Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele W2515WPS - Pralka martwa- brak reakcji

adamo71 09 Sie 2017 18:37 543 2
  • #1 09 Sie 2017 18:37
    adamo71
    Poziom 9  

Mam problem z pralką jak w tytule, a mianowicie podczas prania zaczęło w niej jakby coś strzelać po czym wystąpił błąd w postaci alarmu dźwiękowego. Oraz zaczęły migać diody na czerwono po czym pralka wypuściła wodę nie skończywszy prania. Wyłączyłem pralkę rzeczy nie odwirowała już, a gdy ponownie ją uruchomiłem... Zrobiła jedno pranie, a w następnym praniu strzeliło w niej tak mocno, żę zamarła na amen i nie wiem gdzie szukać przyczyny? Proszę o pomoc...

0 2
  • #2 09 Sie 2017 18:52
    brofran
    Poziom 37  

Rozebrać osłony, skontrolować czy coś się nie uszkodziło mechanicznie ( urwało ) . Następnie sprawdzić moduł sterujący i kabelki , oraz resztę osprzętu elektrycznego . Jeżeli oględziny i pomiary elektryczne nic Ci nie podsuną odnośnie awarii , to .... wezwać fachowca od pralek. :cry:

0
  • #3 24 Paź 2017 13:27
    adamo71
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z pralką c.d z chodzi o pralkę Miele W2515 WPS pralka daje zwarcie przy samym włączeniu pali ścieżki przy włączniku. Myślałem, że to filtr przeciwzakłóceniowy, jednak po wymianie jest to samo. Teraz odłączyłem blokadę drzwi z kostki i jest zero reakcji po włączeniu.

Moje pytanie - jak sprawdzić czy blokada drzwi jest sprawna wg mnie ona jest przyczyną zwarcia, ale chcę się upewnić aby znowu nie kupować niepotrzebnych części. Czy odłączając kostkę od blokady automatycznie pralka w ogóle nie zareaguje i czy to normalny objaw?
    Proszę o pomoc w tej sprawie
    Z góry Dziękuję

1