Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analiza SMART, Win 7 nie bootuje

09 Sie 2017 22:44 408 3
  • Poziom 18  
    Witam Serdecznie. Posiadam leciwego laptopa Acer Aspire 7730Z.
    Przez 2,5 roku odkąd miałem założony dysk ssd laptop ożył i byłem z niego bardzo zadowolony i nie widziałem potrzeby zmiany na lepszy, jednak w ostatnich dniach pojawił się problem mianowicie laptop nie bootuje.
    Sytuacja wygląda tak, że na dysku posiadam dwa systemy, Ubuntu i obok W7.
    O ile ubuntu startuje normalnie i da się na nim pracować jakby wszystko było ok o tyle Windows nie jest w stanie działać. Ma poważne problemy z bootowaniem a jeśli uda mu się wstać to albo za chwilę się zawiesi albo rzuca masą błędów, że pliki odwołują się do uszkodzony komórek itp.
    Na obecna chwilę już nawet się nie bootuje, nie ważne czy w awaryjnym czy w zwykłym trybie. Kontrolka od dysku świeci praktycznie cały czas co sygnalizują ciągła pracę odczytu jak domiewam.
    Czasami nawet jest problem z załadowaniem GRUB'a.

Wklejam analizę smart zrobioną pod ubuntu :

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Z dyskiem są jakieś poważniejsze problemy. Niezerowy Reallocated Sector Count, wysoka wartość End to end Error, wykorzystane 899 bloków pamięci z puli rezerwowej, sporo wydarzeń Command Timeout - Jak na dysk SSD o tak małym przebiegu to jego stan jest aż dziwny. Jeśli jest na gwarancji to można starać się o wymianę.
  • Poziom 32  
    Dokładnie... Reallocated sector count ma nie tylko niezerowe ale bardzo wysokie wartości co sugeruje poważne padanie komórek pamięci. Do tego nie korygowalne błędy też niezerowe... Dysk ma mało godzin pracy więc jak ma gwarancję to zgrywaj dane które możesz i wymieniaj. Padł...
  • Poziom 18  
    Dziękuje za odpowiedz. Wszystkie dane zostały zgrane zaraz na początku pojawienia się problemów. Z poziomu Ubuntu odbyło się to bez problemów.
    Jutro szukam paragonu i sprawdzam datę oraz okres gwarancyjny.