Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer stacjonarny - Nowy folder użytkownika, nowy pulpit

09 Sie 2017 10:14 453 5
 • Poziom 6  
  Witam,
  znajomemu przytrafiła się coś takiego, jak twierdzi samo się zrobiło. Na komputerze z systemem windows XP miał jednego użytkownika o nazwie FIRMA, korzystał z aplikacji głównie do księgowości. Pewnego razu po włączeniu komputera zobaczył pulpit z domyślną tapetą i aplikacjami, które były zainstalowane - brakowało plików, które stworzył (foldery, dokumenty itd.).

  Wszystkie stare dane można znaleźć folderze użytkownika na dysku C, folder o nazwie FIRMA, zgodnie z nazwą użytkownika.
  Obecnie nazwa użytkownika jest taka sama, innego konta nie ma, pomijając konta systemowe (sprawdzone przez zarządzaj komputerem w konta i grupy), z tą różnicą, iż obecnie użytkownik FIRMA korzysta z folderu FIRMA.ksiegowosc. Podobna sytuacja jest w folderze danych aplikacji. Wszystkie aplikacje traktują obecne konto jako nowego użytkownika.

  Jest ktoś w stanie odpowiedzieć co się właściwie stało, ewentualnie podesłać źródło odnośnie tego problemu, tak na prawdę nie wiem pod jakim hasłem można szukać rozwiązań tego problemu.

  P.S. Teraz mnie tak naszło: czy może ktoś nie przeniósł konta FIRMA do grupy ksiegowosc? I stąd taka sytuacja? (W tej chwili to tylko założenia, nie wiem czy taka grupa istnieje na tym komputerze).
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 13  
  przywracałeś system?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Na początek mógłbyś podać jakie to programy do księgowości używano, bo wiele wskazuje, że to któryś z nich spowodował "zdublowanie" konta FIRMA->FIRMA.księgowość.
  Zwykle takie dopiski powstają po "nadpisaniu" systemu XP z płyty instalacyjnej, jednak powstałby też folder WINDOWS.księgowość.
  Smith81 napisał:
  czy może ktoś nie przeniósł konta FIRMA do grupy ksiegowosc ?

  Pytanie, kto jeszcze ma dostęp do PC i taki bałagan spowodował.
  Trochę dziwi użycie tak starego dziurawego systemu do obsługi tak ważnej funkcji jak księgowość.
  Czyżby jakaś niefortunna aktualizacja software?
  Jak odkręcić, skoro bałagan się zrobił? Za pomocą punktu przywracania najbezpieczniej.
 • Poziom 6  
  Osobiście nic nie robiłem w celu przywrócenia poprzedniego stanu, ze względu na przeniesienie programów jak i dokumentów na nowszy sprzęt z windowsem 10.
  Czy jest folder windows.ksiegowosc to nie wiem nie przyglądałem się.
  Programy związane z księgowością to e-deklaracje, płatnik, i mała księgowość Rzeczpospolitej (mogłem przekręcić którąś z nazw) .
  Do komputera ma dostęp księgowa, właściciele, no ale również ich dzieci nie mają przeszkód by wejść do tego pomieszczenia, więc mógł to ktoś trzeci zamieszać.

  Mowa o punkcie przywracania z narzędzi systemowych ? System sam tworzy takie kopie ? I domyślam się, że w ten sposób zostanie przywrócony system wraz z wszystkimi plikami na dzień danej kopi ? Nigdy nie miałem potrzeby korzystania z tej opcji dlatego też pytam.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Tak przywracanie z menu Narzędzia systemowe. Przywrócisz stan ustawień wprowadzony przed zmianami, nie ma to wpływu na pliki użytkownika.
 • Poziom 6  
  Dzięki za odpowiedzi.
  Niestety nie udało mi się sprawdzić czy przywrócenie naprawi problem, gdyż dzisiaj komputer podczas uruchamiania wywalał blue screena, nawet przy próbie wejścia przez tryb awaryjny.
  A jako, że wszystkie bazy i dane zostały wcześniej zgrane, stary komputer trafi pewnie gdzieś na strych czy inny zakamarek domu.