Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus c360 - Końcówki wtryskiwaczy od Skody RT

kaczor4011 09 Aug 2017 17:33 4425 8
 • #1
  kaczor4011
  Level 15  
  Witam panowie. Pytanie dość nietypowe i raczej do starszych uzytkowinków forum. Wtryskiwacze nadają się do regeneracji i pomyśleliśmy nad małym tuningiem :) W latach 80 ojciec wkładał końcówki od skody RT lub RTO, silnik pracował lepiej i był silniejszy. Chcemy teraz zrobic to samo, lecz nie pamięta dokładnie jakie to były... Jedynie to że były 5 otworowe.... Może ktoś miał z tym styczność i poratuje nr katalogowym....
  Z góry wielkie dzięki.
 • #2
  darfur5
  Level 34  
  Skoda RTO to niegdyś popularny autobus zwany " ogórkiem". Silnik w ursusie C - 360 nie jest konstrukcją typowo polską a zapożyczoną od naszych południowych sąsiadów (rozwinięcie C - 4011 ) , i jest możliwe , że końcówki będą pasowały tylko czy są dostępne na rynku to jest zagadka . Oryginalnych końcówek od RTO na pewno nie kupisz bo to nie ten czas i ta epoka i na nic się zda numer katalogowy bo trafisz na indyjskie lub chińskie.
 • #4
  kaczor4011
  Level 15  
  Kolego darfur5 dzięki za pomoc. Końcówki były napewno od ciężarówki, nie od autobusu ( chociaż możliwe że silniki takie same ) mój błąd, także wychodzi na to że Skoda RT. Jeszcze jedna podpowiedź: nie pasowały od Liaza ( który wsumie jest jakby modernizacją Skody). Co znowu wydaje się dziwne, bo jak szukałem w googlach to wychodzi że końcówki Skoda i Liaz to to samo.....
  Kolego dizba dzięki, zadzwonie.
 • #5
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Kup od Zetora. Sama końcówka nie sprawi że traktor będzie silniejszy i oszczędniejszy. Chyba że oryginalne nie nadawały się już do niczego.
 • Helpful post
  #9
  sewo.k
  Level 25  
  Kopie tak troszkę i patrząc na silnik skody 706 rto końcówki na pewno nie będą pasowały.
  W tym silniku wtryskiwacze są umieszczone pionowo lub prawie pionowo w głowicy a w 60-ce pod kątem. To wymusza asymetryczne rozmieszczenie otworów w końcówce. Bardziej zbliżony jest silnik skoda 706 MTS.
  Coś tu jest przymiśkowane i prędzej bym powiedział że ktoś je włożył w tamtych latach z braku innych a nie dla tego że lepiej na nich chodził, możliwe że historia zmieniła już też trochę swoją treść. Nie wiem... trzeba szukać dalej.