Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane dwie usterki -

09 Sie 2017 18:23 1596 12
  • Poziom 3  
    Witam. od dłuższego czasu walczę z dwoma usterkami które pojawiły się równocześnie . Pierwsza to zapowietrzajace się hamulce bez wycieku płynu lub z bardzo małym wyciekiem którego nie widać gołym okiem. Drugi to szarpanie podczas ruszania z jedynki głównie po nocy na zimnym silniki. Na rozgrzanym praktycznie nie szarpie nic.

Wykonałem następujące czynności.
    Odpowietrzam średnio co 3 tyg. Hamulce raz maszyna raz ręcznie itd.
    Wymieniłem wszystkie poduszki silnika.

Dodam jeszcze ze przy zapalaniu silnika mam stukniecie z okolicy środka auta pod spodem .

Moja teza: czy to jest możliwe ze płyn hamulcowy kropelkami leci na tarcze sprzegla z pompy sprzegla może cieknie i przez to szarpie przy ruszaniu bo sprzeglo jest śliskie ew.mokre?

Czy to jest możliwe ?

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Płyn hamulcowy to nie jest coś co wycieka i nie widać gdzie , jeśli jest wyciek to zlokalizuj i napraw .Co do szarpania to nie wiemy nawet czy benzyna czy diesel .Postaraj się !
  • Poziom 3  
    Megane III 1.5DCI 110KM 81KW . Do sprzegla jeszcze nie zaglądałem dlatego pytam czy jest taka wogole możliwość ze tak się dzieje...
    Najdziwniejsze jest to ze po odpowietrzeniu proces zapowietrzania trwa aż ok. 3 tyg. I z dnia na dzień pedał bierze coraz niżej aż ładuje w podłodze i bierze dopiero za drugim nacisnieciem... nie wiem jeszcze dlaczego ale mam przeczucie ze te dwie usterki łączą się ze sobą , pojawiły się w jednym czasie i nadal żadnej nie potrafię wyeliminować. Mechanicy również rozkładają ręce i twierdzą że jeszcze nie mieli przypadku gdy zapowietrzają się hamulce bez wycieku płynu a wycieku nikt nie widzi nie potrafi zlokalizować.. pewnie dlatego ze jest tak znikomy. Gdy już dolewam płynu to w ilościach jednej malej zakrętki na tydzień np.
  • Poziom 31  
    Jeżeli rzeczywiście nigdzie nie widać wycieku płynu to poszukaj go w serwie hamulców , pewnie przecieka tam przez pompę hamulcową .
  • Poziom 14  
    może korektor siły hamowania przy tylnej osi
  • Poziom 31  
    Czy to jakiś sezon na cuda ? jak ubywa płyn to musi gdzieś wyciekać , sucho przy pedale hamulca ?
  • Poziom 15  
    Kolego czegoś nie rozumiem ... masz podejrzenia to je sprawdź. odkręć osłonę sprzęgła i zobacz czy sucho czy mokro. Zresztą wysprzęglik też można łatwo zdemontować i sprawdzić czy nie jest wilgotny
  • Poziom 43  
    JaKotlinka napisał:
    może korektor siły hamowania przy tylnej osi

Od bardzo dawna tam nie ma korektora.
  • Poziom 3  
    Pisze tutaj na forum koledzy ponieważ nie znam się na mechanice nie jestem w stanie sam niczego zrobić nawet nie ma warunków. Ale chyba nie pozostaje mi nic innego jak udać się do mechanika i powiedzieć mu o moich przeczuciach chociaż doświadczenie mam takie że wszyscy chcą tylko odpowietrzać bo to najłatwiejsze...

Dodano po 19 [godziny] 5 [minuty]:

Panowie dziś podczas odpowietrzania zauważyłem pod maską przy tych metalowych wezykach od pompy ABS ze przy jednym wężyk jest mokro. Czy do tej pompy idzie płyn hamulcowy? Może to tam jest mikro wyciek i nieszczelnośc? Co myślicie? Czy jeśli to się okaże To toczy trzeba zmienić całą pompę czy wystarczy jakieś uszczelniacze?

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Logiczne, że w pompie ABS jest płyn hamulcowy. Jeśli wyciek jest z samego zespołu pompy to jest to zespół nienaprawialny i wymienia się cały blok.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jeśli mokro jest przy wężyku to weź klucz i dokręć nakrętkę ... dociśnie się i powinien wyciek ustać