Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Odkurzacz Zelmer Aquawelt 919.0 SP - zalany silnik

09 Sie 2017 14:56 2028 7
  • Poziom 4  
    Witam, mam taki mały problem, bo podczas prania odkurzaczem nagle zaczęła wydobywać się woda z silnika, tuż gdy to zauważyłem wyłączyłem odkurzacz stał 3 dni na słońcu ok 31 stopni Celsjusza. Tuż po 3 dniach postanowiłem go włączyć, ale z silnika poszedł brud, kurz, śmieci i zaczął dziwnie warczeć, nie pracować tylko warczy strasznie głośno. Całkiem inaczej pracuje, niż przed zalaniem silnika. Odkurzacz nie jest na gwarancji. :( Proszę o pomoc. Jeśli ktoś się zna, proszę o odpowiedź.

• Poziom 39  
    Bo takie rzeczy się czyści, myje, płucze aby wyprzeć wodę z silnika a nie wystawia na słońce aby silnik mogła zjeść korozja. Teraz to może być już tylko po ptakach.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Łożyska stanęły - silnik raczej na złom, bo spodziewam się tam tego plastikowego, nie rozbieralnego.
  • Poziom 4  
    A więc nic już nie zdziałam? Tylko trzeba kupić nowy odkurzacz lub silnik ? Czy jednak da się wymienić te łożyska ?

• Poziom 39  
    Już zdziałałeś doprowadzając silnik do agoni. Silnik jest w obudowie plastikowej, wymiana łożysk graniczy z cudem. Druga sprawa to mogłeś doprowadzić do przegrzania, uszkodzenia uzwojeń silnika. Wystarczyło kupić z litr denaturatu lub Izopropanolu, dokładnie wypłukać silnik denaturatem/izopropanolem, użyć kontakt 60, nasmarować co się da - oczywiście po odparowaniu mieszaniny denaturat/izopropanol + woda.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Nie warta skórka za wyprawkę. Nowy silnik (wystawiony jako używany, ale bez jakichkolwiek śladów używania) kupiłem za 60zł +KW. A tutaj gwarancja powodzenia naprawy żadna.
  • Poziom 4  
    Z przykrością muszę stwierdzić, iż silnik zatarł się, lecz wymieniłem go na nowy i wszystko gra. Dziękuję wszystkim za pomoc :D