Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R520 - Bateria ładuje tylko do 53%

MM2X 09 Sie 2017 14:22 1503 4
  • #1 09 Sie 2017 14:22
    MM2X
    Poziom 26  

Laptop znajomej, 2 razy na gwarancji wymieniali jest baterię (zdjęcie), jest to druga po oryginalnej i rzekomo miała być bardziej pojemna (jest nieco wyższa od oryginału). Oryginalna trzymała 6 lat, ta niestety chyba po raz kolejny pada. Wcześniej ładowała się normalnie do 100% ale i tak krótko trzymała, może jakieś ustawienia są niewłaściwe?, w opcjach zasilania jest "plan zrównoważony". Zapewne tutaj nie da się nic zrobić?, - jeżeli tak, proszę o wskazanie jaką baterię do tego laptopa kupić, czym się sugerować?Samsung R520 - Bateria ładuje tylko do 53% Samsung R520 - Bateria ładuje tylko do 53%

0 4
  • Pomocny post
    #2 09 Sie 2017 15:32
    Piotr2608

Poziom 36  

Rzekomo to ktoś kupił kiepskiej jakości zamiennik oryginalnej baterii. No cóż ucieranie ... szkłem. Nie ma tutaj żadnej reguły ale warto czasem doinwestować i zakupić nową oryginalną baterię niż bawić się zamiennikami. Druga opcja, to uszkodzony układ ładowania, może nie doładowywać baterii. Ktoś to musiałby obejrzeć, pomierzyć i wydać diagnozę.

0
  • #3 09 Sie 2017 17:31
    MM2X
    Poziom 26  

Piotr2608 napisał:
    Rzekomo to ktoś kupił kiepskiej jakości zamiennik oryginalnej baterii

Właśnie tak myślałem.
    Piotr2608 napisał:
    czasem doinwestować i zakupić nową oryginalną baterię niż bawić się zamiennikami

Znajoma nie ma niestety tej starej oryginalnej, jak jej szukać?
    Piotr2608 napisał:
    to uszkodzony układ ładowania, może nie doładowywać baterii. Ktoś to musiałby obejrzeć, pomierzyć i wydać diagnozę.

Radzę sobie w takich tematach, masz na myśli zasilacz?, np. sprawdzić pod obciążeniem
    (żarówka samochodowa, inne), czy nie siada napięcie?, czy też chodzi o elektronikę wewnątrz baterii?

ps. Potwierdzenie, żę ogarniam elektronikę:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3243033-60.html

Sorry, że zabrzmiało nieskromnie ;)

Ciężko się w tym rozeznać:
    https://www.google.pl/search?biw=1920&bih=974...1.9.0....0...1.1.64.psy-ab..0.0.0.yPkot3gSfxQ

0
  • Pomocny post
    #4 09 Sie 2017 17:38
    Piotr2608

Poziom 36  

Model oryginalnej baterii - OB/SA-R519/3965
    Co do układu ładowania miałem na myśli elektronikę znajdującą się m.in. na płycie głównej.
    Chociaż w tym wypadku wszystko wskazuje na uszkodzoną baterię. Oryginalna bateria cena = dwa zamienniki :)

0
  • #5 10 Sie 2017 13:23
    MM2X
    Poziom 26  

Piotr2608 napisał:
    Oryginalna bateria cena = dwa zamienniki

Cóż, trudno ale czasami lepiej dopłacić...
    Czy takie nowe baterie się jakoś formuje, ładuje -rozładowuje do końca itd...?

Piotr2608 napisał:
    Co do układu ładowania miałem na myśli elektronikę znajdującą się m.in. na płycie głównej.

Tego bym nie ruszał ;) , obstawiam baterię, bo zawsze kończy akurat na 53%. Zatem szukam i zamawiam.

Dodano po 19 [godziny] 40 [minuty]:

Piotr2608 napisał:
    Model oryginalnej baterii - OB/SA-R519/3965

Dzwoniłem do serwisu Samsunga, twierdzą, ze to nie jest symbol oryginalnej baterii, która kosztuje 310 zł :(
    Zamówiłem:Qoltec (Samsung) R425 R428, 4400mAh, 11.1V , rzekomo się sprawdzają.- 140 zł.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo