Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf lf45 - Kody błędów odcina moc

kisiol 09 Sie 2017 12:52 651 10
  • #1 09 Sie 2017 12:52
    kisiol
    Poziom 19  

Witam. Daf lf45 wchodzi w tryb awaryjny. Kody odczytane 84-2 i 639-9. Z tego co davie podpowiada to ten pierwszy redukuje moc. Może ktoś ma dane jak, sprawdzić czujnik prędkości.

0 10
  • #3 11 Sie 2017 07:55
    kisiol
    Poziom 19  

Mozesz rozwinąć bardziej , jak sprawdzić impulsator oscyloskopem. Dodam że problem nie występuje cały czas, tylko sporadycznie. Jeśli błąd się pojawi wystarczy stanąć zgasić pojazd i ponownie odpalić, problem znika na jakiś czas.

0
  • #4 12 Sie 2017 01:11
    citromaniak
    Poziom 21  

Cos tu nie gra bo impulsator ma cewke w srodku i jak sie nagrzeje potrafi elektrycznie robic przerwe obwodu w środku.sprawdz zlacze kabina kierowca pod katem zasniedzialych styków.jesli jest ok to sprawdz czujnik walu od zlacza kabiny kierowca do sterownika przy silniku czy jest prawidlowe przejście

Dodano po 1 [minuty]:

Ale takie bledy powoduje cos innego akurat.

Dodano po 2 [minuty]:

Dawno nie robilem takiego zaskronca i nie pamietam kodow bledow iveco ale te kody co podajesz sa nieprawidlowe.

Dodano po 3 [minuty]:

Czujnik predkosci to czunik halla z trzema przewodami badz czujnik magnetyczy .to jest to samo co abs jesli umiesz diagnozowac

0
  • #5 12 Sie 2017 07:41
    kisiol
    Poziom 19  

Kolego to nie jest Iveco tylko daf opis błędów mam. 84-2 'który wprowadza auto w tryb awaryjny to błąd prędkości pojazdu uszkodzenie czujnika prędkości , tachografu lub zakłócenia can.

0
  • #7 12 Sie 2017 08:19
    kisiol
    Poziom 19  

Tak idą cztery. Mam zamiar puścić nowe. Może to coś pomoże.

0
  • #9 12 Sie 2017 08:27
    kisiol
    Poziom 19  

Zobaczę na żarówkę. Z tym ipulsatorem trochę dziwna sprawa , bo samo tacho nie widzi problemu tylko pojazd.

0
  • #11 12 Sie 2017 08:33
    kisiol
    Poziom 19  

Myślę że problem jest tacho vic, dzisiaj zobaczę. Błędów vic nie ma tylko jest w silniku ecu.

0