mam zamiar używać drewna jak i w razie konieczności węgla:(
  Nie wiem czy w dobrym kierunku Idę?
 • Bosch
 • #2
  BUCKS
  Level 39  
  W zasadzie nie ma instalacji niewydajnej najwyżej może być instalacja źle zaprojektowana lub źle wykonana albo zamontowany zbyt słaby kocioł.
  Niezależnie od przyczyny to moim zdaniem potrzebujesz pomocy specjalisty, który obejrzy Twoją instalację na żywo i ją oceni, czy i ewentualnie jakich korekt ona wymaga itd.
  Może w grę wchodzi tylko czyszczenie i płukanie całej instalacji, bo osady powodują, że znacznie spadła sprawność grzania.

  Twierdzisz, że dom ma wielkie straty ciepła.
  Dlatego jeśli masz stare i/lub nieszczelne okna to w pierwszej kolejności wymieniłbym/uszczelnił te okna oraz drzwi wejściowe.
  Nowe okna najlepiej montować wg zasad tzw. ciepłego montażu, a nie wyłącznie na piankę montażową, która wyłazi wszelkimi możliwymi szczelinami na zewnątrz.
  Wymiana nieszczelnych okien na nowoczesne, energooszczędne z prawidłowym montażem może przynieść znaczny spadek zapotrzebowania na energię cieplną, co zwiększa komfort cieplny i obniża rachunki za ogrzewanie.

  P.S. ciepła woda użytkowa ma skrót c.w.u., a nie c.w.o.