Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C1 2007 + sterownik zamka Car Protect bx 10 już działa

xjanek27 09 Aug 2017 18:14 3648 8
Wago
    xjanek27
    Level 9  
    Witam, kupiłem sterownik zamka centralnego BX 10. Chcialem go zamontować w Citroenie C1 .
    Odnalazłem wiązkę i zlokalizowałem kable czerwony zamykanie i zielony otwieranie .
    Po podpięciu do nich przewodów białego i biało czarnego nie działa zamykanie.
    Zrobiłem coś nie tak , czy niestety trzeba inaczej to wszystko podpiąć
  • Wago
    spinacz
    Level 41  
    A gdzie reszta przewodów od BX jak podpięte? narysuj schemat jak podłączyłeś to.
    xjanek27
    Level 9  
    Czerwony 12+
    zółty, żółto czarny i czarny -masa
    biały z pomaranczowym w wiązke w drzwiach dokładniej w zielony kabel i okazało się że nie działa wiec wiecej nie podłączyłem.
    Przepraszam za pisownie pisze z telefonu

Dodano po 4 [minuty]:

Te przewody w drzwiach tzn zielony i czerwony zlokalizowałem przy pomocy probowki zamykając drzwi z przycisku probówka się świeciła czerwony podczas zamknięcia zielony podczas otwarcia.
  • Wago
  • Helpful post
    spinacz
    Level 41  
    Kolego tym sposobem raczej nie znajdziesz przewodów, przewody odpowiadające za zamknij otwórz są najprawdopodobniej wpięte w 1 i 4 pin silnika w drzwiach kierowcy.
    Sprawdź jak tam wyglądają sygnały przy zamykaniu i otwieraniu względem masy i plusa, możliwe że będzie trzeba przeciąć jeden z nich i odpowiednio podłączyć jak w poście https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1751653.html
  • Helpful post
    spinacz
    Level 41  
    To co znalazłeś to raczej mogą byś przewody bezpośrednio od silnika siłownika a nie sterowanie.
  • Helpful post
    spinacz
    Level 41  
    Kolego w silniku centralnego drzwi jest 7 przewodów.
    Masa pin5
    +/-12V w zależności od zamknij otwórz pin3 i przeciwna polaryzacja pin2
    pin1 i 4 określa położenie siłownika czy zamknął czy otworzył.
    Jeśli tam centralny działa podobnie do Picasso to zamknij centralny zamek i przerwanie przewodu z pinu 4 lub 1 powinno spowodować otwarcie zamka. To ten przewód odpowiada za sterowanie i wygląda to tak:
    otwieranie to przerwa w tym obwodzie
    zamykanie to podanie masy na ten obwód

Dodano po 3 [minuty]:

Chyba że tu Citroen już ma normalnie to pin 1 i 4 na silniku w drzwiach kierowcy ma sterowanie masą. Bez pomiarów i wiedzy może być Ci bardzo ciężko.
    kur2
    Level 10  
    Witam. Chodzi mi jak w temacie o citroena c1. Ja zakupiłem sterownik zamka firmy motokey. Kolory kabli nieco się różnią od wspomnianego bx 10. Z opisu kolegi wywnioskowałem że centralny zamek jest sterowany minusem. Tak też go podłączyłem. Przeciąłem kable jak kolega wspomniał zielony i czerwony podłączyłem kable w moim przypadku brązowy i żółty i niestety nie działa ani zamykanie ani otwieranie. Zero odzewu ze strony zamka. Dokonalem podłączenia w następujący sposób:
    1. Czerwony +12v bezpośrednio do akumulatora
    2. Czarny, niebieski, żółto/czarny spiołem razem i do masy
    3. W kostce widocznej na zdjeciu kolegi przeciąłem zielony kabel i w strone zamka połączyłem go z żółtym, przeciołem czerwony kabel i w strone zamka podłączyłem z brązowym. Obydwa kable w stronę kostki (wtyczki) zaizolowalem.

Instrukcja i schematy sterownika w załączniku.

Niestety jak mówiłem nic nie działa. Słychać jedynie prace dokupionego sterownika po nacisnieciu przycisku na pilocie zamykania lub otwierania sterownik tyka cyka i działa jednak zamek nawer nie drgnie.

Dzwonilem do serwisu i dowiedzialem się że w tym aucie jest centralny zamek jednak nie było fabrycznie dokładane sterowania pilotem. Jest to rocznik 2007. Posiada dwoje drzwi.

Co robię źle jakieś pomysły?