Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie działa opóźnienie startu w centrali HB5

Piramidox 10 Sie 2017 18:58 747 8
  • #1 10 Sie 2017 18:58
    Piramidox
    Poziom 2  

Witam
    Po wymianie siłownika - spalony silnik -nie działa opóźnienie startu drugiego siłownika.
    Przy otwieraniu bramy jest OK opóźnienie działa. Przy zamykaniu oba siłowniki startują razem.
    Wysłać do serwisu czy naprawa jest banalna i dam radę sam?

0 8
  • Relpol
  • #2 10 Sie 2017 20:37
    kowal011
    Poziom 15  

Serwis. Naprawa banalna ale po Twoim opisie wnioskuję, że nie dasz rady sam skoro tutaj pytasz. To nie złośliwość tylko niechęć do czytania na portalach, że dziecku czaszkę brama zgniotła, bo tata zrobił drut-moda z elektrody.

0
  • #3 11 Sie 2017 08:35
    Piramidox
    Poziom 2  

kowal011 napisał:
    Serwis. Naprawa banalna ale po Twoim opisie wnioskuję, że nie dasz rady sam skoro tutaj pytasz. To nie złośliwość tylko niechęć do czytania na portalach, że dziecku czaszkę brama zgniotła, bo tata zrobił drut-moda z elektrody.

Skoro taka banalna to jaka? I co ja takiego napisałem z czego by wynikało że nie miałem lutownicy w ręku?

0
  • Relpol
  • #4 11 Sie 2017 21:15
    kowal011
    Poziom 15  

Nie napisałem, że nie miałeś. Rozbierz sterownik i na logikę spróbuj zgadnąc, co mogło paśc po spaleniu silnika w siłowniku. Co jest skomplikowanego w torze proc - tranzystor - przekaznik? Prześledz tor cyfrówka-analog(do wyjścia na silnik).

0
  • #5 12 Sie 2017 07:43
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Nie dywagując czy ktoś trzymał lutownicę w ręku czy nie - próbowałeś zmieniać wartość opóźnienia? - może procek poszedł w maliny i zmiana ustawień wyprostuje rzecz.

Cytat:
    Naprawa banalna ale po Twoim opisie wnioskuję, że nie dasz rady sam skoro tutaj pytasz

Banalna tylko w przypadku fizycznego zwarcia na płytce sterowania przekaników odpowiedzialnych za włączenie zasilania siłowników na kierunku zamykania.
    W innym przypadku - uszkodzenie mikrosterownika lub wewnętrzne zwarcie jego wyprowadzeń - naprawa z banalnej robi się niewykonalna i pozostaje kontakt z serwisem (lub zdobycie drugiego procka - co na jedno wychodzi)

0
  • #6 13 Sie 2017 18:30
    Piramidox
    Poziom 2  

Oczywiście, próbowałem zmieniać wartość opóźnienia, wartość da się zmienić , ale nadal nic to nie daje bo tak jak napisałem w pierwszym poście, działa to tylko przy otwieraniu bramy, przy zamykaniu opóźnienie nie działa, siłowniki uruchamiają się jednocześnie. Powoduje to zablokowanie bramy - jedno skrzydło ma zakładkę i być może spowodowało spalenie silnika w siłowniku.

0
  • #7 16 Sie 2017 22:13
    kowal011
    Poziom 15  

kotbury napisał:
    Banalna tylko w przypadku fizycznego zwarcia na płytce sterowania przekaników odpowiedzialnych za włączenie zasilania siłowników na kierunku zamykania.
    W innym przypadku - uszkodzenie mikrosterownika lub wewnętrzne zwarcie jego wyprowadzeń - naprawa z banalnej robi się niewykonalna i pozostaje kontakt z serwisem (lub zdobycie drugiego procka - co na jedno wychodzi)
    W czym problem aby dorobić prostą logikę rozpoznającą stany sterownika i w ten sposób odbudować "amputowaną" funkcjonalność? Dłubanina - to fakt, ale naprawa wykonalna bez konieczności kupna nowego kontrolera. Po to bozia dała mózg, żeby z niego korzystać i moim zdaniem każdy porządny automatyk to ogarnie. Pytanie czy autor chce to usprawnić czy serwisować przez wymianę na nowe. Może tutaj nabierze świadomości i zdecyduje jak większość. Ważne, że zapytał i, że dostanie podpowiedz. Byle nie powierzył naprawy przysłowiowemu "papudrakowi" jak to się w kujawsko-pomorskim mówi.

1
  • #8 17 Kwi 2018 18:41
    zwola1990
    Poziom 2  

Witam.
    Mam ten sam problem. Brama podczas zamknięcia rusza jednocześnie, czyli brak zwłoki czasowej przy zamykaniu. Czy winą jest przekaźnik czasowy? czy coś innego?

0