Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatorów żelowych 2x6V

09 Sie 2017 18:53 726 5
  • Poziom 15  
    Witam, kupiłem do autka synka dwa nowe akumulatory 6V 12Ah. Stara ładowarka się spaliła. Miała ona takie parametry:
    12V - 1000mA (był to taki duży zasilacz wymiary około 5x5cm)

Na obecną chwilę mam zasilacz 12V 1250ma (jakieś 2x5cm). Czy takim zasilaczem mogę ładować te akumulatory? Czy może do tego trzeba specjalny zasilacz, który po naładowaniu akumulatorów wyłącza ładowanie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Zasilaczem nie ładuje się akumulatorów bo nie posiada regulatora ładowania. Dodatkowo te akumulatory są podłączone szeregowo(?) więc potrzebny jest balancer.
    Moderowany przez telecaster1951:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 43  
    Lepiej ten drugi. Po drugie do ładowania pełnego potrzeba 14V. Kup zasilacz (ładowarkę automatyczną) do ładowania akumulatorów żelowych 12 woltowych jak nie chcesz szybko utylizować te akumulatory.
  • Poziom 2  
    Do ładowania takich akumulatorków nada się coś takiego - CarCommerce 6/12V 3.8A LCD do (znalezienia na googlach) . Pytanie tylko czy kolega chce ładować oba naraz czy osobno?

Akumulatory żelowe o pojemności do 14Ah należy ładować prądem 0.8A.
  • Poziom 42  
    Wojciech. napisał:
    więc potrzebny jest balancer.

I co jeszcze ciekawego napiszesz? W tej chwili przez Ciebie wszyscy kierowcy ciężarówek trzęsą portkami bo nie mają balanceraua mają dwa ołowiowe akumulatory połączone szeregowo.

Do autora, zwykła ładowarka automatyczna z Lidla czy biedronki poradzi sobie. Można przełączyć w tryb ładowania motocykla o ile jest taka opcja. Sam tak ładuje. A dzieciak śmiga aż miło
  • Poziom 15  
    Kupiłem oryginalną ładowarkę do ładowania tego typu akumulatorków.