Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówka osiowa - oznaczenie mocowania

Sanjose 10 Sie 2017 18:21 360 4
  • #1 10 Sie 2017 18:21
    Sanjose
    Poziom 25  

Witajcie.
    Mam pytanie, czy takie żarówki jak na zamieszczonej fotografii mają jakieś techniczne oznaczenie? Chodzi mi o to jak nazywa się rodzaj ich mocowania w oprawkach (np. E14, E10 itd).
    Żarówka osiowa - oznaczenie mocowania

I pytanie drugie, czy da się kupić ich odpowiednik Led w innym kolorze niż biały?

Szukam według frazy "żarówka osiowa" i najwięcej pojawia się tych klasycznych słabej jakości.
    Kupiłem nie dawno takie cudaki na 8V 150mA i wytrzymały pół roku, stąd też poszukiwania czegoś innego.

• #2 10 Sie 2017 20:04
    teskot
    Poziom 25  

Śmiem podejrzewać, że oznacza się je tak samo jak bezpieczniki rurkowe, czyli podając wymiary fizyczne: długość i średnicę. Czyli na przykład 20x5, 30x6 itd. Jeśli zaś chodzi o żarówki rurkowe samochodowe to mają one oznaczenia np. SV 8,5 i podawana jest dodatkowo długość, np. 44mm.

• #3 10 Sie 2017 20:11
    osiniak75
    Poziom 26  

Poszukaj jako żarówka rurkowa, mocowanie to SV tak przynajmniej podają niektóre sklepy. Kolorowych nie widziałem w tym wykonaniu, co nie znaczy że nie ma.

• #4 10 Sie 2017 21:22
    Sanjose
    Poziom 25  

Samochodowa nie bardzo podejdzie, bo mocowanie jest typowe dla bezpieczników. Trzeba by rozginać dość mocno blaszki, co grozi ich uszkodzeniem.
    Na popularnym serwisie aukcyjnym jest biednie, jeśli chodzi o żarówki tego typu w wykonaniu Led.
    Dopiero na Ebayu jest w czym wybierać, ew. Aliexpress.

Kolorowe często stosowano we wzmacniaczach, najczęściej w zielonym kolorze.

No nic, dzięki wielkie za odpowiedzi koledzy.

• #5 10 Sie 2017 21:36
    teskot
    Poziom 25  

Nie wiem, czy to nie będzie reklama, ale w Łodzi istnieje na ulicy Wrocławskiej znakomity sklep ze źródłami światła. Mają żarówki do pilotów samochodowych i do latarni morskich. Kiedy potrzebuję czegoś mniej lub bardziej nietypowego uderzam do nich. W mojej opinii posiadają w ofercie źródła światła stosowane we wszystkich dziedzinach życia i techniki. Fakt pozostaje faktem, że ledowych źródeł mają znacznie mniej niż wszelkiej maści portale aukcyjne, ale nie zawiodłem się na nich nigdy. Cechuje ich profesjonalizm, chociaż fakt pozostaje faktem, że celują głównie w klienta hurtowego. Ale i detaliście pomogą, doradzą. Proponuję skontaktować się z nimi i popytać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME